Zaskoczenie mijającego roku...

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

chcę powiedzieć:

nie pie.dol facet...
3
23%
coś w tym jest...
10
77%
 
Liczba głosów : 13

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 10:35

Witam,

Postanowiłem poświęcić jeszcze jedną godzinę na Internetowy Klub Mazdy pod przywództwem Premiera Zombiego. Niniejszym piszę właśnie ten esej, który ma podsumować ostatnie kilka miesięcy, spędzone przeze mnie wraz z Klubem...

Zaczęło się od XIII spotu, który dla mnie był spotem pierwszym. Na dobry początek i dowód chęci współpracy podarowałem Klubowi katalog Alldata, który uporczywie ścigałem po sieci przez kilka wcześniejszych miesięcy. Potem był spoty XIV i XV. Najmilej wspominam przedostatni, gdyż udało się mi wtedy zamienić parę zdań z Mordą, który w rzeczywistości okazał się „trochę” inny, niż wyobrażałem go sobie po rozmowach na czacie.

W międzyczasie Klub zaczął przechodzić poważne zmiany i mam wrażenie, że było to także moją zasługą – mam więc prawo czuć się w cała aferę zamieszany. Zamieszany tym bardziej, że woląc „łączyć, niż dzielić” namawiałem i w końcu namówiłem Globego, żeby zrezygnował z prowadzenia własnego forum i przyłączył się do forum na tuning.pl.
Kolejnym krokiem miało być połączenie stron klubowych – strony Globego (http://www.mazdacars.host.sk/html/) oraz strony Zombiego (http://www.mazdaspeed.ewabis.com.pl). Jeśli dobrze pamiętam, to również ja namawiałem do takiego sojuszu, wiedząc że lepsza jedna witryna, niż wiele mniejszych.

Muszę tutaj (dla nie znających tematu) wspomnieć, że forum Globego było przynajmniej od strony merytorycznej padokiem bardzo porządnym i rzeczowym, szczególnie jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z techniką w naszych mazdach, po prostu niczego (poza lepszym systemem) mu nie brakowało – tak więc nie można jednoznacznie określić, które forum było w tamtej chwili „lepsze” – oczywiście ustąpić mogła tylko jedna ze stron.
Natomiast witryna Globego (którą można podziwiać jeszcze do tej pory) jest chyba najlepszym z polskich serwisów internetowych poświęconych Mazdzie. Strona Zombiego skrywa przed oczyma „nieklubowiczów” sporo różnych i bardzo pożytecznych materiałów, ale mimo to uważam ją za znacznie gorszą – przede wszystkim od strony technicznej i informacji dostępnych dla przeciętnego internauty (pliki do pobrania nie stworzą porządnego serwisu – równie dobrze można je udostępniać z serwera ftp).

Kontynuując mój wkład w wasz Klub, żeby wszystko stało się lepsze i dobrze reprezentowało klub w sieci, namawiałem Zombiego do wykupienia domeny i zorganizowania serwera na nowe forum i nową stronę. Szczęśliwie zbiegło się to z trudnym okresem dla tuning.pl, kiedy forum działało bardzo wolno i często było niedostępne, dzięki czemu Zombi złamał się i zaproponował utworzenie naszego własnego forum, a później klubowe składki. Równie szczęśliwie Saneone i Kwadrix zaoferowali dostęp do porządnych serwerów – niestety pomysł ze skrzynkami mailowymi dla każdego klubowicza nie do końca wypalił, ale jednak coś się ruszyło i zaczęło wyglądać coraz porządniej.

...Tak to wygląda(ło) przynajmniej z zewnątrz, bo od środka jest podszyte całkowitym brakiem zdolności przewodniczących do jakiejkolwiek ugody i partnerstwa. Musze tu wspomnieć o przyklejonym poście Zombiego w dziale „ogłoszenia”, za odklejanie którego Morder został degradowany z funkcji moderatora forum do zwykłego użytkownika (a z tego co się orientuję, Morda uczestniczył w życiu Klubu przynajmniej od pierwszego spotu). Globemu, który zrezygnował z własnego forum, nawet nie zaproponowano funkcji moderatora na forum połączonym (mimo, że o tym publicznie wspomniałem). Wystarczy popatrzeć na forum, żeby przekonać się jak sprawy wyglądają: Moderator: Zombi, Moderator Zombi, Moderator Zombi.
Następną sprawą jest połączonie witryn internetowych – jako webmaster z zamiłowania i zawodu, nawet bez brania pod uwagę mojej sympatii do Globego, mogę stwierdzić, że najlepszym sposobem na szybkie stworzenie nowej strony klubowej była modyfikacja strony Globego – a dokładnie dodanie do niej działów „klubowicze” i „download” oraz innych materiałów ze strony Zombiego. W tym czasie Xsix z Morderem zaproponowali nową stronę Zombiego, która (i nie mam wątpliwości, czy to głośno powiedzieć) poza górnym bannerem jest mocno nieciekawa, a oprócz tego wymaga niebotycznych nakładów pracy, aby wsadzić w nią treści ze strony Globego – jaki jest tego sens? Chyba tylko i wyłącznie taki, że Zombi kategorycznie „Nie będzie miał nie swojej witryny!”...
Globy za rezygnacje z prowadzenia własnej strony (co pieczołowicie robi od paru lat) oraz przekazania zebranych przez siebie materiałów temu Klubowi, w zamian otrzymał hasło na serwer i możliwość aktualizacji jednego działu – „modele”. Oprócz tego ma za zadanie przełożyć wszystkie teksty do nowego szablonu (który swoja drogą wymaga całkowitego przeprogramowania).

Nie wiem, co o tym sądzi sam Globy, ale mi jest głupio i przykro, że namówiłem go do takiej „transakcji” – miałem nadzieję, że będzie to wyglądało inaczej, ze usiądziemy w parę osób i zrobimy naprawdę dobrą rzecz. Mam nadzieje, że Globy żalu do mnie nie ma, choć nie zdziwię się, jeśli jest odwrotnie.

Dalej dodam mój osobisty żal i zdziwienie, kiedy okazało się, że na przeszkodzie do rozwoju forum i strony (o czym napisałem wyżej) stoi jakaś paranoidalna niechęć Administratora do zastosowania innego i moim zdaniem technicznie lepszego mechanizmu (http://www.invisionboard.com), co po kilkunastu godzinach analiz uznałem za całkowicie możliwe i wykonalne bez straty obecnych postów.
Administrator nie chciał udostępnić mi loginu i hasła na serwer, gdzie w sumie byłem jedyną osobą, która miała pojęcie o tym jak przenieść posty z poprzedniego forum (gdyby nie ja, mielibyśmy znów pusto), oraz odwrócić ich kolejność, umożliwić wstawianie avatarów – co zresztą po niepotrzebnych bojach o „pozwolenie” zrobiłem.
Poświęciłem też trochę czasu na dochodzenie przyczyn błędu, który moderatorom uniemożliwia(ł?) zarządzanie forum.
Co otrzymałem w zamian? Parę niemiłych słów od Premiera i Administratora, kiedy błąd moderowania przeniósł się na konto ‘Zombi’, ze co ja niby tam mieszam... Zrezygnowałem i dalej rezygnuje z czynnego uczestniczenia w takim cyrku.

Gdzie tu jest współpraca? Gdzie równouprawnienie? Możecie mnie za ten post zlinczować, ale wierzcie mi, że gdzieś w tej subiektywnej wypowiedzi jest obiektywna prawda.

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez XsiX » 6 gru 2003, 12:03

<głaszcze> Niezły esej. <lol> Z częścią Twoich argumentów trudno się nie zgodzić jednak co do kilku spraw mam odmienne zdanie.

Moje zdanie jest takie że za szybko się poddałeś. Jestem w klubie od prawie 2 lat i również z kilku rzeczy byłem niezadowolony, niemniej jednak wystarczyło trochę czasu i parę dobrych argumentów aby w końcu postawić na swoim.

Sprawa forum i jego zmiany rozpoczęła się zaledwie przed tygodniem a ty już powiedziałeś PASS. Postaw się na miejscu Kwadrixa, którego nie mam zamiaru bronić, gdyż lubię Was obu. Kwadrix męczył się 1.5 dnia z założeniem tego forum po czym usłyszał od nas że chcemy olać jego bo forum tco jest lepsze i ładniej wygląda :] Miał prawo się zdenerwować, tym bardziej że forum stoi na jego serwerze (stąd ten niepasujący do niczego banner na dole forum :( ). Na wieczornym spotkaniu na czacie sam jednak widziełeś że nie był już taki stanowczy. Może wystarczyło jeszcze podrążyć temat, a sprawa bylaby załatwiona. Sam jesteś webdesignerem i napewno niezbyt lubisz kiedy klient odrzuca ci gotową – wcześniej uzgodnioną pracę i chce zupełnie coś innego.

Poprzednie forum którym zarządzał Saneone nie było zbyt udane. Prawdopodobnie gdybyś w porę dostał od niego prawa admina i włożył w forum trochę swojej wiedzy i czasu chodziłoby dobrze do dziś. Tak się jednak nie stało. Forum Kwadrixa póki co chodzi, wszelkie poprawki są nanoszone na bieżąco (nawet o 1 w nocy <lol> ) i miejmy nadzieję że tak będzie dalej.

Rezygnacja z uczestniczenia w klubie jest moim zdaniem zbyt pochopna, z tego co wiem nie próbowałeś wyjaśnić sobie z nikim wielu rzeczy, poza napisaniem tego posta, który wywoła pewnie niepotrzebnie kolejne spięcia. Co do współpracy i równouprawnienia proponuję na tym podyskutować z zainteresowanymi osobami na czacie, napewno wyciągniemy jakieś słuszne wnioski i dojdziemy do porozumienia.



pozdrawiam





P.S. Nie znam się na projektowaniu stron stąd nowa strona wygląda tak jak wygląda. Pamiętam przynajmniej 5 osób które obiecywały zająć się stroną i na obietnicach się skończyło. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę zrobić ładniejszę stronę to proszę bardzo, jestem za wprowadzaniem do klubu nowych, lepszych rozwiązań i nie będę się upierał przy swoim wiedząc że nie mam racji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez owad » 6 gru 2003, 12:27

tco_tm nie znam Cie za dlugo wlasciwie to nie znam Was wszystkich za dlugo i nie mam powodu zeby nie wierzyc w to co dokonales w klubie i do czego sie przyczyniles.Zapewne wielu czlonkow klubu stara sie zrobic dla niego jak najwiecej (bo miedzy innymi sa to glowne zasady bycia prawowitym jego czlonkiem). Niestety musze przyznac, ze od czas u jak odwiedzam ten klub jestes najbardziej zastanawiajacym z jego czlonkow. W dziale nasze mazdy zamieszczasz najpierw "jakas' Toyote potem oczywiscie sie poprawiasz ale czy Mazada nie miala tutaj pierwszenstwa??
Twoje wypowiedzi bywaly czasto zlosliwe a moze mi sie tylko wydaje.
Jesli nie chcesz byc z Nami przeciez nikt na sile nie bedzie Cie zatrzymywal ale jesli zdecydujesz sie zostac muszisz troche wyluzowac a nie unosic sie niespelninymi ambicjami. Oczywiscie nic osobiscie do Ciebie nie mam wiec nie miej i Ty do mnie urazy. Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 12:37

Nie mam uwag, co do tego, ze Kwadrix od razu nie dal mi dostepu do serwera, bo sam bym mu nie dal. Ale kiedy okazalo sie, ze Kwadrix ma klopoty w zrobieniu tak podstawowej rzeczy jak wrzucenie postow, czy zmiana kolejnosci i glupio sie spieral, ze skoro on sobie nie dal rady, to i ja nie mam szans, a okazalo sie, ze po 1.5h mojej pracy posty byly juz na miejscu – to mogl troche zmienic swoje zdanie (mial szanse mnie przetestowac), co zreszta zrobil (dajac mi dostep), ale jak napisalem za chwile cos nagadal Zombiemu, ze cos spierdolilem i ze to jest powodem, ze Zombi nie moze moderowac... To bylo chyba troche niesympatyczne? Coz to za [tiiit].na atmosfera?! Oczywiscie sam Zombi tez moglby sie wykazac chwila zastanowienia i zamiast na mnie wyskakiwac z GG i kazac: "zjebales/zrób to/ma być zrobione/nic mnie nie obchodzi/ma działać", zapytac sie o co chodzi – tym bardziej, ze nie mial pojecia dlaczego tak sie dzieje.

Tak. Poddalem sie szybko. Doswiadczenie zyciowe nauczylo mnie, ze takie sytuacje beda ciagnac sie bez konca i jedna, dwie, trzy i kolejne "szanse" nic nie zmienia.

Kwadrix meczyl sie 1.5 dnia z rzecza, ktora robi sie w gora 2-3h. Ale jesli robil to pierwszy raz i nie mial o tym pojecia, moglo tak byc. Doceniam jego trud i na pewno nie ma osoby, ktora ma inne zdanie. W zmianie forum chodzilo tylko o to, zeby mechanizm byl jak najlepszy, a nie zeby cos udawadniac. Ale argument Kwadrixa: "Nie bedzie mi tu kur.a inne niz moje forum stalo", byl beznadziejny... I takie "cos" stanelo na drodze do najlepszych rozwiazan... Tak samo jak "nie, bo nie" Zombiego tygodniami potrafi blokowac sensowne propozycje (wykupienie domeny/serwer na forum/etc).

Tez wlozylem w te sprawe kupe pracy i nie mam zadnych pretensji, ani zlosci, ze ktos tego nie docenil, albo nie zrobil tego jak chce, bo to bez sensu. Mam zal o to, ze prywatny interes jest wsrod kierownikow na pierwszym miejscu...

Co do rezygnacji, to nigdy nie bylem w klubie, wiec z niego nie rezygnuje. Rezgnuje z czynnego uczestniczenia w tym cyrku. Uwazam, ze Zombi i Kwadrix odwalili kawal roboty, ale nijak nie widze partnerskiej wspolpracy z nimi.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 12:42

owad napisał(a):W dziale nasze mazdy zamieszczasz najpierw "jakas' Toyote potem oczywiscie sie poprawiasz ale czy Mazada nie miala tutaj pierwszenstwa??
Twoje wypowiedzi bywaly czasto zlosliwe a moze mi sie tylko wydaje.


To byl taki zart nawiązujacy do tego, ze na spota przyjechalem toyota... Poza tym akurat nie mialem zdjec mazdy. Ż.A.R.T.

Pokaz mi, gdzie bylem zlosliwy. Bo jak sie znam, to czasem moge byc sarkastyczny (to tez takie dziwne poczucie humoru), ale do zlosliwosci troche temu brakuje...

Pozdrawiam.

P.S. A ty nie szanujesz Mazdy – pisze sie "mazda", a nie "mazada". ...Tak samo swietna uwaga jak twoja. Lecz sie, albo kup pastylki na IQ – teraz to jestem zlosliwy.

P.S.S. Twoj kretynski avatar tez jest oznaka braku szacunku dla tego forum.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Gość » 6 gru 2003, 12:55

Popieram tco w 90%, nie będe się tu rozpisywał co myślę o klubie i jego prezesie bo post i tak zostanie pewnie skasowany...tco – mam nadzieję, że spotkamy się na spocie...chociaż nawet tam, ktoś lubi decydować za innych nie pytając ich o zdanie...o jest najważniejsza przyczyna tej chorej sytuacji....nie bo nie <lol>
Gość
 

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 13:18

XsiX napisał(a):P.S. Nie znam się na projektowaniu stron stąd nowa strona wygląda tak jak wygląda. Pamiętam przynajmniej 5 osób które obiecywały zająć się stroną i na obietnicach się skończyło. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę zrobić ładniejszę stronę to proszę bardzo, jestem za wprowadzaniem do klubu nowych, lepszych rozwiązań i nie będę się upierał przy swoim wiedząc że nie mam racji.


Wtedy, kiedy Wy robilscie te strone nie bylo jeszcze wiadomo, ze Globy zechce polaczyc kluby... Ocenilem fakt przepisywania strony Globego do tego projektu, ale glownie chodzilo mi o zdanie Zombiego.

---

Miło mi Gościu, ze podzielasz moje zdanie (moze nie jestem wariatem), ale wiedz, ze Admin juz zna twoje IP i na pewno wyciagnie daleko idace konsekwencje. Z drugiej strony, mogles zachowac twarz i podpisac swojego posta, poniewaz osobiscie uwazam, ze zapoczatkowana przeze mnie dyskusja jest powazna i traktuje ja ogolnie, a nie jak Owad napisal, jako zadosc uczynienie moim niespelnionym ambicjom, bo te wyzywam na projektach, za ktore nawet mi placa...

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 6 gru 2003, 15:19 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez XsiX » 6 gru 2003, 15:12

Temat jest na tyle ważny że anonimowe posty są niewskazane, proszę gościa jeśli starczy mu odwagi o podpisanie się pod postem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez XsiX » 6 gru 2003, 15:17

Tco dopisanie się pod stronę Globy'ego wymagało by 20x mniej czasu niż przenoszenie tego na stronę zaproponowaną przeze mnie. Jeżeli taka opcja została by wybrana byłbym w stanie zrealizować to zadanie w ciągu kilku najbliższych dni po weekendzie. Strona Globy'ego jest na tyle prosta i czytelna że wrzucanie na nią nowych rzeczy to pestka, czego nie można powiedzieć o moim projekcie <głaszcze> . Pozatym gdybyśmy pisali stronę pod szablon Globy'ego mógłby on nią spokojnie zarządzać, a strona w mojej formie się do tego nienadaje :| .

pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez owad » 6 gru 2003, 15:23

Nigdy nie byles w klubie tco ?? to o co caly ten szum??
Lubisz byc meczennikiem czy poprostu masz dzisiaj slabszy dzien??
Kilka osob cie nie docenilo zapewne mieli jakis powod, takie jest zycie nie zawsze mozesz wszystkim kierowac, a ty tak od razu sie obrazasz – nie ladnie
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 15:34

Jezu. Nawet jesli jest tak jak mowisz – czemu ciezko zaprzeczyc, bo kazdy lubi, jak sie docenia jego prace – to twoj post jest OT. Nie chodzi mi o moja osobe, tylko o cala te sprawe. Ze akurat moja osoba to wyciaga na swiatlo dzienne, to jest zupelnie/prawie przypadkowa sprawa.

Nie mialem zamiaru tu pisac, jaki to ja jestem biedny, a ktos tam niedobry. Zdecydowanie mialem na mysli sprawy klubowe i Globego.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Globy » 6 gru 2003, 16:06

Witajcie Szanowni uzytkownicy Forum MazdaSpeed.pl,

uwazam, ze i ja mam w tej sprawie cos do powiedzenia. Na wstepnie chce pogratulowac Tco, ze poczynil taki krok, jak napisanie swojego posta i wyslanie go na forum.

Niestety, musze stwierdzic, ze sie z nim zgadzam. Strona o Maździe na poczatku byla dla mnie tylko rozrywka, o ktorej nikt nie wiedzial. Z czasem jednak bardzo polubilem to zajecie, zbieralem materialy, a strona urosla do rangi – mowiac nieskromnie – najlepszej w Polsce. Pierwsza osoba, ktora poznalem z kregu marki, byl wlasnie Zombi. Calkiem odpowiadal mi fakt, ze on prowadzil klub, a ja wiedzialem, ze u mnie uzytkownicy znajda potrzebne im informacje i ciekawostki. W przyszlosci planowalem wstapienie do klubu. Z czasem pojawil sie pomysl polaczenia stron, pierwszy przedstawil mi go Tco i Tomek (Tco – nie obwiniam Cie o nic, biore odpowiedzialnosc za swoje decyzje :–). Osobiscie bardzo tego chcialem zawsze i chce dalej, jednak nigdy nie moglismy nawet dojsc do najmniejszych konkretow. Moze to dlatego, ze zadna ze stron nie chciala ustapic. Mielismy oddzielne fora i wielokrotnie proszono mnie, abym przylaczyl sie do forum.tuning.pl, jednak bardziej odpowiadal mi moj Nethit i przelaczylem sie dopiero po jego upadku. Jednak jak przewidywalem, forum.tuning.pl to nie bylo "to" i jestem bardzo zadowolony, ze powstalo nowe. Ostatecznie zgodzilem sie tez ustapic ze swojej strony, pomimo, ze wydaje mi sie bardzo dobra (ach, ta skromnosc ;) i zawsze bylem niezmiernie zadowolony z faktu, ze jest tylko moja i nikt oprocz mnie nie kiwnal przy niej palcem. Mysle wiec, ze najlepiej byloby jako baze przyjac moja witryne. Tak jak wspomnial Tomek, z punktu technicznego jest to wyjscie najlepsze. Zajmie najmniej czasu, a strona mysle, ze jest dla oka calkiem mila.

Na poczatku dzialania nowego forum wszystko bylo pieknie. Moze pojawialy sie problemy, uzytkownicy sie skarzyli, ale jest to nieuniknione przy tej operacji i mialem caly czas nadzieje, ze wszystko wreszcie bedzie w porzadku. Spoty sie rozkrecaly. Jednak w tym tygodniu wszystko sie zalamalo. Jak wspominal Tco, Morder zostal zdegradowany. Bardzo mi sie to nie podoba. Stane tutaj w obronie obydwu uzytkownikow – Tco byc moze wydawac sie niektorym dziwny, ale jest to czlowiek wartosciowy i inteligentny, przy czym ta ostatnia cecha przejawia sie takze w zyciu codziennym :) Jesli ktos posadza go o dziwacznosc albo chamstwo, to go po prostu nie zna. Co do Morder'a, stwierdzam, ze troche pomylilem sie co do niego na poczatku, bo na chacie wydal mi sie chamski, ale szybko zrozumialem swoj blad – to jest fajny gosc. Nie mozemy na forum wszyscy lizac wlasnych tylkow, ilu ludzi, tyle zdan. Sa ludzi zimni, goracy i letni – i wlasnie te pierwsze dwie grupy trzeba cenic najbardziej za nietuzinkowosc. Poza tym forum to nie tylko miejsce wymiany rad i spostrzezen, ale takze zawierania fajnych znajomosci, bo na nich opiera sie klub – tak mysle. Wspaniale bylo, kiedy kazdy dzial mial innego moderatora – samo to bylo symbolem wspolpracy i jednosci. Teraz niestety tak nie jest. Nie moge do konca wyrazic swojego zdania o sprzeczce Tco, Kwadrixa i Zombiego, ale uwazam, ze powinni uwzgledniac argumenty innych stron niz tylko wlasne zdanie. Tym bardziej, ze jasno wynika, ze uwagi Tco byly sluszne.

Ostateczne wnioski mojej wypowiedzi – musimy wyznawac zasade rownosci. Jutro mam nadzieje, ze pojawie sie na spocie i wszystko uzgodnimy na zywo. Nie rozpamietujmy prosze tych glupich nieporozumien i wszyscy na nowo sie zjednoczmy w dobrym celu – stworzeniu porzadnej strony, ktora bedzie najlepsza i jedyna w Polsce. I mysle, ze Premier powinien przemyslec kwestwie zrobienia jej na podstawie mojej. To wszystko zawiewa mi troche przemowieniem do ludu, ale moze tak wlasnie trzeba... Bo Klub Mazdy nie moze byc przerostem formy nad trescia. To jest praca polaczona z przyjemnoscia. Tco, please stay. Morder, please come back.
Ostatnio edytowano 6 gru 2003, 16:14 przez Globy, łącznie edytowano 1 raz
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Globy » 6 gru 2003, 16:10

I jeszcze jedno – niech nikt nie usuwa tego tematu. Forumowicze musza wiedziec, co dzieje sie w kuluarach.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Zombi » 6 gru 2003, 19:44

Co do forum napisales ze namówiles Globego do przeniesienia sie do nas.
Globy napisal ze jak padlo forum na nethicie przeniosl sie na nasze. O tobie nie wspomnial, wiec jak to bylo??

O polaczeniu stron pierwszy raz rozmawialismy juz dawno. Konkrety uzgodnilismy z Globym na GG calkiem niedawno. Powstal nowy design strony który Globemu sie spodobal.
"Globy (26-10-2003 21:44)
Mmmm jaki mi sie szeroki usmiech pojawil
Globy (26-10-2003 21:44)
Fajnie to wszystko wyglada"

Jedzmy dalej:
"Zombi (26-10-2003 21:50)
w sumie możnaby się podzielić ja bym prowadził KLUB ty MENU
Zombi (26-10-2003 21:50)
a membersów razem
Globy (26-10-2003 21:50)
Heh, mi odpowiada taki uklad
Globy (26-10-2003 21:50)
Ja moge odpowiadac za to co mam u siebie"
Wyzej zaproponowany uklad nie jest niby partnerski nie jest to wspólpraca i równouprawnienie mnie z Globym ?? W sumie wiekszosc strony to jest dzial MENU!!! Uwazalem ze powinna powstac calkiem nowa strona taka jak mazdaspeed.pl która bedziemy wspóltworzyc (ja, Globy i inni chetni). w ten sposób ani mi ani globemu nie bedzie zal swoich poprzednich stron. Obaj mamy dostep do nowej strony do serwera i mielismy uzgadniac wszelkie zmiany.

Co do strony to kozak jestes TCO bo sam robisz strony ale jakos NICZEGO dla strony klubowej nie zaproponowales. Krytykowac kazdy umie i co z tego??

Globy nie moderuje forum gdyz wydaje mi sie ze zbyt rzadko ma dostep do netu i ma malo czasu na moderacje. Moze mi sie tylko wydaje. Kolejnym kandydatem na moderatora jest Michal z Kraka jak tylko zaloza mu net we domu.

Z kolega Morderem którego osobiscie lubie nie moge sie jakos dogadac:
Zombi (27-11-2003 23:36)
proszę mi nie mącić w postach
Zombi (27-11-2003 23:36)
ma być jak ogvłoszenie i koniec

Morder (28-11-2003 8:21)
nie
Morder (28-11-2003 8:21)
traktuj sie na rowni z innymi

Zombi (28-11-2003 12:05)
morder odwal się temat o czesciach do xeda ma byc przyklejony i koniec
Zombi (28-11-2003 12:14)
zrozumieliśmy się
Morder (28-11-2003 12:15)
nie
Zombi (28-11-2003 12:15)
nie
Morder (28-11-2003 12:15)
i [tiiit] nie kasuj moich postow z forum
Morder (28-11-2003 12:15)
nie
Morder (28-11-2003 12:15)
slepy '?

Gwoli wyjasnienia: jako osoba prowadzaca klub uwazam ze taki drobiazg jak przyklejenie sobie ogloszenia na forum nie powinien nikogo razic. To drobny przywilej. Od roku nie mam stalej roboty i bardzo ale to bardzo przydalaby mi sie kasa za czesci które mam do sprzedania. Morder kilkakrotnie odklejal mi tego posta ja go na nowo przyklejalem w koncu pozbawilem kolege praw moderatora. Oczywiscie ponosze za to calkowita odpowiedzialnosc. Pozostawiam wam to pod rozwage czy zrobilem dobrze czy zle. Pragne jednak nadmienic ze jeszcze jak Morder byl moderatorem na TPL po jakiejs klotni na chacie zagrozil wykasowaniem wszystkich postów z forum (na szczescie tego nie zrobil, ale do nastepnego ranka mielismy z Xsixem troche stracha). Chcielibyscie taka osobe na moderatora??
Pozatym jego gadki na chacie wiekszosc z was zna nie musze cytowac w jaki sposób kolega Morder sie zachowuje, staram sie rozumiec (choc ostatnio go tepie) ze kazdy ma swoje zle dni. Ale obrazanie na forum tez mi nie pasuje (posty w dziale Hyde Park). Po namowach Xsixa odpuscilem sobie ten temat w koncu to Hyde Park i niech sie poobrazaja jak maja ochote.
Co do niby wyrzucenia Mordera z klubu przeze mnie: nic takiego nie mialo miejsca, Morder odszedl sam po tym jak pozbawilem go praw Admina. TZN. poprosil mnie o skreslenie go z listy klubowiczów czego nie zrobilem bo mam nadzieje ze sie dogadamy.

Co do bledu przy moderowaniu forum. Chcialem wykasowac jakis podwójny post wchodze w panel moderacji – NIE DZIALA. Ok to sie zdaza, zaatakowalem Kwadrixa który odpisal mi ze to TCO musial cos namieszac:
Zombi (5-12-2003 14:44)
co zjebałeś na forum że nie moge moderować
Zombi (5-12-2003 14:44)
napraw
TCO_TM (5-12-2003 14:45)
ty cos zjebales.
Zombi (5-12-2003 14:45)
no ja na pewno
Zombi (5-12-2003 14:45)
zwłaszcza że tam nie włażę poza tym jednym razem
TCO_TM (5-12-2003 14:46)
hm. moze za duze sniadanie zjadles i sie nie miescisz
Zombi (5-12-2003 14:46)
poprawiaj
TCO_TM (5-12-2003 14:47)
co ty chcesz ode mnie?
TCO_TM (5-12-2003 14:47)
kwadrix postawil to forum, to niech on poprawia!
Zombi (5-12-2003 14:47)
on twierdzi że ty skopałes wczoraj
Zombi (5-12-2003 14:47)
poprawcie i tyle

Poniewaz ja sie nie znam na forum napisalem TCO zeby poprawili blad. A to ze Kwadrix i TCO nie moga sie porozumiec nie jest moja wina.

Co do samego forum uwazam ze TCO i Kwadrix powinni sie jakos w tej kwesti dogadac w koncu tylko oni znaja sie na tym. Projekt forum TCO mi osobiscie bardzo sie podobal wiem ze wyzej wymienieni dyskutowali o tym na chacie ale nie wiem na czym stanelo. Temat forum bedzie jednak dalej drazony.

Mam nadzieje ze co nieco rozjasnilem. Na wspólprace z Globym jestem nastawiony bardzo pozytywnie, mam nadzieje ze nasza wspólna strona bedzie najlepsza strona Mazdy w polskim necie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez Globy » 6 gru 2003, 20:20

Po pierwsze – Tco mnie prosil o przeniesienie i jest bardzo szczery w tym momencie. Nie mam niestety naszych maili to dokumentujacych.

Po drugie – owszem, pomysl i wyglad nowej podobal mi sie. Takie bylo pierwsze wrazenie. To jest jak z kupowaniem samochodu – z daleka wyglada cudownie, a im blizej podejdziesz, tym wiecej wad znajdujesz. Jednak sam wiesz Zombi, wie o tym Tomek i Tco, ze przy wprowadzaniu tego w zycie naroslo wiele nowych problemow. Tak wiec naprawde zdecydowanie wygodniej byloby jednak modyfikiwac moj site. Mysle jednak, ze jutro o tym porozmawiamy (mam nadzieje), bo budowa dobrej strony www to nie zabawa. Skoro to ma byc najlepsza strona, to musi byc rowniez [tiiit] technicznie – szybka i bez kupy niepotrzebnego bublu w kodzie zrodlowym. Nie stawiam sprawy na ostrzu noza, nie, ja po prostu chce dobrze dla wszystkich userow. Bo nie robie tej strony dla siebie, tylko dla spelnienia swojego hobby, poznania fajnych ludzi i uzytkownikow Mazdy, ktorzy w Polsce naprawde nie maja zrodel informacji o swoich autach. Jestem perfekcjonista i drazni mnie, jak pomysle, ile czasu zajmie budowa strony, a potem nanoszenie poprawek. Wiem, jak bylo z moja.

Jesli juz przytyczamy archiwum GG, tak wygladal poczatek naszej rozmowy:

Zombi (26-10-2003 21:30)
co znaczy korzystny układ?
Globy (26-10-2003 21:30)
Nie wiem po prostu nie chce zebysmy istnieli obok siebie bo to stwarza niepotrzebna konkurencje
Globy (26-10-2003 21:31)
Np. ja moge odpowiadac za strone, nowosci, testy, a Ty za klub
Globy (26-10-2003 21:31)
Dajemy u siebie linki do swoich stron i cool
Zombi (26-10-2003 21:32)
hmmm no niechciałbym cię ani zmartwić ani obrazić
Zombi (26-10-2003 21:32)
ale u mnie będzie wszystko
Zombi (26-10-2003 21:34)
chciałbyś zrezygnować ze swojej strony i mieć część naszej np nowości i testy?
Globy (26-10-2003 21:35)
Nie wiem
Zombi (26-10-2003 21:35)
czy swoją chcesz trzymać i na obu będzie mniej więcej to samo?
Zombi (26-10-2003 21:35)
tzn w życiu nie będzie bo masz ograniczone miejsce
Globy (26-10-2003 21:36)
Miejsce jak miejsce... Bo nie mowie o filmach czy cos tylko o informacjach bo dla mnie one sa najwazniejsze
Globy (26-10-2003 21:37)
Jak tak szczerze rozmawiamy, to ja to widze tak ze jesli nie spoimy tego w jedno, to albo moja strona albo Wasza predzej czy pozniej stanie sie ta pierwsza
Globy (26-10-2003 21:38)
W kazdym razie jestem optymista, moze wszystko sie dobrze ulozy
Globy (26-10-2003 21:38)
Bez laczenia. Bo ja mam trudny charakter i bez owijania w bawelne nie chce rezygnowac ze swojego
Zombi (26-10-2003 21:39)
jak zostaje i twoja i moja
Zombi (26-10-2003 21:39)
to jedyne co możemy zrobić to wymieniać się info nie?
Zombi (26-10-2003 21:39)
i będziemy mieli na stronach to samo
Globy (26-10-2003 21:39)
I wspolpracowac na zasadzie wymiany linkow
Zombi (26-10-2003 21:39)
przyczym u nas będzie o 1000% więcej materiałów
Zombi (26-10-2003 21:39)
ma to sens?
Globy (26-10-2003 21:40)
Aha tak stawiasz sprawe
Globy (26-10-2003 21:40)
No nie ma
Zombi (26-10-2003 21:40)
no bo nie wiem co innego tu można wymyśleć
Zombi (26-10-2003 21:40)
sam mówisz że swoją zostawiasz
Globy (26-10-2003 21:40)
Zrobmy tak – ja sie wstepnie zgodze, ze moja strona pojdzie sie [tiiit], ale ja musze wiedziec jak bedzie wygladala Twoja
Zombi (26-10-2003 21:40)
a jednocześnie chcesz żeby było to samo na obu nie?
Zombi (26-10-2003 21:41)
bo np będziesz się zajmował cczęścią mojej, naszej
Globy (26-10-2003 21:41)
Po prostu mi zal swojej wlasnej pracy
Zombi (26-10-2003 21:41)
no wiadomo
Zombi (26-10-2003 21:41)
stronę masz ładną

Wlasciwie te fragmenty niczego nie wnosza. Przyznam, ze na poczatku nie wiedzialem, ze strona jest robiona w Dream Weaverze, a nie w HTML'u, co rzuca odmienne swiatlo na cala sprawe. Czasami mam wrazenie, ze chodzi tu o nic innego, jak o to, zeby byla nowa bez wzgledu, jaka bedzie. A przeciez takie duperele jak wyglad, to kilkadziesiat minut roboty uwgledniajac zaplecze techniczne mojej witryny. A przerabianie wszystkiego od nowa... Po prostu szkoda czasu.

Co do scysji miedzy kolegami z Klubu, to mysle, ze po prostu chodzi o charakter. Nie znam osobiscie nikogo, jednak byc moze po prostu Tco nie chcial sie narzucac. A Morder... Ma swoj styl – byc moze jest gwaltowny. Nie bede sie tu bawil w analizy psychiczne, ale nie jestesmy lalkami, miedzy ktorymi zawsze sie wszystko uklada.

Ja tez jestem bardzo mile nastawiony na ta wspolprace i niech nikt nie odnosi innego wraznia. Musimy jednak skonfrontowac naszego marzenia z rzeczywistoscia. W kazdym razie wierze, a przynajmniej dokonam wszystkiego co w mojej mocy, aby stronka byla the best. I zeby wszyscy byli zadowoleni.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Zombi » 6 gru 2003, 20:41

Pogadamy jutro u mnie jak ustalilismy na gg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez Paweł » 6 gru 2003, 20:44

No i wlasnie. Znow wielka licytacja. Po co w ogole przywolujecie wyrwane z kontekstu rozmowy? Jak czytam moja rozmowe z Zombim, to zaczynam miec wyrzuty sumienia, ze mowilem cos o sniadaniu... :D

Ustalmy co robimy, jak robimy i zrobmy to razem – wlasnie to mialem caly czas na mysli...
I nie jestem taki kozak, bo jestem zawalony robota, za ktora nie wiem kiedy dostane pieniadze, zyje na kredyt, a jeszcze dzisiaj rozpierdolila mi sie skrzynia, tak ze do domu wrocilem na lawecie (za ktora musialem zabulic, tez na kredyt).
Przypomniam tez, ze jak tylko moglem to pomoglem – strony nie zrobilem to fakt i fakt, ze pewnie najlepiej bym ja zrobil. Zreszta pokazalem juz Xsix jak moze wygladac panel administracyjny i w ogole powiedzialem, ze w PHP/MySQLu potworze itd.

Tak wiec powtorze to co zaczalem w tym poscie – usiadzmy i razem cos zrobmy i liczmy sie ze zdaniem innych.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez owad » 6 gru 2003, 21:15

Chcialem przeprosic wszystkich za wszesniejsze zabranie glosu w tym temacie, Wyrazilem swoje zdanie na temat o ktorym tak naprawde wiedzialem tylko tyle co znalazlem na forum. Nie znam calej sprawy a sie wypowiadam (zupelnie jak polski polityk). Przyznaje sie do bledu i jeszcze raz przepraszam wszystkich oburzonych – tak, Ciebie tez Tco :)
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:27
Posty: 70

Postprzez XsiX » 6 gru 2003, 21:24

no to teraz moje 5 minut <lol>

Podjąłem się zrobienia strony dla klubu niebardzo wiedząc jaka czeka mnie praca, myślałem że będzie wszystko prosto i gładko, niestety jak to w życiu często bywa przeliczyłem się okrutnie. Jako że nie znam się zupełnie na robieniu stron to praca z tworzeniem strony szła mi dosć opornie, w sumie spędziłem nad nią może ze 20 godzin i efekty jak widzicie są mizerne (pewnie potrzeba jeszcze min 40 godzin mojej pracy żeby to poskładać w sensowną całość). Gdybym te 20 godzin które poświęciłem na tworzenie "strony" poświęcił na przepisywanie artykułów, skanowanie i wyszukiwanie ciekawych rzeczy w necie to efekty były by dużo bardziej widoczne, a ja mniej tym wszystkim zmęczony.


W chwili obecnej jestem coraz bardziej skłonny zgodzić się z Globym i Tco aby pozostawić szatę Globyego i dodać tam kilka naszych klubowych działów, a ja mógłbym się zająć czymś bardziej pożytecznym o czym mam większe pojęcie i co sprawia mi frajdę, a nie przyprawia mnie o dreszcze.

Proponuję niniejszym aby zostawić większość szaty graficznej i zawartości strony Globy'ego i przystąpić w końcu do działania, a nie debatować o tym co zrobimy a czego robić nie powinniśmy. Jestem za tym aby na stronie Globy'ego dołożyć dział Klub, zmodyfikować dział modele (mamy zbyt dużo artykułów po których dodaniu strona ta przewijałaby się w nieskończoność) oraz ewentualnie dołożyć jakiś ładny banerek (to akurat mogę zrobić z przyjemnością ;) ).

Należałoby także stworzyć dział Members dostępny dla tych którzy uiścili opłatę klubową z tym że moje podejście do tego działu jest trochę odmienne od tego co proponuje Zombi. Proponuję do działu Members wrzucić tylko instrukcje serwisowe do poszczególnych modeli mazd i jeżeli wystarczy miejsca – płyty z programami mazdy. Myślę że książki serwisowe i CD mazdy będą wystarczającą zachętą dla większości aby uiścić opłatę klubową i pozwolić nam tym samym na dalszy rozwój. Artykuły dotyczące poszczególnych modeli, porady technicze oraz filmy umieściłbym w miejscu dostępnym dla wszystkich, gdyż moim zdaniem będzie to zachęcać do częstego odwiedzania naszej strony.

To by było na tą chwilę tyle, mógłbym jeszcze pisać w nieskończoność, ale poczekam sobie na reakcję innych. <jupi>

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Globy » 6 gru 2003, 22:36

Z mojej strony krotka pilka – to jest najlepsze wyjscie. Nic dodac, nic ujac. Pozwole sobie tylko o pewne plany – najpierw dodanie najpotrzebniejszych rzeczy (lista klubowiczow i members), a potem zaczniemy jakies zmiany – na pierwszy rzut design :)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd