niedzialające elektryczne lusterka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dibo » 29 sty 2006, 12:48

Witam w mojej mazdzie mx3 1.6 91r mialem awarię mianowicie źle zaizolowane kable od radia zrobiły zwarcie i nie działa mi zegarek, podswietlenie zegarka i elektryczne lusterka. sprzwdziłem wszystkie bezpieczniki i poza tym który zawsze się pali przy takim zwarciu wszytko jest wporządku. Jak myślicie co się mogło stać, czy oprócz dwóch puszek wewn auta i obok silnika są gdzies jeszcze bezpieczniki?
szukałem w archiwum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie więc prosze nie kasować tematu i nie odsyłać mnie do wyszukiwarki jak ostatnim razem:)
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sty 2006, 23:23
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda mx3 1.6 16V 91r

Postprzez iiyama » 29 sty 2006, 14:00

sprawdz jeszcze raz bardzo dobrze BEZPIECZNIKI pod kierownicą miałem to u siebie często i zawsze był to bezpiecznik, nie pamiętam który ( chyba room) , najlepiej sprawdz dobrze wszystkie !!!
:) mx-3, 323F BA, M6 GG ASpec, Seat Ibiza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2005, 10:20
Posty: 437 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: ASZ+

Postprzez Dibo » 29 sty 2006, 14:44

Sprawdzałem ale sprawdze zaraz jeszcze raz. Dzięki Pozrawiam
Początkujący
 
Od: 2 sty 2006, 23:23
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda mx3 1.6 16V 91r

Postprzez Dibo » 29 sty 2006, 18:13

Niestety bezpiecznik jest dobry, więc pozostaje coś innego, wiecie może gdzie znajduje się jakis przekaźnik do tych lusterek? moze on się zepsuł, z drugiej strony to nie tłumaczy niedziałającego zegarka :–/
Początkujący
 
Od: 2 sty 2006, 23:23
Posty: 14
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda mx3 1.6 16V 91r

Postprzez MartiniS » 2 lut 2006, 18:40

Dibo napisał(a):szukałem w archiwum i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie więc prosze nie kasować tematu i nie odsyłać mnie do wyszukiwarki jak ostatnim razem:)


Odpowiedzi chyba rzeczywiscie takiej nie ma, ale temat juz istnieje...
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=4883

Chyba nie pozostaje nic innego jak przekopac całą instalacje, oby to tylko prosta usterka :(
Be yourself no matter what they say
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2005, 17:09
Posty: 179
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX5 NB 2004 Unplugged

Postprzez Briareos » 3 lut 2006, 17:58

Lusterka wiszą oczywiście na bezpieczniku RADIO, tak więc jak masz ten bezpiecznik w porządku, to znaczy że upaliłeś gdzieś kabel. Zegarek (i radio też) wiszą na 2 bezpiecznikach: ROOM do podtrzymania i RADIO do pracy. Bezpiecznik ROOM jest zawsze pod napięciem a RADIO tylko na pozycjach stacyjki ACC i ON.
Możesz sobie sprawdzić – wyjmując bezpieczik i wpinając się woltomierzem między styk a masę auta – czy jak przekręcisz kluczyk to się tam pojawia napięcie. Sprawdź oba styki w gnieździe, jeden musi dawać oznaki życia albo czeka cię dorabianie kabla.

Zadziwiające jest jak wiele osób ma problemy z instalacją elekryczną radia. Tyle rzeczy można sobie popsuć przez niedbalstwo (w tym regulator podświetlenia deski). Czy już nikt nie umie rozróżniać kolorów i izolować taśmą kabli? :| Pomijam "wyższą szkołę" czyli lutowanie, koszulki termokurczliwe, osłonięte złącza samochodowe...
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323