Słabe światła – co poradzić, przeróbki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cronos2002 » 21 lis 2003, 10:03

Światła mijania mam w porządku, ale za to światła drogowe (długie) świecą światłem rozproszonym (efekt podobny jakbym zapalił światła przeciwmgielne).
Efekt jest taki że po zmianie świateł na drogowe, jaśniej mam oświetlony ten sam obszar drogi co na światłach mijania :? a teoretycznie powinienem otrzymać (po właczeniu świateł drogowych tak jak w innych samochodach) skupiony snop światła, bijacy do przodu.
Nawet w Fiacie 126p światła drogowe o wiele lepiej świecą :shock:

W związku z tym mam pytanie, czy jest to normalne w cronosach – czy jest coś nie tak ?
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2011, 07:54
Posty: 82

Postprzez baad » 21 lis 2003, 11:54

No właśnie ja mam dokładnie to samo:( Ja sądzę, że przyczyną są źle wyregulowane światła. U mnie są 3 śrubki do regulacji, ale za namową klubowiczów nic nie grzebałem i jade dzisiaj na ustawienie świateł gdzieś do specjalisty :) Sądzę że uciebie przyczyna jest taka sama!
Pozdrawiam!!! :lol:
Mazda to je to!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2003, 21:34
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GW 2.0 2000

Postprzez przemir » 21 lis 2003, 12:24

u mnie swiatla "długie" sa długie i swieca super – gorzej z mijania – strasznie mi sie nie podobaja sa slabe i zółtawe!! :cry: wczesniej mialem hundaja coupe tez z soczewkami i bylo to samo – teraz bede sie bronil rencami i nogami przed soczewkami!!
Ja mam lampy przerobione na europejskei przez jakiegos magika ze stodoly – spedzilem caly dzine rozbierajac pol przodu by je troche poprawic i nic – a instalacja nawet w lampie jest sztukowana :evil: porazka na max!!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lis 2003, 11:38
Posty: 8
Auto: Civic VT 4gen

Postprzez cronos2002 » 21 lis 2003, 18:36

u mnie nie ma soczewek, co do regulacji to myśę że to nic nie da bo regulacja jest góra dół i na boki.
Co do soczewek to jeździłem samochodami z soczewkami i było OK.
U mnie problem jest w tym ze nie mam dłuuuuugiego snopu światła, tylko światło jest rozproszone na boki (jak w halogenach). :(
Tu by wchodziła w grę regulacja ogniskowej (jak w niektórych latarkach), ale to w przypadku reflektorów chyba niemożliwe.
Poważnie zastanawiam się nad włożeniem lamp ksenonowych, tych z allegro – zestaw poniżej 600 zł :twisted: – czekam na dopływ gotówki.
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2011, 07:54
Posty: 82

Postprzez Paweł » 21 lis 2003, 19:04

Ja mam oryginalne reflektory + wklady w miejsce mijania. Dlugie mam bardzo dobre, albo dobre (zalezy do czego porownywac), natomiast mijania to chyba tylko z zewnatrz widac.

Dlatego szukam kogos lub czegos, kto handluje wkladami, zebym mogl sobie cos dopasowac i ew. we wlasnym zakresie wkleic. Macie jakies namiary w wawie i okolicach?

Pozdro.

P.S. Chcialem wstawic europejskie (z soczewkami), ale po opinii przemira i paru innych osob z (bylego) forum Globego sobie chyba daruje.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/890)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Carrrlos » 21 lis 2003, 20:34

przemir napisał(a):u mnie swiatla "długie" sa długie i swieca super – gorzej z mijania – strasznie mi sie nie podobaja sa slabe i zółtawe!! :cry: wczesniej mialem hundaja coupe tez z soczewkami i bylo to samo – teraz bede sie bronil rencami i nogami przed soczewkami!!
Ja mam lampy przerobione na europejskei przez jakiegos magika ze stodoly – spedzilem caly dzine rozbierajac pol przodu by je troche poprawic i nic – a instalacja nawet w lampie jest sztukowana :evil: porazka na max!!!

ja w pierwszej maździe, cronosie, miałem też jakąś rzeźbę ze światłami, soczewki z tamtych lat nie powalają na nogi wręcz odwrotnie, nie ma to jak stary tradycyjny wielki odblask, pamietamjak ojciec miał za komuny Ładę 2107, mega wielkie reflektory z potężnymi odblaskami, w środku chyba H4 z przepisowymi żarówkami (a co było innego w tamtych latach) – to dopiero świeciło.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Globy » 21 lis 2003, 21:37

Ja rowniez mam lampy od Cronosa (calosc pod jednym szklem) z wkladka, dlugie sa dobre, ale mijania niestety nie za bardzo. Trzeba je wyregulowac i dopiero ocenie do konca, ale mysle, ze jush taka zaleta przerabianych lamp (kolega ma to samo w Camry USA). W Stanach sa dostepne soczewki do Cronosa:

Obrazek

Byly na ebay'u, ceny nie pamietam, ale w miare normalna.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez owad » 23 lis 2003, 10:46

A moze ktos widzial soczewki do 323 C ???
Chetnie bym sie w takowe zaopatrzyl bo leflektory z plastykowym kloszem jakie sa domyslnie w moim aucie juz troche zmatowialy
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez jobejt » 23 lis 2003, 10:54

gdzies w czechach jest taka firma która robi soczewkowe lampy i wygląda to mniej wiecej tak jak lampy do punta II...bardzo fajnie to wygląda...
"Burn rubber not your soul"
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 paź 2003, 16:50
Posty: 14
Skąd: Piła
Auto: 323 1.6 16V

Postprzez HERCIK » 24 lis 2003, 12:58

witam

Panowie litosci po co przerabiac oryiginalne lampy poszukajcie podruby wersji europejskiej i po wszystkim. Podruby eropejki sa w cenie jakis 280 zl plus kierunki po 60 zl.
U mnie ktos tak zrobil i jest wszystko ok

Pozdrawiam
MAZDA MILENIA 2,5 V6 is de best
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 15:28
Posty: 214
Skąd: KOSZALIN
Auto: MILENIA 2.5 V6, JEEP , 323F BA

Postprzez Paweł » 24 lis 2003, 15:45

HERCIK napisał(a):poszukajcie podruby wersji europejskiej i po wszystkim.


Tak, ale po pierwsze one wymagaja dodatkowych mocowan (kawalek blachy trzymajacy od gory reflektor i chyba kierunkowskaz), ktorych nie ma w komplecie i trzeba je dorabiac, czego efekt jest cienki. Po drugie podobno wcale dobrze nie swieca (najistotniejsze). Po trzecie gorzej wygladaja (dla estetow)

Powtarzam wiec pytanie o wklady / miejsce handlu nimi.

NaRa.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/890)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez xXx » 24 lis 2003, 19:07

TCO ma rację :!: Jak kupować reflektory to tylko oryginalne, bo podruby są do kitu(brzydkie i beznadziejnie świecą). Lepiej kupić używany orginalny niż nowy, ale zamiennik.



Pozdro :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Markiz » 24 lis 2003, 21:47

A może zastosowanie jakis lepszych żarówek ( Philips blue....) tu pomoże? Przerabiał ktos ten temat? jeśli tak to jakie to daje efekty
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:53
Posty: 670
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 BG BP & 626 GE FS & 626 GF FS

Postprzez owad » 24 lis 2003, 21:56

Mam takowe i raczej nie widze roznicy miedzy poprzednimi normalnymi zarowkami. Moze ktos kto jedzie przedemna widzi troche niebieskiego nic wiecej.
Przerabialem tez zarowki mocniejsze 100/55 czy jakos tak. Wtedy faktycznie swieci lepiej tylko podobno odblask sie wypala a ze ja mam jeszcze plastykowe klosze to w momencie gdzy mi sie jedna przepalila zmienilem na Philips Xenon Blue nie chcac do konca zniszczyc swiatelek.
Swoja droga przepalila sie strasznie szybko okolo 2 miesiecy dzialala moze instalacja juz nie wyrabiala.....
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez cronos2002 » 24 lis 2003, 22:14

Ja do świateł mijania włozyłem żarówki od świateł drogowych HB3 (chyba one maja 60W- nie pamietam) i jestem zadowolniony :D

(przy wkładaniu tej żarówki musiałem szczypcami odłamać kawałek plastiku z obudowy żarówki , żeby pasowała :idea: )
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2011, 07:54
Posty: 82

Postprzez MarcinS » 24 lis 2003, 22:43

owad napisał(a):Swoja droga przepalila sie strasznie szybko okolo 2 miesiecy dzialala moze instalacja juz nie wyrabiala.....


A nie dotykałeś palcami szkła żarówki?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2003, 00:04
Posty: 144
Skąd: Skarland
Auto: 323F BJ 1,8 16V '99

Postprzez owad » 25 lis 2003, 15:53

chyba nie, ale kto wie.nie pamietam moze ja przez jakas szmate bralem ale wydaje mi sie ze czyms napewno ja dotknalem
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez cronos2002 » 25 lis 2003, 16:19

Jeśli chodzi o wkłady do reflektorów (jeśli nie ma dostepu do zamienników) myślę że dobrym rozwiązaniem jest regeneracja wkładów.
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2011, 07:54
Posty: 82

Postprzez Antoni » 27 lis 2003, 13:55

Witam wszystkich serdecznie
Troche czasu minęło zanim zdecydowalem się zawitac na nowym forum.
Po starym zostało już tylko wspomnienie. Jednak co najważniejsze ludzie się nie zmieniają.
Temat oświetlenia przerabiałem rok temu, szczególnie bliskie stało mi sie zagadnienie żarówek. Powiem tak Philips jest przereklamowany a szczególnie te jego niebieskawe żarówki. Znacznie lepszy efekt uzyskuje się na produkcie firmy OSRAM Silver star. Światło jest niemal białe a co najważniejsze jego moc o 50% wyższa. Istotne jest to że mowa tu o natężeniu światła a nie mocy energetycznej, która niestety w głównej mierze wydziela sie w postaci ciepła. Moc energetyczna pozostaje bez zmian w stosunku do standardu natomiast wydajność świetlna jest wyższa.
Jednak jak to w świecie bywa coś kosztem czegoś. Cena tych żaróweczek wynosiła rok temu 16 złotych za sztukę, co da się przeżyć. Mniejsza jest także ich żywotność. Ja jednak korzystam z nich już cały rok i jeszcze nie padły. Reasumując należy stwierdzić, że kupując produkt OSRAMa za niewielkie pieniądze można w sposób odczuwalny poprawić jasność spojrzenia waszych autek.
Pozdrawiam
Antoni
Początkujący
 
Od: 27 lis 2003, 13:38
Posty: 27
Skąd: Szczecin

Postprzez Globy » 27 lis 2003, 17:21

Witamy,

masz racje – spojrzenia Mazd sa niepowtarzalne. Kazde urzeka tak samo. Co do zarowek Philips, to szybkie przepalanie sie jest w nich normalne – wytrzymuja gora kwartal. Sam chyba zainteresuje sie zarowkami Osram. Rok wytrzymalosci to juz calkiem przyzwoicie.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6