Przygotowanie słupka na zegary

Postprzez letkoletki » 3 wrz 2007, 22:31

Udało mi sie zacząć słupek na zegar ciśnienia i temperatury oleju :)

Ten temat powstał, by podzielić się sposobem wykonania.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Temat będzie aktualizowany wraz z postępami wykonywanych prac.

Stwierdziłem, że kupowanie adapterów dedykowanych za ok. 150 zł, to nie dla mnie.
Kupne adaptery nie są ustawione centralnie na kierowcę, trzeba je i tak pomalować.

Zamiast męczyć się z jakimiś dziwnymi konstrukcjami z żywicy i wymyślać kształty zakupiłem uniwersalny adapter firmy auto gauge za 40 zł.

Obrazek


Oczywiście adapter totalnie nie pasował do słupka. Z adaptera wyciąłem "kopułki" na zegary, a "podstawę" wywaliłem (na zdjęciu poniżej widać czerwone linie cięcia). "Kopułki" doszlifowałem do kształtu słupka, tak aby były ustawione na twarz kierowcy i przykleiłem w paru miejscach poxipolem do słupka.
Połączyłem wszystko w całość żywicą i matą szklaną.

Przykro mi ale z tego etapu zdjęć brak :(

Obrazek


Tak wygląda słupek przyszlifowany i przygotowany do pokrycia go elastycznym szpachlem do tworzyw sztucznych ( słupeczek aktualnie pokryty jest szpachlem jutro docieranie :) )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



C.D.N.
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez Fiveopac » 4 wrz 2007, 00:05

letkoletki płodny jak zawsze :) Czekam z niecierpliwoscia na efekt koncowy. Jakie zegary wpuscisz do srodka?
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 19:07
Posty: 4293 (8/30)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez pawelc » 4 wrz 2007, 07:46

tez mysłałem u siebie nad czymś takim jak rozumiem będziesz całośc malował na gładko?zastanawiam się czy nie wyjdzie za duza róznica między orginalnymi elementami a tym malowanym ,no cóż pozostaje poczekac na efekt końcowy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 06:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez seba323f » 4 wrz 2007, 15:17

Super !! :D Czekam na nastepny etap. Pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2006, 17:24
Posty: 1234 (0/2)
Skąd: Piaseczno
Auto: 323F BJ Sportive FS-DE '01
323F BG GT BP '92
MS Protege FS-DET '03

Postprzez letkoletki » 4 wrz 2007, 16:18

Fiveopac napisał(a):letkoletki płodny jak zawsze

seba323f napisał(a):Super

Dziękuję :)


Fiveopac napisał(a):Jakie zegary wpuscisz do srodka?


Obrazek
Obrazek


;)


pawelc napisał(a):rozumiem będziesz całośc malował na gładko?zastanawiam się czy nie wyjdzie za duza róznica między orginalnymi elementami a tym malowanym


Użyję czarnej matowej farby, innej opcji nie widzę. Różnica bedzie, ale nie aż taka. Kupne adaptery dedykowane do auta też są gładkie i trzeba je malować.
Inna opsja to obić skórą, ale po co jak reszta tapicerki jest plastikowa.
Żeby pomalować trzeba usunąć ten wzorek na słupku, bo farba się nie przyjmie.
Jeździłem parę dni po żywicowaniu i nawt dobrze to wyglądało, a po pomalowaniu powinno być bardzo dobrze ;)
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez Cukierek » 4 wrz 2007, 17:08

Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy!
Letki jesteś skarbnicą pomysłów bez dna!
Co teraz nowego wymyślisz?
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 20:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez mX-MEN » 4 wrz 2007, 21:48

Podjarałeś mnie Letki, chyba zaczne się niedługo bawic z moim słupkiem co czeka na strychu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2005, 12:02
Posty: 1123
Skąd: Koneck
Auto: Xedos 6 KF '94 / B 1600 '83 / Vivaro 1,9DI '03 / Fazer1 '11 /

Postprzez piotrek2 » 5 wrz 2007, 10:58

Równierz przyłączam się do gratulacji pomyślę nad tym jak bedę miał młodsze autko. letkoletki chciałem zapytać gdzie kupiłeś te zegary? , a z drugiej strony jak zamierzasz je podłączyć? chyba trzeba dodatkowe czujniki ;)
Życie jes piękne
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 17:20
Posty: 51
Skąd: ostrowiec
Auto: mazda 626 2,2 12V GD 88r.

Postprzez piotrek2 » 5 wrz 2007, 10:59

nie trzeba ale potrzebne <glupek2>
Życie jes piękne
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 17:20
Posty: 51
Skąd: ostrowiec
Auto: mazda 626 2,2 12V GD 88r.

Postprzez letkoletki » 5 wrz 2007, 11:38

Cukierek napisał(a):Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy!
Letki jesteś skarbnicą pomysłów bez dna!
Co teraz nowego wymyślisz?

Dzięki

mX-MEN napisał(a):Podjarałeś mnie Letki, chyba zaczne się niedługo bawic z moim słupkiem co czeka na strychu

Do dzieła :)

piotrek2 napisał(a):Równierz przyłączam się do gratulacji pomyślę nad tym jak bedę miał młodsze autko. letkoletki chciałem zapytać gdzie kupiłeś te zegary? , a z drugiej strony jak zamierzasz je podłączyć? chyba trzeba dodatkowe czujniki

Zegary i adaptery na zegary można kupić tu:
http://www.dabtuner.pl

Zegary firmy auto gauge posiadają czujniki w zestawie ;)
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez piotrek2 » 5 wrz 2007, 12:28

tylko trzeba będzie zastosować trójnik przy montowaniu np czujnik ciśnienia oleju w miejscu czujnika podającego napięcie do kontrolki na desce rozdzielczej
Życie jes piękne
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 17:20
Posty: 51
Skąd: ostrowiec
Auto: mazda 626 2,2 12V GD 88r.

Postprzez Waluś » 5 wrz 2007, 16:31

Pomysł super, sam zabieram sie za to od roku <lol> ale musze jeszcze dokupić resztę zegarków, choć adapter na 3 sztuki już leży z rok hahaha

A z tymi zegarami AutoGauge hmmm to szczerze mówiąc nie jest za wesoło. Mają niestety słabe opinie, a ja chętnie wystawiłbym kolejną. Mój wskaźnik doładowania juz kiepsko pokazuje. Wskaźnik zatrzymuje się po wyłaczeniu silnika na -0,1 bar (czego wczesniej nie było) a więc o tyle samo przekłamuje.
No ale niestety w tej cenie nic innego nie kupimy, więc hmm założyć cieszyć sie puki działają i sceptycznie podchodzić do wskazań :P
Sam musze kupić jeszcze AFR i ciśnienie oleju no i chyba nowy ciśnieniomierz, ale jeszcze myślę czy ponownie kupić Auto....
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 19:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez letkoletki » 5 wrz 2007, 17:13

Waluś napisał(a):A z tymi zegarami AutoGauge hmmm to szczerze mówiąc nie jest za wesoło. Mają niestety słabe opinie, a ja chętnie wystawiłbym kolejną. Mój wskaźnik doładowania juz kiepsko pokazuje. Wskaźnik zatrzymuje się po wyłaczeniu silnika na -0,1 bar (czego wczesniej nie było) a więc o tyle samo przekłamuje.
No ale niestety w tej cenie nic innego nie kupimy, więc hmm założyć cieszyć sie puki działają i sceptycznie podchodzić do wskazań
Sam musze kupić jeszcze AFR i ciśnienie oleju no i chyba nowy ciśnieniomierz, ale jeszcze myślę czy ponownie kupić Auto....



hmm... zobaczymy, ja postanowiłem kupić coś sprawdzonego, nie jest to długi okres czasu ale zawsze coś, od prawie lub ponad roku mX-MEN ma identyczne zegary. Chłopak jeździ i nie ma problemów.
Wielu ludzi źle te zegary instaluje (nie mówię, że ty Waluś :) ), a potem mówią, że żle wskazują.
Przytoczę przykład. Spora część "tjuningowców" montuje w miejscu standardowej kontrolki ciśnienia oleju trójnik, a do niego podpina czujnik od zakupionego zegara ciśnienia oleju, standardowy czujnik oraz czujnik temperatury oleju.
Szczytem debilizmu jest przykręcanie czujnika temperatury w tym miejscu, bo olej w bloku silnika jest już chłodzony. Ten czujnik powinien być zamontowany w misce olejowej.
Teraz tacy ludzie powiedzą, że zegary są do bani bo za małą temperaturę pokazują :|

Zamontuję i zobaczymy co się z nimi stanie :)

No dobra zakończmy sprawę zegarów, bo nie o nich jest ten temat ;)
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez letkoletki » 5 wrz 2007, 18:43

Tak wygląda poszpachlowany elastycznym szpachlem do tworzyw sztucznych i Pomalowany podkładem słupek.
podkład będzie jeszcze przycierany i położona następna warstwa podkładu. Wszystko po to by wyeliminować nierówności oraz malutkie dołeczki, których wcześniej nie było widać :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zegary, które znajdą się w słupku i trójnik.

Obrazek


C.D.N. :)
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez mX-MEN » 5 wrz 2007, 20:44

Miodzio to wyglada :)

Co do zegarów AutoGauge to jestem z nich bardzo zadowolony.Od niespełna roku posiadam wskaźniki takie jak będzie montował Letki i nic negatywnego sie z nimi nie dzieje.Wskazania przydają się w codziennej ekspluatacji zarówno ciśnienia jak i temp oleju.Bardzo ładnie widac jak zachowuje się motor i co się z nim dzieje podczas rozruchu, rozgrzewania, jazdy w korkach i podczas bardziej intensywnej ekspluatacji :)

Niestety dla niektórych coś co jest relatywnie "tanie" i nie nazywa Greddy to już musi byc szit ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2005, 12:02
Posty: 1123
Skąd: Koneck
Auto: Xedos 6 KF '94 / B 1600 '83 / Vivaro 1,9DI '03 / Fazer1 '11 /

Postprzez jacobs » 5 wrz 2007, 21:19

Zdolniacha :D
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 12:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez michasiek » 6 wrz 2007, 10:14

Noż niech mnie kulki biją.. wygląda jak sklepowe!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 01:09
Posty: 268 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: 3MPS BL
RX7 FD

Postprzez Waluś » 6 wrz 2007, 18:21

mX-MEN napisał(a):Niestety dla niektórych coś co jest relatywnie "tanie" i nie nazywa Greddy to już musi byc szit

hej hej spokojnie, to nie moje opinie tylko wyczytane w necie :P
Ja mam Bost autogauge, no i niestety sie uszkodził, ale mierzy :P poprostu musze sobie dodawać 0,1 bara <lol> ale to niestety nie zmienia faktu, że niestety mój nie był trwały :|
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 19:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez letkoletki » 7 wrz 2007, 01:08

Słupek gotowy, podziękowania dla mazdytb za pomoc :)

Jutro będą zdjęcia gotowego wnętrza ze slupkiem i zegarami, bo wszystko już zamontowałem <jupi>

Jednak zastosowana została farba czarna połysk, która została tak napylona by wyszedł półmat.
Odpowiednim sposobem malowania udało się uzyskać bardzo podobny wygląd jak element tapicerki wskazany czerwonymi strzałkami.

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 7 wrz 2007, 06:23 przez letkoletki, łącznie edytowano 1 raz
Nie liczy się cel, liczy się podróż...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2006, 16:18
Posty: 613
Skąd: Bydgoszcz | Włocławek

Postprzez Bartek1986 » 7 wrz 2007, 01:30

wypas :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 12:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje