Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez grze.gorz » 7 maja 2008, 12:42

U mnie wentylator się nie włącza po zatrzymaniu silnika, natomiast podczas postoju (działający silnik) włącza się dosyć często.

Ja tez niestety już się przyzwyczaiłem do osiągów, ale czasami jeżdzę pudłem żony i po tym miło wsiąść i dać w palnik...
Auto Księżyno – nie polecam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez baccara14 » 7 maja 2008, 12:50

Na dlugi weekend mialem nowke Saaba 93 z 180KM w dieslu i manualu. Bardzo sprawne i symatyczne auto, ale w kilku czesto pokonywaych miejscach o malo sie nie zabilem, bo z przyzwyczajenia chcialem je pokonac takj jak MPS. Tak sie nie da :D Ciagle musiala elektronika ingerowac w tym saabie, a o abs'ie to juz nie wspomne, bo znam jego odglos na pamiec.
I ta radosc, kiedy znowu wsiadlem do mazdy. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez Faja » 7 maja 2008, 20:07

baccara14 napisał(a):mazdy. usmiech

Mazdy :D!! ogólnie panowie temu samochodowi można wybaczyć wszystko nawet jak w naszym brak jakich kol wiek wymian prócz części eksploatacyjnych :) przy 96 tys przebiegu :D
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 20:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez habzimierz » 8 maja 2008, 11:02

2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 17:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez fazer72 » 8 maja 2008, 11:14

Daj znać jak będziesz pstrykał ponownie. Podjadę swoją i zrobimy czarno/czerwony mix.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 16:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez rrr » 8 maja 2008, 11:25

fazer72 napisał(a):Daj znać jak będziesz pstrykał ponownie. Podjadę swoją i zrobimy czarno/czerwony mix.
To ja może szarą dorzucę do kompletu :D
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2008, 19:08
Posty: 68
Auto: 6MPS

Postprzez habzimierz » 8 maja 2008, 12:00

jesli nie bedzie padać to dzisiaj ok 19.00 planuje robic pstrykania c.d. Chetnych poprosze o wyslanie namiarow na kontakt przez pw
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 17:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez grze.gorz » 8 maja 2008, 12:31

Ja też bym sie pisał, ale dzisiaj nie mogę, więc jesli deszcz przeszkodzi to daj znać w innym terminie.

Fajne zdjęcia, rozumiem, że w PS obrabiane.

Wczoraj miałem wielką satysfakcję uciec passatowi V6 FSI, masakra to nie była, ale nie mógł mnie dogonić na obwodnicy Radzymina. Zakładam, że gonił na maxa – tak to przynajmniej wyglądało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez habzimierz » 8 maja 2008, 12:50

grze.gorz napisał(a):Ja też bym sie pisał, ale dzisiaj nie mogę, więc jesli deszcz przeszkodzi to daj znać w innym terminie.


szkoda, warto pomyslec wreszcie o jakims wiekszym spotkaniu MPSowcow

Fajne zdjęcia, rozumiem, że w PS obrabiane.


tak, jak to mowia – poPSute ;)

Wczoraj miałem wielką satysfakcję uciec passatowi V6 FSI, masakra to nie była, ale nie mógł mnie dogonić na obwodnicy Radzymina. Zakładam, że gonił na maxa – tak to przynajmniej wyglądało.


to sie facet musial zdziwic... :)
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 17:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez DISItune » 8 maja 2008, 12:51

habzimierz napisał(a):jesli nie bedzie padać to dzisiaj ok 19.00 planuje robic pstrykania c.d. Chetnych poprosze o wyslanie namiarow na kontakt przez pw


mogę się przyłączyć? :] czy 3ka nie będzie mile widziana <głaszcze>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 15:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez habzimierz » 8 maja 2008, 12:56

misiekwaw napisał(a):
habzimierz napisał(a):jesli nie bedzie padać to dzisiaj ok 19.00 planuje robic pstrykania c.d. Chetnych poprosze o wyslanie namiarow na kontakt przez pw


mogę się przyłączyć? :] czy 3ka nie będzie mile widziana <głaszcze>


jasne ze tak, byloby super ;)
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 17:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez grze.gorz » 8 maja 2008, 13:19

Jeśli sesja odbedzie się tam gdzie poprzednia to koło 8.00 mogę wpaść po drodze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez kamildex » 8 maja 2008, 18:40

grze.gorz napisał(a):Mam pytanie z innej beczki.
Jakie opony polecacie. Ja jestem zadowolony z "fabrycznych", ale może są lepsze – wiadomo, lepsze wrogiem dobrego...



Ja ostatnio zmieniłem na Yokohama ADVAN Sport 215/45/R18 i naprwade uważam, że sa o wiele lepsze od fabrycznych, które ledwo wytrzymują jeden sezon :) oczywiscie mowie o oponkach z przodu bo z tył są jeszcze dobre wiec jak by ktoś potrzebował to niech pisze pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 3 lut 2008, 21:42
Posty: 5

Postprzez grze.gorz » 9 maja 2008, 20:26

kamildex napisał(a):
grze.gorz napisał(a):Mam pytanie z innej beczki.
Jakie opony polecacie. Ja jestem zadowolony z "fabrycznych", ale może są lepsze – wiadomo, lepsze wrogiem dobrego...



Ja ostatnio zmieniłem na Yokohama ADVAN Sport 215/45/R18 i naprwade uważam, że sa o wiele lepsze od fabrycznych, które ledwo wytrzymują jeden sezon :) oczywiscie mowie o oponkach z przodu bo z tył są jeszcze dobre wiec jak by ktoś potrzebował to niech pisze pozdrawiam
Trwałość opon to nie jedyne kryterium, przeglądałem różne testy i rankingi i trwałość czesto nie szła w parze z przyczepnością. Ja jestem zadowolony z parametrów jezdnych fabrycznych opon, co do trwałości to przejechałem na nich około 45000km i muszę zmienić – ale nie oszczędzałem ich. Skąd wiesz, że Yokohama są trwalsze, przeciez dopiero je założyleś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez habzimierz » 9 maja 2008, 20:57

grze.gorz napisał(a):
kamildex napisał(a):
grze.gorz napisał(a):Mam pytanie z innej beczki.
Jakie opony polecacie. Ja jestem zadowolony z "fabrycznych", ale może są lepsze – wiadomo, lepsze wrogiem dobrego...



Ja ostatnio zmieniłem na Yokohama ADVAN Sport 215/45/R18 i naprwade uważam, że sa o wiele lepsze od fabrycznych, które ledwo wytrzymują jeden sezon :) oczywiscie mowie o oponkach z przodu bo z tył są jeszcze dobre wiec jak by ktoś potrzebował to niech pisze pozdrawiam
Trwałość opon to nie jedyne kryterium, przeglądałem różne testy i rankingi i trwałość czesto nie szła w parze z przyczepnością. Ja jestem zadowolony z parametrów jezdnych fabrycznych opon, co do trwałości to przejechałem na nich około 45000km i muszę zmienić – ale nie oszczędzałem ich. Skąd wiesz, że Yokohama są trwalsze, przeciez dopiero je założyleś.


Mialem kiedys takie 1.4 z oponami 175/75 to mozna bylo jezdzic i jezdzic, i konca nie bylo widac... :)

IMO w takim samochodzie jak MPS (o takiej mocy i niemalej masie) opony nigdy nie beda wytrzymywac wiecej niz 1 sezon. Nie jestem w takiej opinii odosobniony. Ludzie, ktorych znam i ktorzy jezdza rownie mocnymi, badz mocniejszymi samochodami zwykle skarza sie na opony dokladnie tak jak my.
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 17:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez regiz » 9 maja 2008, 21:26

Jest też kwestia tego, że godzina jazdy z prędkością 220-230km/h (a na autobahnie ciężko się tym autem jeździ poniżej 200) jednorazowo już potrafi opony trochę "nadgryźć"...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2006, 21:02
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Auto: 6 MPS '07

Postprzez grze.gorz » 13 maja 2008, 10:27

Po pierwsze dziękuję za rady w sprawie opon – chyba jednak kupię "fabryczne".

Po drugie – wczoraj zabrakło mi paliwa, ale wykazałem sie czujnością rewolucyjną i na luzie dotoczyłem sie do stacji do skrajnego zazwyczaj zajątego gazownikami dystrybutora, pokonując wcześniej dwa puste zakręty w małej uliczce – to sie nazywa fart. Dziwne jest to, że zatankowałem 58 litrów a jak dobrze pamiętam MPS ma pojemność baku 60 litrów...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez rrr » 13 maja 2008, 11:24

grze.gorz napisał(a):Po drugie – wczoraj zabrakło mi paliwa, ale wykazałem sie czujnością rewolucyjną i na luzie dotoczyłem sie do stacji do skrajnego zazwyczaj zajątego gazownikami dystrybutora, pokonując wcześniej dwa puste zakręty w małej uliczce – to sie nazywa fart.

:) To napisz jak sie ma wskazanie komputera do rzeczywistosci – jak bylo zero to ile udało sie jeszcze przejechać ?
ps to forumowego mpsa mijałem w sobotę na sw Wincentego w wawie?
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2008, 19:08
Posty: 68
Auto: 6MPS

Postprzez grze.gorz » 13 maja 2008, 11:37

Zazwyczaj przejeżdżam ok. 20-30 km po zerze i spokojnie tankuję, ale teraz się spieszyłem i nie oszczędzałem, ale nie wiem ile przejechałem od zera.

A ja wczoraj rano widziałem srebrnego MPS-a w Juan-ie po hutą, czy to ktoś od nas??
Auto Księżyno – nie polecam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 10:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez baccara14 » 15 maja 2008, 09:13

Mam problem podczas hamowania. Wydobywaja sie dziwne dziweki (slychac je od 80 km/h wzwyz), cos jak dudnienie. Na kierownicy nie czuc drgan ani podczas jazdy, ani podczas hamowania. Wydaje mi sie, ze z przedniego prawego koła. Serwis wyczyscil tarcze i powedzial, ze jest ok, ale nic nie jest ok. W tym wlasnie kole padlo ostatnio lozysko, moze to bylo nastepstwo ?
Moze ktos mial podobny przypadek ?

Trzy razy auto bylo w serwsie i nie pomogli!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 19:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed