Mazda MX-6 GE FS

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez pawelMX6 » 3 wrz 2007, 21:39

Wstęp:
Obrazek
No to czas na moja Mazdę, którą polubiłem od pierwszego przejechanego kilometra – czerwone MX-6 z motorem FS. Auto jest rewelacyjne i świetnie się sprawdza na mieście i w trasie. Póki co jestem zachwycony :)


Dane techniczne:
Obrazek
Silnik FS czyli 114KM i, co ważniejsze, 168Nm. Przebieg 170tyś. z czego większość w Niemczech. Aktualny przebieg 188tyś. Spalanie mierzyłem tylko raz dla każdego typu: miasto 8,8 – trasa 6,8 – mieszany 7,1 przy raczej lekkiej nodze. Z wyposażenia, jak w większości MX-6, bogate jak na 92 rok: halogeny, wspomaganie kierownicy, podgrzewane i regulowane lusterka, ABS, elektryczny szyberdach, elektrycznie wysuwana antena, elektryczne szyby, centralny zamek, przyzwoite audio.


Wykres mocy auta:
Obrazek
Obrazek


Zmiany wizualne i mechaniczne:
Obrazek
Short Shifter, białe migacze, fabryczny spojler od KL, felgi od 323F BA V6, 16 cali na oponach 205/55/16, polerowana pokrywa zaworów, kompletny dolot zimnego powietrza CAI zakończony oryginalnym filtrem HKS z mocowaniem tej samej firmy, sprężyny Jamex -35mm, metalowy katalizator, Mazdaspeed korek chłodnicy, Mazdaspeed korek oleju, JDM polerowane dokładki progów, JDM halogeny, JDM włącznik halogenów, JDM lampy przednie, JDM lampy tylne, trzecie światło stop w spojlerze z wersji JDM, dodane fabryczne tylne chlapacze, JDM fabryczne dokładki progów LSi oraz przednia dokładka LSi, zamek klapy z wersji JDM, tłumik końcowy Mazdaspeed, kierownica Mazdaspeed, klakson Mazdaspeed, fabryczny zestaw nagłośnienia BOSE w bagażniku.


W trakcie realizacji:
Obrazek
Rozpórka przednia własnego projektu i wykonania.


Plany:
Obrazek
Porządna felga, zmiany w zawieszeniu, kolektor wydechowy 4-2-1.


Serwis:
Obrazek
Zimą 2007 roku wymieniłem kompletny układ wydechowy. W styczniu 2008 wymieniłem zaworek pompy oleju. Latem 2008 skończyło się łożysko alternatora – zostało założone nowe łożysko, nowe szczotki oraz nowy stojan. Od razu po kupnie wymieniłem uszkodzone, drobne elementy wnętrza takie jak klamka kierowcy, klapka otwierania wlewu paliwa itp. Latem 2008 wymieniłem amortyzator tylnej klapy oraz instalację elektryczną drzwi kierowcy z powodu popalonej wtyczki w drzwiach. Pod koniec roku 2008 wymieniłem przednie tarcze oraz klocki. Pod koniec roku 2008 zregenerowałem ramiona wycieraczek i pomalowałem na czarny mat. Mniej więcej w tym samym okresie wymieniłem płyn chłodzący. Marzec 2009: wymieniłem przepalone żarówki pozycyjne w przednich lampach, jedną w tylnej lampie, poprawiłem mocowanie boczku drzwi kierowcy, ponieważ okropnie trzeszczał, wyczyściłem wszystkie szpary i zakamarki we wnętrzu, zrobiłem kilka małych zaprawek miejsc, w których odprysnął lakier. Kwiecień 2009: naprawiłem podświetlenie tylnej tablicy, gdzie brakowało w ogóle jednej lampki. 10 czerwca 2009: wymieniłem uszkodzony przełącznik otwierania szyb w drzwiach kierowcy. 27 czerwca 2009: lukster zregenerował przednie zaciski hamulcowe. 15 lipca 2009: tarcze i klocki tylne, zestaw naprawczy tylnych zacisków. 29 października: wymiana prawego, przedniego zacisku hamulcowego, nowy płyn hamulcowy DOT-4.


Lipiec 2009:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Maj 2009:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kwiecień 2009:
Obrazek
Obrazek


Marzec 2009:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Luty 2009:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Grudzień 2008:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Listopad 2008:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lipiec 2008:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wrzesień 2007:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lipiec 2007, kilka zdjęć zaraz po kupnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 12 lis 2009, 21:27 przez pawelMX6, łącznie edytowano 110 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez qbass » 3 wrz 2007, 22:10

Między innymi dzięki moim namowom kupiona ;P

Moje zdanie znasz. Super autko :)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Mev » 3 wrz 2007, 23:37

No wreszcie jakiś normalny MX <jupi>

Pięęękna :D
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Riki » 3 wrz 2007, 23:40

Mev napisał(a):No wreszcie jakiś normalny MX


No no <spoko>

Bardzo ładne autko, gratuluje zakupu :)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez szyszakm » 3 wrz 2007, 23:50

Bardzo ładniutka furka. Niech się nie psuje i dobrze spisuje. Gratulacje :]
Ostatnio edytowano 9 wrz 2007, 22:31 przez szyszakm, łącznie edytowano 1 raz
szyszakm
 

Postprzez marcinkosky » 4 wrz 2007, 07:39

Mev napisał(a):No wreszcie jakiś normalny MX


juz dawno tu takich nie bylo <lol>

szkoda ze nie V6 <diabełek>

gratulacje
V40 dCi – TATUSIOWOZ :) – było
Mondeo mk IV TDCI KOMBI :) – było
Focus mk2 TDCI sedan :) – było
Auris TS HSD :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 15:14
Posty: 1462
Skąd: Warszawa
Auto: Prius P2

Postprzez pawelc » 4 wrz 2007, 08:35

ładna ,czerwona,szkoda że nie 2,5v6 :)
pawelMX6 napisał(a):Sesja z weekendowego wypadu za miasto z żoną

a gdzie ta żona? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 07:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez Bimbak » 4 wrz 2007, 08:41

pawelMX6 napisał(a):Poki co jestem zachwycony

ja już mam auto dwa lata i nadal jestem ;)

Mocno była bita? Czy miała tylko kosmetyczny strzał w przód?

Ogólnie gratuluje. Emix w najszybszym z kolorów, tylko nie oszczędzaj na częściach ;)
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez pawelMX6 » 4 wrz 2007, 13:45

Mev napisał(a):No wreszcie jakiś normalny MX <jupi>


Normalny znaczy sie "zadbana seria"? Jesli tak to tak pozostanie bo w planach mam jedynie tylko dobra felge :)

Szkoda, ze nie V6... poki co nie szkoda :P ja szukalem wlasnie tylko i wylacznie FS ze wzgledu na koszta bo to jednak mnie dosc znacznie ograniczalo... mam dosc spory kawalek do pracy, wiec codziennie dojezdzam i "falka" by mnie zjadla.. a tutaj przy lekkim bucie na trasie zszedłem do 6,8 co jest świetnym wynikiem. Odejście ma póki co wystarczające :)

Jedyny strzal o jakim wiem to w kolo – ale czesci nowe, geometria tez jest ok. O innym nic mi nie wiadomo. Rok temu przytargana z niemiec a co tam sie dzialo to nie mam zielonego pojecia niestety....

Dorzuce niedlugo jakies nowe fotki bo wlasnie przyszly te obramowki halogenow, wiec musze zalozyc zeby MX ładnie wyglądał :D

Bimbak czerwone sa najszybsze <jupi>
Ostatnio edytowano 12 lis 2008, 11:47 przez pawelMX6, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez LANSSS » 4 wrz 2007, 14:00

pawelMX6 napisał(a):Jedyny strzal o jakim wiem to w kolo – ale czesci nowe, geometria tez jest ok. O innym nic mi nie wiadomo. Rok temu przytargana z niemiec a co tam sie dzialo to nie mam zielonego pojecia niestety....

Pytałem się bo masz podobnie jak ja inny odcień maski i błotnika przynajmniej z jednej ze stron ;) Mój też był bity w błotnik ale na tyle lekko że mam jeszcze wszytko ori nawet na kołach nie było śladu no i miał małą przecierkę z drugiej strony dwa razy w tym samym miejscu (to drugie to moja sprawka <oczy>). Dodatkowo zastanawiał mnie u ciebie właśnie brak znaczka na masce i ramek w halogenach ;)

Teraz tylko czekaj ąz zacznie ci przeszkadzać nurkowanie przodu. Chyba że masz gazowe Kayaby bo te ponoć to eliminują. Ja zmieniałem sprężyny obniżając od razu auto.

Co tam masz wogóle? – szyber?, klimę?, skórę?

Pozdrawiam / Bimbak
''Panie Władzo, ma Pan racje, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość... Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż... lubię zapier...''
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 lut 2007, 11:05
Posty: 25
Skąd: WLKP
Auto: kiedyś było 323F BA jest RT/10

Postprzez Mev » 4 wrz 2007, 17:02

pawelMX6 napisał(a):Normalny znaczy sie "zadbana seria"?


Normalny znaczy się, że MX-6 – większość tutaj pokazywanych to jest jednak MX-3.

A ja baardzo lubię MX-6 <diabełek>
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez pawelMX6 » 4 wrz 2007, 18:55

Mev się rozumiemy widzę :D

LANSSS dokładnie tak jak mówisz – błotnik był na 100% malowany bo byłl trafiony, maska możliwe, że też się załamała.. wg poprzedniego właściciela (a mówił naprawdę szczerze) uciekał przed kimś/czymś na drodze i walnął w krawężnik przestawiając kolo. To by się zgadzało bo chlapacz jest ori tylko trochę połamany od środka nadkola. Natomiast to z maską to tez mnie ciekawi, niby wszystko w środku wygląda dobrze, plastyki przed chłodnicą też calutkie – mam nadzieję, że jeśli coś było to raczej niewielkie.

Szyber jest, elektryczna antena, wszystko piknie działa, zastanawia mnie tylko klima... przyciski są ale jak szukałem pod maską to nie mogłem namierzyć. W którym miejscu szukać kompresora?? Wydaje mi się jednak, ze jest wyjęta po prostu.

Tak wnętrze wygląda:
Obrazek
Ostatnio edytowano 12 lis 2008, 11:45 przez pawelMX6, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez marcinkosky » 4 wrz 2007, 19:53

pawelMX6 napisał(a):Wydaje mi sie jednak, ze jest wyjeta poprostu.


jak w wiekszosci <lol>
V40 dCi – TATUSIOWOZ :) – było
Mondeo mk IV TDCI KOMBI :) – było
Focus mk2 TDCI sedan :) – było
Auris TS HSD :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 15:14
Posty: 1462
Skąd: Warszawa
Auto: Prius P2

Postprzez Gość » 4 wrz 2007, 20:15

Cześć miłośnicy MX-6 ;) Tak się "niefartownie" składa, że musze sprzedać moją lalunie :( bo żona w ciąży i potrzebuję coś 4 drzwiowego...
PS. żonkę wyrwałem na te auto...
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3208113

jakby co to dzwońcie ;)
Gość
 

Postprzez pawelMX6 » 4 wrz 2007, 20:17

Dzieki serdeczne za OT w moim temacie <lol> <lol>

marcinkosky – klime wyciagaja ze wzgledu na osiagi czy co? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez qbass » 4 wrz 2007, 20:53

Hehehe, w większości Mazd masz przyciski, ale klimy nie ma ;) Jest po prostu tak, żeby zainstalować klimę plug&play tak jak ja to będę teraz robił ;)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez marcinkosky » 5 wrz 2007, 12:05

Romek to bardzo "fajna" masz zone skoro leci na samochod....
nie wiem tylko czy mam gratulowac czy wspolczuc hahaha

sorry nie moglem sie powstrzymac hahaha
V40 dCi – TATUSIOWOZ :) – było
Mondeo mk IV TDCI KOMBI :) – było
Focus mk2 TDCI sedan :) – było
Auris TS HSD :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2005, 15:14
Posty: 1462
Skąd: Warszawa
Auto: Prius P2

Postprzez pawelMX6 » 5 wrz 2007, 15:32

dobre <lol> <lol>

Kurde jak sie te ramki halogenow zaklada? Tylko na tych bocznych malutkich mocowaniach czy na wszystkich 4 srubach? Bo tak siedze w domu i lukam na ramki i sobie mysle..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez Bimbak » 5 wrz 2007, 15:50

pawelMX6 napisał(a):Kurde jak sie te ramki halogenow zaklada? Tylko na tych bocznych malutkich mocowaniach czy na wszystkich 4 srubach? Bo tak siedze w domu i lukam na ramki i sobie mysle..

ramki trzymają się na zaczepach (wystające ząbki w ramkach) i jednej/-ym śrubce/wkręcie z boku klosza
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez pawelMX6 » 5 wrz 2007, 15:53

Bimbak, wielkie dzieki! Jak przestanie padac to lece zakladac – fotki z ramkami pozniej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy