Klimatyzacja – prosze przeczytajcie i ocencie sami.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez LukasKK » 21 lip 2006, 16:17

Witam <jupi>


Wczoraj jadąc mazdą przesatła mi działać kilmatyzacja. Dzisaj byłem u kuzyna i razem przeprowadzisliśmy diagnoze. Odkreciłem pierwszą tarczę która jast na pompie, na tarczy znajdują się takie 3 gumowe koła. Tarczę nakłada się na wieloklin i tam zero sladów mechaniczynych uszkodzeń w ramach testów przykreciłismy tą tarcze na siłe bez podkładki która sie znajdowała w środku i przeprowadzilismy test pompa wyje i na dodatek stawia bardzo duży opór. Prosze o radę możę ktoś już wymieniał łozysko lub rozbierał pompę nie wiem co mam robić jestem trochę zdołowany że akurat teraz mi siadła klimatyzacja pozdrawiam :|
Ostatnio edytowano 31 lip 2006, 16:26 przez LukasKK, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez LukasKK » 23 lip 2006, 12:18

Uff widzę że nikt jeszcze nie rozbierał spreżarki, ja może jutro wymontuj i rozbiorę mam znajomego który napełnia klimatyzacje razem zobaczymy co się zepsuło może zrobie parę zdjęc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez LukasKK » 24 lip 2006, 18:00

Nie wiem czemu ale jak silnik jest zimny to klimatyzacja się włącza a gdy nagrzeje przestaje działac czy moze ma na to wpływ stan gazu w układzie ??

KURCZE NAPRAWDE NIKT SIĘ NA TYM NIE ZNA??!! :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez LuK » 25 lip 2006, 21:56

a moze lepiej jak sie zajmie tym ten kolega od klimy, ale moze to faktycznie lozysko czy cus, tylko dziwne ze jej uruchomienie zalezy od temperatury silnika

no ale co trzy glowy to nie jedna, liczac twojego kolege od klimy ustalone jest ze nie dziala, dla pocieszenia podam ze ponoc pod koniec tygodnia leTTTTkie ochlodzenie :))

tymczasem proponuje zimnego browca

a na marginesie mozesz poszukac w warsztacie 323 tam niekiedy tez sa problemy z klima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2005, 09:30
Posty: 121
Skąd: ziemia sieradzka
Auto: 323F 1.5 16v Z5 1998 BA

Postprzez LukasKK » 27 lip 2006, 00:45

Tak browarek się przyda. Był kumpel i stwierdził brak płynu / gazu w układzie klima się sama wyłacza, dobrze ze nic nie wykrecałem a juz się zabierałem :d nie mam na razie wolnych środkówm moze w przyszłem tygodniu nbabije to wyjdzie szydło z worka jak na razie szyby otwarte i przyklejam sie do skóry <killer>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez LukasKK » 31 lip 2006, 16:34

Tak wiec po naprawieniu rano sprzegła wybrałem sie do fachowca od kilmy. Facet jak zobaczył Xedosa pyta co to za auto to mu mówie mazda podeszedł i podłaczył butle i sprawdził cisnienie w układzie co sie okazało gazu było full i mowi ze za duzo i zaczał mi spuszczac ze niby za duzo ciekawe jak przedtem działała??!! spóscił mi połowe gazu z obiegu <szok> i powiedział ze bedzie działac. Niestety nie działa klima włącza się na 5 min i potem rzołacza nie wiem co robic chyba pojade jeszcze raz do tego magika za napełnienie chce 140 zł czy w gre nie wchodza jakies inne podzespoły z klimy przed chłodnica jast taki jakby filtr gzu moze to jest przyczyna ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez GregC » 1 sie 2006, 10:30

...nie wiem czy dobrze rozumiem, ale facio najpierw spuścił Ci połowę czynnika chłodzącego, a teraz za napełnienie chce jeszcze dopłatę 140zł <szok>
....oj nie daj zrobić się w jelenia :| zarządaj powtórnego napełnienia za free, niech odda Ci to co spuścił <killer> i najlepiej zmień magika...
I love this car:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2005, 18:50
Posty: 18
Skąd: (aktualnie Warszawa)
Auto: Probe 2.0 16V, focus 2.0

Postprzez JimmyK » 1 sie 2006, 11:32

LukasKK napisał(a):Niestety nie działa klima włącza się na 5 min i potem rzołacza


Byćmoże czujnik ciśnienia nawala i nie pozwala powtórnie włączyć się sprężarce :|.
Sprężarka po pierwszym włączeniu działa aż układ osiągnie właściwe ciśnienie, a następnie sprężarka jest wyłączana i włącza się ponownie po spadku ciśnienia poniżej jakiejś wartości <-- mierzy to ten czujnik, a steruje wszystkim ECU.

U mnie w 626 taki czujnik jeśli się nie mylę jest w osuszaczu (jest na nim kostka z kabelkami). Może jest więcej tych czujników nie wiem ;).
Pozdrawiam, JimmyK™ Obrazek
________________

!!! Sprzedam alufelgi !!!
________________
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2004, 16:10
Posty: 235
Skąd: Lublin
Auto: 626 GE FS sedan

Postprzez Grzyby » 2 sie 2006, 14:10

LukasKK – nazwij temat poprawnie/zgodnie z regulaminem i nie pisz kolejnych postów jeden po drugim.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez dakopi » 2 sie 2006, 21:37

U mnie klima się nie wyłanczała. Jak chciałem koniecznie jechać bez klimy to wyciągałem bezpieczniki co skutkowało ustaniem pracy spężarki i wentylatora, a obroty silnika dalej były podwyższone. No ale przynajmniej nie marzłem. Problem już jest rozwiązany, za wszystko odpowiedzialny był sterownik EGI. Po jego naprawie klima działa poprawnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 12:53
Posty: 135
Skąd: Wyry/Górny Śląsk
Auto: CLK 430
Quest 3.3 V6
Micra K11

Postprzez adam626 » 3 sie 2006, 21:04

ciekawe jak po ciśnieniu okreslił ilość czynnika w układzie.
W czasie pracy część czynnika jest w postaci płynu a częśc w postaci gazu
i aby okreslić ile jest faktycznie czynnika nalezy go zważyć w postaci płynnej.
Robi się to poprzez odessanie i skroplenie czynnika który się następnie waży .
Ciśnienie może tylko dać nam pogląd na stan układu i poprawność jego pracy.
Sprężarka ma prawo stawiać duży opór bo wykonuje ciężką pracę i raczej testu krecenia reką bym nie traktował poważnie.
Nawet nie jestem pewien jaką masz sprężarkę tłokową czy mimośrodową.
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez LukasKK » 8 sie 2006, 23:12

Co ciekaw klima dział jak jest zimno <killer> ostatnio sprawdza sie dobrze przy odparoawniu szyb ale tak na serio to poczekam az przygrzeje słonce to zdam relacje.


A co do fachowca to juz tam nie pojadę bo faktycznie garaz w szczerym polu i nic po za tym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Postprzez LukasKK » 11 sie 2006, 22:59

Klimatyzcja działa prawdopodobnie miałem przepełniony układ tylko dziwne, że wczesniej działał teraz sperzarka chodzi ciszej. Jzu dwa dni bujam z klima i jest ok
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2005, 23:21
Posty: 102
Auto: Xedos 6 BMW E46 325i kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6