Wymiana amortyzatorów tylnych => ustawienie zbierznosci??

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Krzysiek_1123 » 19 lis 2007, 15:55

czy po wymianie amortyzatorów w mazdzie 323 BJ DitD trzeba ustawiac zbierzność.
Mechanik który wymieniał amory (tylko tył) stwierdził ze trzeba jechac na zbierzność.
no ale przecież wyciagajac amortyzatory nie rozkrecal tylnych [waaaczego?] ani reszty, tylko amory, a wogle to nawet jakw w tym modelu mozna cos reglulowac w osi tylnej kat pochylenia itp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2006, 00:24
Posty: 77
Skąd: Radom\Wroclaw
Auto: Mazda 323 BJ 2.0 DITD 1999r.

Postprzez Blade » 19 lis 2007, 22:36

Ja po zmianie amorów pojechałem na zbieżność. Były drobne korekty ( i jedna większa ale to nie przez wymianę ;) ) ale nie żałuję. wiem że wszystko jest ok. Jeżeli mechanik polecił Ci jechać na ustawienie a nie że sam sie za to nie brał, tzn że raczej nie chciał cię "orżnąć" i pewnie trzeba coś podregulować. A w zimie lepiej żeby auto trzymało prostą. ;)
Na wiosnę jak będę zmieniał sprężyny i amortyzatory na zbieżność też pojadę
:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 16:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez magicadm » 20 lis 2007, 09:25

Rozumując tak jak Wasi mechanicy to po każdej zmianie koła lub klocków należałoby pędzić na geometrię :)

Krzysiek_1123 napisał(a):przecież wyciagajac amortyzatory nie rozkrecal tylnych [waaaczego?] ani reszty, tylko amory,


Moim zdaniem sam fakt jazdy po Polskich drogach jest wskazówką do okresowej kontroli geometrii, ale nie łączyłbym tego z pracami, które tylko nie mają bezpośredniego wpływu na nią
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Krzysiek_1123 » 20 lis 2007, 14:08

magicadm napisał(a):Moim zdaniem sam fakt jazdy po Polskich drogach jest wskazówką do okresowej kontroli geometrii, ale nie łączyłbym tego z pracami, które tylko nie mają bezpośredniego wpływu na nią


To tez tak robie. zawsze po zimnie przed zalożeniem felg alu jade na zbierzność i zawsze wychodza tam jakies odchylenia ktore trzeba skorygowac.
Ale tu chodzio mi o to czy sama wymiana amortyzatorow tyl ma jakis wplyw na zmiane gemometri auta.
bo wedlug mnie nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2006, 00:24
Posty: 77
Skąd: Radom\Wroclaw
Auto: Mazda 323 BJ 2.0 DITD 1999r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323