Co wybrać – Mazda MX-3 vs. Honda CRX

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Rozrusznik_de_best » 2 maja 2004, 21:45

Witam wszystkich :)
Jak już większość pewnie wie :P poszukuje auta(mx3) :) Dziś jednak przypadkowo wpadła mi oferta Hondy CRX. Nie postrzegałem wcześniej tego samochodu ,ale dziś jakoś przykuł moją uwagę :) Co wiecie o nim? Jak wypada w porównaniu z MX3? Ciekawa dość jest wersja deSoul (czy jakoś tak ;) ).Proszę o wypowiedź na ten temat :) Dzięki z góry.
Pozdro 4 @LL
Szukając odnajdę :) ( na pewno! )
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2004, 13:26
Posty: 16
Skąd: Chełmno
Auto: Ford Aspire

Postprzez marek » 2 maja 2004, 22:02

deSoul=delSol
W skrócie: CRX ma gorsze zawieszenie, silnik, brzydsze nadwozie... MX-3 jest 100x lepsza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Jaksa » 2 maja 2004, 22:06

MX-3 jest 100x lepsza.
100% TAK
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez JackB » 2 maja 2004, 22:16

Madzia is the best <jupi>
Jacek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2004, 14:18
Posty: 159
Skąd: Pruszków/Poznań
Auto: Mazda 121 Canvas Top DB B3 '91

Postprzez XsiX » 3 maja 2004, 00:31

tylko że CRX'em objedzie bez problemu MX3 <płacze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez JACU626 » 3 maja 2004, 10:12

Kolega ma crx i twierdzi ze to najlepsze autko, w sumie każdy chwali to co ma ale roszypalo mu sie [jakie?] zawieszenie i na zrobienie wyliczył że trzeba 3,5 tyś zł – bez amortyzatorów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 18:03
Posty: 555
Skąd: NIENAMIERZALNE TSA I RTA

Postprzez Rozrusznik_de_best » 3 maja 2004, 11:59

hmm no to jeden stoi po stronie crx :P XsiX jaką CRX ma przewagę nad MX3? poza troszkę lepszymi osiągami prędkościowymi ?
Szukając odnajdę :) ( na pewno! )
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2004, 13:26
Posty: 16
Skąd: Chełmno
Auto: Ford Aspire

Postprzez XsiX » 3 maja 2004, 12:05

XsiX jaką CRX ma przewagę nad MX3? poza troszkę lepszymi osiągami prędkościowymi ?

nie wiem, wiem tylko że jest szybsze. Obrażalski Morder mógłby powiedzieć ci na ten temat coś więcej <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Jerry » 3 maja 2004, 13:17

No niestety w CRX były mocniejsze silniki.A jezeli chodzi o reszte to myśle że porównywalna jakość wykonania,poza tym że CRX jest o połwe mniejszy od MX-3.A pozaty szczerze napisze że mnie MX3 zabardzo nie podchodzi!!!Bardziej mi sie podoba CRX i mozna go ładniej zrobić...
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 13:00
Posty: 1907

Postprzez Smirnoff » 3 maja 2004, 13:49

JACU626 napisał(a):Kolega ma crx i twierdzi ze to najlepsze autko, w sumie każdy chwali to co ma ale roszypalo mu sie [jakie?] zawieszenie i na zrobienie wyliczył że trzeba 3,5 tyś zł – bez amortyzatorów.


O w morde, to to aż taka wielowahaczówka?????????

A tak odnośnie pytania, to zdaje mi się, ze wczesniej rozrusznik pisał nawet o mx6 GD (w zasadzie 626 coupe), przez co sugerował jakąs mniejszą kasę, jaką planował wydac na auto. Z tego, co wiem, to za zadbanego delSola trzeba dać "nieco" więcej niż za wspomniane wyzej auto. I wracamy do punktu wyjscia – proponuję, aby kolega rozrusznik podał wreszcie kwotę, w jakiej chce kupić auto, bo to w zasadzie warunkuje całą imprezę... Moze akurat się okaże, ze najlepszy będzie Misiek 3000GT albo RX7 lub jeszcze inny wynalazek? :D

A tak swoją drogą, to delSol jest jak dla mnie piekielnie małym autem, tam to jush nic nie da się upchnąc z tyłu, a i bagażnik siakiś taki malutki...., bardziej mi ten samochód pasuje do konfrontacji porównawczej np z małym Nissanem 100NX, bo jednak MX3 jest "z deka" większa, no chyba, ze to złudzenie łoptyczne :D

Heh, Rozrusznik – określ się chłopie, bo ja jush nie nadążam. Podaj barierę $$$ to moze ktoś coś doradzi, bo na razie to rozmowa jest o niczym, bo aut jest od groma, tak mazdy jak i nie mazdy i wiele można wziąć pod uwagę, tylko w sumie nie wiadomo za bardzo czego oczekujesz od auta i ile kcesz za nie zapłacić oraz jakie koszty utrzymania będą dla Ciebie bułką z masłem. Widzisz, byc moze dla Ciebie nie stanowi problemu brak bagażnika i brak miejsca z tyłu w takim del Sol, tak samo moze dla Ciebie nie stanowić problemu naprawa np takiego zawiasu tylnego za 3500PLN bez amorków. A może być tesh na odwrót. W związku z tym takie gadanie jest raczej mało wiążące i nie ma większego sensu.
Musisz sprecyzować oczekiwania oraz możliwości i dopiero potem mozna o czymś konkretnie rozmawiać.

A tak z innej beczki, to myslę, ze na naszym forum raczej mozesz się dowiedziec wielu informacji ale głównie na temat mazdy. Dlatego też informacji na temat modeli innych marek (np delSol-a) proponowałbym zasięgnąć na forach tychże innych marek. Aha, raczej odradzałbym tematy w stylu " MX3 vs CRX " itp. Nawet jesli obydwa modele byłyby takimi samymi ideałami, to i tak idę o zakład, ze np na forum mazdy mimo wszystko będzie przewaga wypowiedzi skłaniających ku MX3 i vice versa – na forum Hondy powiedzą, ze zdecydowanie delSol, bo MX3 jest taka siaka i owaka. Potem wejdź na forum Nissana i zapytaj: "Co wybrać – 200SX vs MX6 vs Prelude" i zgadnij co nissanowcy odpowiedzą.... :D
Tak więc na Twoim miejscu odradzałbym takie zabiegi a jedynie zorientował się na poszczegolnych forach, co użytkownicy takich aut mają do powiedzenia na ich temat. Niech napiszą plusy i minusy tych aut, do tego jakąś kalkulację kosztów na podstawie własnych doświadczeń. A Ty po zebraniu wszystkich info zadecydujesz co kupić, spośród aut, które bierzesz pod uwagę. To chyba jedyne sensowne wyjscie. A tak swoją drogą, to podziwiam Cie za neutrealność. Widać, ze jeszcze nie jesteś zarażony bakcylem danej marki...

Pozdro
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez ross » 3 maja 2004, 13:57

Jak zwykle,pięknie powiedziane Smirnoff
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2003, 16:01
Posty: 35
Skąd: Bochnia
Auto: Audi A6 Avant 2.5 TDI

Postprzez Jerry » 3 maja 2004, 14:18

.....ojej wzruszyłem sie,naprawde nic dodać nic ująć.....
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 13:00
Posty: 1907

Postprzez Jaksa » 3 maja 2004, 19:38

Smirnoff ! Jak zwykle..... perfekcja w każdym calu .
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez artus » 3 maja 2004, 19:59

Cytat:
MX-3 jest 100x lepsza.
100% TAK

Powiem nawet 300%
ZSW M926 MAZDA MX-3
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2004, 23:24
Posty: 152
Skąd: Świnoujście
Auto: Mazda MX-3 1.6

Postprzez Gr00bY » 3 maja 2004, 20:29

marek napisał(a):CRX ma gorsze zawieszenie, silnik, brzydsze nadwozie... MX-3 jest 100x lepsza.


<lol> Prosze Cie nie rozmieszaj mnie. Spójrz na sprawe obiektywnie. Hondy słyną z tego, że są najlepiej prowadzącymi się FWD na świcie, silniki z VTECiem są słynne na całym świecie (SOHC i DOHC) i napewno są mocniejsze od motoru z MX3 (myśle, że 1.8 V6 może mieć duże problemy z SOHC VTEC 1.6l). Co do brzydoty nadwozia to... o gustach się nie dyskutuje ;)
Potrzebne oponki albo całe autko? Priv....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2004, 12:24
Posty: 64
Skąd: W-wa (WU)
Auto: 626 GE FP, iVT

Postprzez xXx » 3 maja 2004, 21:22

A powiedz mi od kiedy Honda wprowadziła V-TEC(i) we wszystkich autach ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Yooziu » 3 maja 2004, 21:41

to pytanie chyba do GrOObego ale z tego co ja widze to nie napisal ze VTEC sa we wszystkich hondach,poza tym temat dotyczy porownania mx-3 z crx a tam wlasnie byly VTEC'i
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2003, 00:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez LoB » 3 maja 2004, 21:58

ale fakt ze 100 KM z 1 l pojemnsci ( silniki hondy) to jakby nie bylo jest warte podziwu...

u mnie by bylo 250 konikow <jupi>
Obrazek
6,2s –> 100km/h
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2004, 00:59
Posty: 463
Skąd: Gliwice
Auto: Coupe R6

Postprzez marek » 3 maja 2004, 23:40

Prosze Cie nie rozmieszaj mnie. Spójrz na sprawe obiektywnie. Hondy słyną z tego, że są najlepiej prowadzącymi się FWD na świcie, silniki z VTECiem są słynne na całym świecie (SOHC i DOHC) i napewno są mocniejsze od motoru z MX3 (myśle, że 1.8 V6 może mieć duże problemy z SOHC VTEC 1.6l). Co do brzydoty nadwozia to... o gustach się nie dyskutuje


Ale CRX jest dużo lżejsze niż MX-3 a co za tym idzie prowadzenie przy dużych prędkościach jest nieciekawe... Mój kolega miał i na to narzekał...
A tak poza tym np. Mondeo IIIgen. ma niby najlepsze zawieszenie w klasie. Wszyscy się nim zachwycają, że np Passat dużo gorzej się prowadzi... Mam okazję często Mondeo jeździć i w porównaniu do MX-3 prowadzenie jest tragiczne!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Jerry » 4 maja 2004, 12:41

Co i tak nie zmienia faktu że ja bym nie porównywał CRX dfo MX-3.Coprawda jestem fanatykiem Madzi ale w tym przypadku musi wygrać lepszy.Co do silników to nie we wszystkich montowany był V-TEC podobnie zreszta jak w pzrypadku CIVICA.Nie wiem czy pamiętacie silniczek 1,6 160km poprostu rewelka a jakby było mało to z tego silnika można wyciągnać jeszcze blisko drugie 100konia dokładając tylko Turbo.
Dla porównania miałem teraz badania na hamownii bo w planach ma turbine(ale strzelił przepływomierz i wszystko musze zaczynać od nowa I JUŻ NIE MOGE JEŹDZIĆ NA GAZIE :() i pare dni temu wyjechał z tej firmy CIVIC po modach w takim właśnie silniku i u mnie można podnieść moc o jakieś 70km(mówie tu tylko o turbinie ale wyciskając z silnika to co sie da czyli polerka gniazd,komputer,wałki,świece,przewody,filtry) a w tym Civicu moc wzrosła o blisko 80km KOSMOS!!!I jakby było tego mało to podobno nie koniec możliwości tego auta ale dalsze przeróbki wymagają większej ingerencji w silnik.Obecnie to praktycznie seria,poza przeróbkami jakie są niezbędne przy silniku nie przystosowanym do Turbo i tu zaczyna sie jazda,zmiana głowicy zaworków itd...Ale jeśli chodzi o te silniki to są jedne z lepszych na mody,a nawet bez nich mozna pozazdrościć...
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 13:00
Posty: 1907

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto