problem z zawieszeniem przednim mazda 323 f 92r bg

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Gość » 16 maja 2006, 09:53

witam wszystkich na forum.mam mazde 323 f 92 r 1.6 16v bg silnik b6.moim problemem jest to ze wymienilem w przednim zawieszeniu przeguby,tarcze klocki,laczniki stabilizatorow,sworznie dolne wachacza,drazki kierownicze ale nadal cos mi lekko stuka przy jezdzie na wprost na malych dziurach,nie jest to nagminne ale od czasu do czasu.prosze o fachowa pomoc bo nie mam pojecia o mechanice i nie wiem co mam wymienic .czy lozysko amora czy poduszke amora,a moze cos innego z gory dzieki nr gg9616036
Gość
 

Postprzez Marcino » 16 maja 2006, 10:03

Czyli pozostały Ci jeszcze silent blocki (tuleje metalowo-gumowe) [waaaczego?] no i poduszki amorków :D
jepiej pojedź na stację obsługi pojazdów aby dokładniej sprawdzić.Koszt 20zł za diagnozę.

Ale ja stawiam na silent blocki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2005, 09:15
Posty: 494
Skąd: Bytom
Auto: 6 kombi 2.0 diesel 2004r

Postprzez emik » 24 maja 2006, 08:29

Sprawdz czy nie masz luzów na kołach, mozesz miec kaszaniarskie amory, (luzy tłoka) oraz wybite górne mocowanie amortyzatora. Włóż paluchy w ten zeliwny kielich i pobujaj autem. Ja miałem trzaski i stuki tym spowodowane.
POZDR
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2004, 07:03
Posty: 147

Postprzez Gość » 27 maja 2006, 15:06

mi tez cos kiedys stukalo, na diagnostyce nie mogli nic znalesc w zawieszeniu. A okazalo sie ze znalazl sie ktos tak mily i wkrety mi w opone wkrecil :| i one stukaly, pozatym opona nie byla juz wywazona dokladnie i miala tez bicia.
Gość
 

Postprzez HexeHarry » 28 maja 2006, 10:40

Poza tym, co napisali koledzy, może zdażyć się, ze przekładnia będzie miała luz na listwie zębatej, lub wybite są przeguby kuliste na drążkach kierowniczych od strony przekładni...
Moja była furka:
[url]http://www.skowron.eu/garaz/323F/323F.html[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2005, 22:13
Posty: 84
Skąd: pomorskie
Auto: Saab 9000 2.3 Turbo benzyna

Postprzez Łukasz » 28 maja 2006, 11:41

HexeHarry napisał(a):Poza tym, co napisali koledzy, może zdażyć się, ze przekładnia będzie miała luz na listwie zębatej, lub wybite są przeguby kuliste na drążkach kierowniczych od strony przekładni...
– oczywiście ,że tak.Jedż na stację diagnostyczną i poproś żeby dobrze przetrzepali przód.Będziesz wtedy pewny ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 20:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323