NIEPOLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez gryzoon » 7 sty 2011, 16:24

Kolejna Mazda – tym razem mocno poobijana – w ogłoszeniu brak fotek i w sumie się nie dziwię bo pewnie teraz klepią ją w jakimś warsztacie, żeby wyglądała na piękny bezwypadek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

więcej info na http://www.bezwypadkowy.net/forum/88-uw ... a080128547
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez Retro » 10 sty 2011, 12:32

http://www.autoauto.pl/show_car.php5?id ... &price_to=

VIN: JMZGH14F601111661
Nr rej: WWL TF64

Nie polecam.
Kolega z pracy był oglądać.
Stan auta... lekko mówiąc nie zgodny z opisem.
Auto dostało w pupę z prawej strony więc nie jest bezwypadkowe jak delkaruje sprzedawca.
+ bonus w postaci przekładki – jest to anglik z jednym kompletem kluczyków.
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez KONRADD » 10 sty 2011, 16:46

Witam
Dorzucę jeszcze dwa "kamyczki" w sprawie VIN: JMZGH14F601111661
-nie posiada xenonów – brak fabrycznie
-tapierka powinna być materiałowa
Hey
Było: 323BD-1.5 AT, 323BG-1.6, 323BJ-1.5, 323BJ-1.6 :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2008, 23:06
Posty: 96 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Xedos 9 2.0 -V6 2000r

Postprzez gryzoon » 11 sty 2011, 13:56

File napisał(a):podobnie jak grzyby.
o ile lepiej(wiarygodniej) brzmialby sprzedajacy gdyby napisal co malowane i udostepnil zdjecia chocby te z tematu ale taki rynek... Polak wierzy ze ktos sprzedaje roczne auto z zerowym przebiegiem za ulamek ceny nowego bo mu sie znudzil

Ale są też uczciwi co podają w ogłoszeniu gdzie auto było kupione i w jakim stanie, a co ważniejsze co było naprowione.
Wczoraj znalazłem Saab'a http://www.bezwypadkowy.net/forum/97-uw ... y941033241 i sprzedawca napisał co robił, wymieniał, naprawiał, itd. Czyli jednak są tacy co nie starają się opchnąć złom za wszelką cenę.

Grzyby napisał(a):pawelc napisał(a):
powinien być podział bezwypadkowe i po kolizyjne ,poprawnie naprawione te auto będzie nie do poznania i praktycznie pełnowartościowe

Dokładnie.
Dla mnie takie uszkodzenia to zwykła powierzchowna pierdółka.
Nie ma tam żadnych poważnych uszkodzeń konstrukcji a jedynie uszkodzenie tylnej klapy (i rozbite obydwa plastikowe zderzaki)


Wszystko OK, ale niech piszą o tym co naprawiali, jak ja kupowałem swoją Mazdę to nie zostałem poinformowany, że mam malowany tylny zderzak i klapę bagażnika, a kupiłem jako bezwypadkowe w komisie :/ dopiero mi andrev001 sprawdził raport i wyszło szydło z worka.
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez gryzoon » 12 sty 2011, 20:44

Korekta licznika z 297.150km na 185.000 km

Numer tablicy rejestracyjnej: ZBZV16
Tytuł: Mazda 323 2.0 GLX SDN DITD 1999 AIRCO MOT 01.08.2011!
Model: 323
Rok: 1999
Paliwo: Diesel
Przebieg: 297.150 km
Rejestracja: ZBZV16
Liczba właścicieli do dziś: 5
Typ ostatniego właściciela: Motor Trade
Właściciel od: 21.12.2010

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez bernardo » 6 lut 2011, 16:45

To jeszcze dodam zeby nikt sie przewiozl...
Mazde 6 kupilem u pana Przemyslawa Rychlego z Pruchnej kolo Cieszyna UWAZAJCIE NA NIEGO!!!! RADZE TAM NIE KUPOWAC SAMOCHODOW!!! Okazalo sie ze moja mazda ma zrobiony silnik z dwoch roznych!!!!
POSKLADANY!!! SILNIK TERAZ SIE ROZLECIAL NA CZESCI PIERWSZE!!! MUSIALEM WYMIENIC NA NOWY koszty ogromne!!! ODRADZAM JESZCZE RAZ KUPOWANIE U NIEGO!!! ZWOZI AUTA Z HOLANDII TZW SKALADAKI
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2008, 20:46
Posty: 51
Auto: Mazda 6 Hatchback 2004r

Postprzez gryzoon » 8 lut 2011, 00:51

BEFORE:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AFTER
Obrazek

Więcej w tym temacie TUTAJ
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez radzi89 » 16 lut 2011, 22:33

Hej,


Zakupilismy niedano MPS`a i od tej pory co jakis czas przegladam sobie ich oferty. Dzis natrafilem na taka oto oferte :

Obrazek

Sprzedajacy ma na sprzedaz auto Mazda 3 2,3 166 KM lecz uparcie twierdzi , ze jest to Mazdaspeed 3 o mocy ponad 260 KM. Jesli ktos bedzie bardzo niedoswiadczony itd. moze faktycznie myslec, ze takie autko kupuje dlatego zdecydowalem sie zalozyc ten temat. Autko nie ma w sobie nic z wersji MPS , z tego co wiem nigdy nie wychodzily one w sedanie ( przynajmniej ja nigdy nie widzialem takiego ).
Poczawszy od silnika i skrzyni , przez zderzaki i wnetrze wszystko pochodzi ze zwyklej wersji 2.3 i z MPS`em nie ma nic wspolnego.

Pozdrawiam, Rafal

EDIT :

Dzwonilem do faceta drugi raz. Tym razem stwierdzil, ze auto nie do konca jest takie bezwypadkowe jak w ogloszeniu bo byla wymieniona maska, belka przednia, zderzak i grill. Lecz bylo to "bardzo delikatne uszkodzenie " . Na moje pytanie " to jest ta wersja z turbo, tak? Ona bardzo szybka musi byc :) " uzyskalem taka odpowiedz: " wie Pan co ja sie nie znam na tym, rzeczoznawca mi tak powiedzial i jak tak mowie. Nie potrafie nawet sprawdzic czy ona ma turbo czy go nie ma. Nigdy nie jechalem tak szybkim potworem , jest po prostu malym diabelkiem " Bardzo ciekawy handlarz :) Sam sprowdzil auto i nie wiem czy ma turbo czy go nie ma:)
Ostatnio edytowano 19 lut 2011, 14:54 przez radzi89, łącznie edytowano 2 razy
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez ElShichi » 22 lut 2011, 00:11

Witam.
Zdecydowanie nie polecam. <nie>
Pierwsza rozmowa telefoniczna: Pan ładnie opowiada co powymieniał w autku, że sprzedaje bo ma inne auto a mieszkanie chce kupić, że zgadza się na wizytę w serwisie tylko musi sprawdzić w grafiku jak pracuje aby się umówić konkretnie :D

Druga rozmowa (po sprawdzeniu grafiku): Może się umówić na poniedziałek (rozmowa w piątek) ale po co do serwisu jak można "u niego" w Nowogardzie na "trzepaki". I tu podsuwa mi VIN abym mógł sobie auto sprawdzić. Na to ja dyplomatycznie (bo byłem uparty na serwis :P ), że sprawdzę sobie VIN a czy będę się upierał na serwis to mu odpowiem już konkretnie w niedzielę przy umawianiu na oglądanie. Pan "OK".

Trzecia rozmowa (w niedzielę) pan chyba nie wytrzymał już napięcia i stresu: Pytam czy wszystko bez zmian i czy możemy na jutro się umówić a pan na to, że auto już sprzedane. Pięknie podziękowałem i lecę na neta. Patrzę wieczorkiem a oferty jeszcze wiszą.
W poniedziałek dzięki pomocy Szymona PRAWDA ujrzała światło dzienne. Otóż auto jest cały czas do kupienia <co?>

Ale pan nie wie chyba, że świat jest mały a ze mną pracuje kolega który zna go od podstawówki. Mało tego maja tego samego mechanika <rotfl> . A może mieli <lol> .
Więc tak. Wymienione same klocki bez tarcz, a rozrząd hmmm... może u innego mechanika <diabełek>

No i podobno przy uruchomionym silniku autem rzuca że hej <spoko>
Do tego przy pierwszej rozmowie pan chciał podnieść prestiż oraz swoją wiarygodność informując mnie że jest policjantem <glupek2>

Powiem tak szkoda słów <nie powiem>

Pozdrawiam poszukiwaczy takich jak ja i nie tylko papa
ElShichi
 

Postprzez vincenzo » 22 lut 2011, 08:39

JMZGY19T671429569 Mazda 6 ze Złotoryji tel sprzedawcy: 530836520, ale uwaga bo sprzedaje samochody pod różnymi telefonami. Mazda wygląda prześlicznie i od razu ma się ochotę ją kupić.. w książce serwisowej są pieczątki serwisu Mazdy w Niemczech, serwis istnieje, ale nie niestety gdy się do nich dzwoni kompletnie nic nie wiedzą o takim aucie. Ostrzegam!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2011, 09:08
Posty: 90
Skąd: wlkp. Śrem
Auto: Mazda6 2006r.

Postprzez gryzoon » 7 mar 2011, 20:12

Wrzucam jak by ktoś chciał się skusić
Obrazek
before:
Obrazek
Obrazek

Więcej tutaj
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez nanko » 23 mar 2011, 21:57

Kolejny drobny oszuścik .
Obrazek

A to z Niemiec
Obrazek

Handlarz chyba chce trochę zarobić, a poza tym według niego auto garażowane. Niestety po zdjęciach auto stoi pod blokiem. Wiem bo Tata był i widział a stan silnika zostawia dużo do życzenia. Ciekawe co jeszcze zataił.
PZDR
AUTO-LAWETA i MECHANIK NA POKŁADZIE – 791-075-288
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 lut 2009, 08:44
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Auto: BAGIETA 1.6 lpg

Postprzez PadreMercante » 4 kwi 2011, 20:10

M3 1.6D 2005r. Sokołów Podlaski

Chwali się że jest bezpośrednim importerem więc chyba wiadomo gdzie wyparował przebieg

http://autokos.otomoto.pl/mazda-3-1-6-d ... 21249.html
http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C18321249
Obrazek
Typ:
Hatchback
Rok produkcji:
2005
Data rejestracji:
09/2005
Przegląd:
04/2012
Przebieg w km:
144 000 km

Skrzynia biegów:
manualna
Pojemność skokowa:
1600 cm³
Rodzaj paliwa:
olej napędowy (diesel)
Kolor:
czarny-metallic
Liczba drzwi:
4/5
Status pojazdu sprowadzonego:
przygotowany do rejestracji / opłacony
Kraj pochodzenia:
Holandia
Kraj aktualnej rejestracji:
Polska


A w Holandii
http://webcache.googleusercontent.com/s ... google.com
Kmstand 320.000
Obrazek
Początkujący
 
Od: 24 sie 2010, 15:14
Posty: 5

Postprzez gryzoon » 6 kwi 2011, 23:00

Ogłoszenie
Obrazek

Kod: Zaznacz cały
Actual Cash Value   $22,810 USD
Repair Cost   $20,612 USD
Title State   FLORIDA
Title Type   CERTIFICATE OF DESTRUCTION
Odometer   857 ACTUAL
Primary Damage   ROLLOVER
VIN   4F2CZ06105KM45000
Body Style   4DR SPORT UTILITY
Color   GRAY
Engine   3.0L 6
Drive   Front-wheel Drive
Cylinders   6
Fuel   GAS
Keys   YES


a tak wyglądała ta mazda w USA na aukcji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

więcej na stronie TUTAJ
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez PadreMercante » 11 kwi 2011, 19:19

Mazda 323F 1.5 1998r. Poniatowa

http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C18444331
Obrazek
Typ:
Sedan / Limuzyna
Wersja:
II
Rok produkcji:
1998
Przebieg w km:
177 000 km

Skrzynia biegów:
manualna
Moc:
90 KM (66 kW)
Pojemność skokowa:
1498 cm&#179;
Rodzaj paliwa:
benzyna
Kolor:
zielony-metallic
Liczba drzwi:
4/5
Status pojazdu sprowadzonego:
sprowadzony / nieopłacony
Kraj pochodzenia:
Holandia


A w Holandii
http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=5&ved=0CDsQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.troostwijkauctions.com%2FProject%2FViews%2FWebsite%2FDownload.ashx%3FYwFzYWxlRmlsZQJmaWQBNjY2NA**&rct=j&q=%2272-gb-fk%22&ei=3zGjTY3uDYKXOtj6iDU&usg=AFQjCNHyWDTOhkyPcxQDnVFjJw9HpIqUZw&cad=rja
Początkujący
 
Od: 24 sie 2010, 15:14
Posty: 5

Postprzez wegus_1 » 15 kwi 2011, 21:34

http://tnij.org/premacy-sportive
Premacy Sportive 2.0
Niemcy, miejscowość Auerbach
http://tnij.org/preamacy-foto
w swoim życiu zawsze miałem auto prosto z Niemiec i od Niemca .....
info prze telefon było prawdziwe.. tym razem sprzedającym okazał się gość pochodzący z miasta nad Bosforem ......i wróciłem z niczym, stratny o 400 zł wydane na paliwo..

w czym problem ?
– auto stało z rozładowanym akumulatorem,
– brak powietrza w kołach, lekko zapadnięty w nawierzchnię komisu, opony do wymiany, stał na letnich mimo minionej zimy
– opony zimowe do wyrzucenia
– brak możliwości sprawdzenia poziomu oleju – bagnet scalił się z rurką w której jest umieszczony – z jakiego powodu ???
– rdza w każdym nadkolu – odchodzące płaty
– rdza na podłodze – wpadał długopis
– zardzewiała wnęka koła zapasowego
– mocno zardzewiałe podłużnice z tyłu – odchodzące płaty rdzy
– duża (10 x 10 cm) dziura w fotelu kierowcy ukryta na zdjęciach
– nieokreślony nieprzyjemny zapach w kabinie ......
– zniszczona , pogryziona mata wygłuszająca pod maską silnika
– rdzaw komorze silnika – nadkola
GENERALNIE – RDZA , RDZA, RDZA .....

PLUSY :
– bardzo dobry stan blach zewnętrznych karoserii, w tym tylnych nadkoli
– raczej prawdziwy przebieg, nienaganna praca silnika, skrzyni biegów
– pakiet SPORTIVE :–)

doszliśmy do wniosku, że auto chyba po powodzi (zapach, rdza)
mimo ceny obniżonej do poziomu 3500 EUR, nie dokonałem zakupu

nie polecam nikomu na własny użytek
osoba zajmująca się handlem "da sobie rade z tą rdzą" i to jest niebezpieczne
trzeba uważam na ogłoszenia w Polsce

no i gość miał jeszcze zagrywkę w stylu :
pokazuje nam SMS od Tomka z Polski, który pisze do niego, że rezerwuje na poniedziałek tą Mazdę i pyta nas czy to my pisaliśmy ....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2011, 16:51
Posty: 91 (2/0)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 5 1.8 2010 r. FL
626 GF/GW 2.0 2000 r. FL
Ford Scorpio 2.9 V6 12V 1995 r.
sprzedana: Premacy 1.9 2004 r. FL

Postprzez lukaszz » 16 kwi 2011, 13:51

Witam Panów,

Możecie coś powiedzieć na temat autokomisu Etna Cars z Poznania? Ściągają prawie same Japończyki. Jakieś doświadczenia / pozytywne negatywne?

Link do nich : http://www.etna-cars.pl/
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2010, 17:24
Posty: 6

Postprzez tch1974 » 28 kwi 2011, 07:00

Witam Wszystkich Klubowiczów MAZDY.
Zarejstrowałem się w Waszym klubie dzisiaj w głównej mierze po to ażeby kupić Mazdę 3 od 2009 r w zwyż. Piszę tem post ażeby zaoszczędzić wszystkim chcącym kupić piękną białą Mazdę 3 2010 r 2,0 automat w sedanie 1500 kilomertów przejechane od sprzedawcy ze Swidnicy k/ Wałbrzycha. Dzisiaj zrobiłem 600 km na darmo. Samochód miał być bezwypadkowy tylko po wymaganej wymianie przednich lamp na wymagane europejskie. A było tak: po pierwsze sprzedawcy nie było i podejrzewam nidgy nie ma go przy sprzedaży – wystawia on swojego ojca – 55-60 letniego Pana, który pali głupa, że syn biznesmen i nie ma czasu i nic nie wie o przeszlości auta bo przecież oni są uczciwi a jak chcę auto bez przygód to zaprasza do salonu i rzuca w nerwach kluczykami, trzaska maską i odchodzi mówiąc że nie ma czasu. A ja dzień wcześniej otrzymałem słowne zapewniena że auto "lala, igła, na fullu, wypasie, bez zadry, można sprawdzać czujnikami lakieru i co ciekawe laserami – cokolwiek ma to znaczyć, nie dotknięte itp. A auto: (opinia znającego się na rzeczy blacharza-lakiernika) "malowany" cały przód – błotniki, maska, zderzak(jakość malowania jak w aucie z 1990 r produkcji a nie z 2010 co nas bardzo zdziwiło jak można tak zepsuć auto – lepiej żeby nie robili nic i wystawili do sprzedaży dzwon, który przywieżli z USA), auto prostowane na ramie, podłużnica od strony pasażera przestawiona, ponadto kilka innych szczegółow typu nowa przednia szyba, drzwi pasażera odstające, poduszek zapewne brak a czujnika grubości lakieru nie zdąrzyliśmy wyciągnąć bo też po co, chyba ażeby zbadać tył, bo od tyłu faktycznie igła. Tak więc mam nadzieję że mój post zaoszczędzi Wam cały dzień podróży i parę złotych w portfelu. Nie zmienia to faktu że w dalszym ciągu chcę to cacko jakim jest Maździnka serii 3 po 2009 r.
Pozdrawiam Wszystkich
tch1974
 

Postprzez Sagitt » 28 kwi 2011, 12:35

http://otomoto.pl/mazda-6-2-0-citd-1...C18446664.html

Auto miało w 2008r 135tys. km a dziś ma na liczniku 139tys. km. Oglądałem ten samochód i jego realny przebieg to grubo ponad 200tys. Miał być też bezwypadkowy, a na pewno miał malowane prawe przednie i tylne drzwi.

pozdro
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 17:33
Posty: 51
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 6 CiTD 121KM GY 2007r.

Postprzez bartosz51 » 28 kwi 2011, 13:43

Już chyba było coś na ten temat, ale moim zdaniem trzeba się nieco opamiętać z tym zarzucaniem "wypadkowości". Faktem jest też, że po wielokroć zapewnienie "bezwypadkowy" jest ordynarnym kłamstwem.
Ja też miałem malowane tylne prawe drzwi. Bo mi je ktoś w 9 miesiącu eksploatacji auta porysował. Przy sprzedaży na pewno napiszę, że jest bezwypadkowy, (o ile dalej będzie). I niech mi ktoś spróbuje zarzucić, że mam wypadkowy samochód! Przecież to jakiś absurd!
Ostatnio edytowano 28 kwi 2011, 17:01 przez bartosz51, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Moto