Zwarcie w układzie elektrycznym

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Michallus » 30 maja 2006, 22:05

Mam kolejny problem z instalacją elektryczną. Poprzednia usterka z przekaźnikiem została zdiagnozowana.

W czasie opadów, można było zauważyć, że po wyjęciu kluczyka nawiew dalej pracował, wyświetlacz od sterowania bardzo delikatnie się świecił. Dzisiaj w trasie spotkała mnie spora ulewa, po wyłączeniu zapłonu znowu to samo. Wychodzę z samochodu, nawiew pracuje. Trzeba było go wyłączać. Wszystko było by w miarę OK gdyby nie to, że teraz nie mogę odpalić samochodu, akumulator całkowicie się rozładował.
Gdzie mam szukać usterki ?

Znowu będzie mnie czekać zabawa z tymi cholernymi kablami :(
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 00:08
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Auto: rodzinne

Postprzez karolus » 31 maja 2006, 08:55

Zacznij poszukiwania od tego kabelka do przekaźnika. On musi się gdzieś rozgałęziać i może to tam będzie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2006, 22:53
Posty: 19
Skąd: Gryfino
Auto: Mazda 626 GF 1.8 FP 98r

Postprzez Michallus » 31 maja 2006, 11:06

Zna ktoś moze kolory tych kabli ? Gdzie jest przekaznik ? Najlepiej jakby ktoś miał schemat elektryczny, ja niestety mam tylko do GFki USA ATX KL i jest sporo różnic.
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 00:08
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Auto: rodzinne

Postprzez Grzyby » 31 maja 2006, 19:59

Sprawdź (ew. wyczyść) styki w kostce przy stacyjce.
W GE np. przez to "nieszczęście" są problemy z odpalaniem, a u ciebie ewidentnie "coś" nie łączy/ nie rozłącza dokładnie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Michallus » 31 maja 2006, 21:44

Co lepsze, znowu sie pojawił problem z pozycyjnymi, podswietleniem deski itp. Nie ma dopłwu prądu do TNSa, znowu czeka mnie mega rozbieranie :(
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 00:08
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Auto: rodzinne

Postprzez karolus » 1 cze 2006, 08:43

Współczuje.
Ja na szczęście już mam wszystko z głowy i rozkoszuje się jazdą :) .
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2006, 22:53
Posty: 19
Skąd: Gryfino
Auto: Mazda 626 GF 1.8 FP 98r

Postprzez cobrajas » 1 cze 2006, 09:25

Grzyby napisał(a):Sprawdź (ew. wyczyść) styki w kostce przy stacyjce.
W GE np. przez to "nieszczęście" są problemy z odpalaniem,....


A na czym polegają te problemy? Bo ja mam taki że rozrusznik kręci ale fura nie zapala. Zdarza się tak co jakiś czas, nie notorycznie.
Dlaczego auta nie jeżdżą w BOOOOOK??

http://republika.pl/cobrajas/mazda/
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2004, 14:58
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 2.0 GE; '95; 5D

Postprzez slawekp » 1 cze 2006, 13:46

Michallus napisał(a):Co lepsze, znowu sie pojawił problem z pozycyjnymi, podswietleniem deski itp. Nie ma dopłwu prądu do TNSa, znowu czeka mnie mega rozbieranie :(

Drogi kolego!
Zauważyłem, że mieszkasz w Gdańsku. Z punktu widzenia Twoich problemów to po prostu pech. Miałem podobną polkę przez 4 lata z kablem pompy paliwowej. Cuda nie do opisania. Moja rada: znaleźc w Gdańsku warsztat elektryczny, ktory "robi instalacje" to znaczy grzebie się w kablach. Prawdopodobnie trzeba przejrzeć całą wiązkę przy lewym błotniku i dokonac poprawek. Gdybyś był zainteresowany zrobieniem tego superprofesjonalnie i tanio przy okazji pobytu w Warszawie to jestem gotów podać Ci adres. Robi toi człowiek orkiestra. Wart każdych pieniędzy. Gorąco polecam. Na razie współczuję.
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2005, 16:16
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Auto: 626 DITD rocznik 1999

Postprzez Grzyby » 1 cze 2006, 14:27

cobrajas napisał(a):A na czym polegają te problemy? Bo ja mam taki że rozrusznik kręci ale fura nie zapala. Zdarza się tak co jakiś czas, nie notorycznie.

Widziałem już w innym poście. Niestety, to nie te problemy (zdarza się, że przekręcasz kluczyki i .............. zero reakcji) i nie potrafie ci pomóc :(
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Michallus » 1 cze 2006, 15:31

slawekp napisał(a):
Michallus napisał(a):Co lepsze, znowu sie pojawił problem z pozycyjnymi, podswietleniem deski itp. Nie ma dopłwu prądu do TNSa, znowu czeka mnie mega rozbieranie :(

Drogi kolego!
Zauważyłem, że mieszkasz w Gdańsku. Z punktu widzenia Twoich problemów to po prostu pech. Miałem podobną polkę przez 4 lata z kablem pompy paliwowej. Cuda nie do opisania. Moja rada: znaleźc w Gdańsku warsztat elektryczny, ktory "robi instalacje" to znaczy grzebie się w kablach. Prawdopodobnie trzeba przejrzeć całą wiązkę przy lewym błotniku i dokonac poprawek. Gdybyś był zainteresowany zrobieniem tego superprofesjonalnie i tanio przy okazji pobytu w Warszawie to jestem gotów podać Ci adres. Robi toi człowiek orkiestra. Wart każdych pieniędzy. Gorąco polecam. Na razie współczuję.



Dzięki, pod koniec wakacji będe chciał odwiedzić Jakse i odrazu może zajme się elektryką. Wydaje mi się coprawda, że sam sie za to zabiore. Boje sie rozbierać błotnik bo Mazda był mocno bita i nie wiem co tam moze siedzieć...
.
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 00:08
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Auto: rodzinne

Postprzez slawekp » 2 cze 2006, 08:48

Michallus napisał(a):
slawekp napisał(a):
Michallus napisał(a):Co lepsze, znowu sie pojawił problem z pozycyjnymi, podswietleniem deski itp. Nie ma dopłwu prądu do TNSa, znowu czeka mnie mega rozbieranie :(

Drogi kolego!
Zauważyłem, że mieszkasz w Gdańsku. Z punktu widzenia Twoich problemów to po prostu pech. Miałem podobną polkę przez 4 lata z kablem pompy paliwowej. Cuda nie do opisania. Moja rada: znaleźc w Gdańsku warsztat elektryczny, ktory "robi instalacje" to znaczy grzebie się w kablach. Prawdopodobnie trzeba przejrzeć całą wiązkę przy lewym błotniku i dokonac poprawek. Gdybyś był zainteresowany zrobieniem tego superprofesjonalnie i tanio przy okazji pobytu w Warszawie to jestem gotów podać Ci adres. Robi toi człowiek orkiestra. Wart każdych pieniędzy. Gorąco polecam. Na razie współczuję.



Dzięki, pod koniec wakacji będe chciał odwiedzić Jakse i odrazu może zajme się elektryką. Wydaje mi się coprawda, że sam sie za to zabiore. Boje sie rozbierać błotnik bo Mazda był mocno bita i nie wiem co tam moze siedzieć...
.


Ten elektryk to również rekomendacja od Jaksy.Będąc u kresu cierpliwości zadzwoniłem do Jaksy, z którym kiedyś przez chwilkę wspólpracowałem, ktory dal mi namiar na czlowieka, którego również znałem. Moja Mazda była również uderzona i toi z lewej strony. Myślę, że po wizycie w Warszawie wszystko będzie OK
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2005, 16:16
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Auto: 626 DITD rocznik 1999

Postprzez cobrajas » 28 cze 2006, 10:31

cobrajas napisał(a):
Grzyby napisał(a):Sprawdź (ew. wyczyść) styki w kostce przy stacyjce.
W GE np. przez to "nieszczęście" są problemy z odpalaniem,....


A na czym polegają te problemy? Bo ja mam taki że rozrusznik kręci ale fura nie zapala. Zdarza się tak co jakiś czas, nie notorycznie.


ROZWIĄZNY PROBLEM :)

Zdarzyło się! W koncu fura znowu nie chciała zapalić. Udało mi się sprowadzić niesamowitego elektronika (znowu namiar od Jaksy :) ) . Wspólnymi siłami (z przewagą Pana Marcina hehe) doszliśmy do rozwiązania problemu. Otórz okazało się, że w skrzynce z przekaźnikami po prawej stronie są takie 2 białe jakby zworki z 4 nóżkami. Jedna z nich była poprostu upalona!! szok! a z tej skrzynki wyciągałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki by je przejrzeć oprócz tych 2 zworek!!
<lol>

http://republika.pl/cobrajas/mazda/
Dlaczego auta nie jeżdżą w BOOOOOK??

http://republika.pl/cobrajas/mazda/
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2004, 14:58
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 2.0 GE; '95; 5D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6