Kradzieże Mazdy6 SportKombi w Warszawie!

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Globy » 29 lis 2007, 01:49

Witajcie,

od jednego z zatroskanych Uzytkownikow "szostki" SportKombi otrzymalem w nocy informacje, iz w dniu wczorajszym (28 listopada 2007 r.) stoleczna policja odebrala 2 zgloszenia o probach kradziezy tych aut na terenie Warszawy.

Jedna z potencjalnych ofiar byl wlasnie jego samochod – wiele osob pamieta, ze mielismy juz na naszym forum przypadek kradziezy srebrnej Mazdy 6 SportKombi w Warszawie, niestety zakonczony bez powodzenia policji.

Swiadczy to prawdopodobnie o zleceniu kradziezy samochodow tej marki i modelu. Prosze wlascicieli o rozwage oraz w miare mozliwosci upewnienie sie, iz Wasze cacka sa odpowiednio uzbrojone w razie starcia z nieprzyjaznie nastawionym elementem.

Przykro mi z powodu zajscia, dziekuje za uwage oraz informacje od ww. Uzytkownika. Zycze bezpiecznych parkingow!
Ostatnio edytowano 7 gru 2007, 02:23 przez Globy, łącznie edytowano 1 raz
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Hetman » 29 lis 2007, 15:03

A więcej szczegółów? Czy oparło się na zabezpieczeniach fabrycznych czy też były dodatkowe?
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 14:56
Posty: 35

Postprzez Xionc » 29 lis 2007, 15:26

Hetman jak nie masz dodatkowego jakiegoś "chamskiego" hebla, który jest całkowicie poza alarmem to już bym stał w kolejce do alarmiarza.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 22:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez STEffAN » 29 lis 2007, 15:31

I weź tu sobie 6-ke kup :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2005, 11:02
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GE 2.5 V6 GT :)

Postprzez Hetman » 29 lis 2007, 15:41

heh Xionc :) Jakaś niespodzianka sie tam zawsze znajdzie :)

EDIT:

6 jest mało a czesci sporo ;) To przyznac sie, ktory z forumowiczow sobie zamowil? :)[/b]
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 14:56
Posty: 35

Postprzez Loczek » 29 lis 2007, 18:19

Hetman napisał(a):To przyznac sie, ktory z forumowiczow sobie zamowil?

Pewnie jakiś sergiej z putniskiego landu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 16:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez Misiek-Bełchatów » 29 lis 2007, 18:56

Faktem jest że fabryczne zabezpieczenia są przez złodziei dobrze znane i wiedzą czego mogą się spodziewać w konkretnym aucie, jeśli natomiast jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie zamontowane przez "Pana Mietka" to szanse że złodziej sobie daruje rosną.
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 17:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Artiks » 29 lis 2007, 20:03

Elektronika, czy proste blokady mechaniczne to nie jest problem dla wprawionego złodzieja. Jeden z naszych kolegów kupił Audi A6, więc auto dośc chodliwe. Zaznajomiony policjant polecił mu założenie mechanicznej blokady skrzyni biegów przy pomocy stalowego bolca. Według jego opini złodzieje mają z tym nie lada problem i często ustępują. Warszawa jest dośc specyficzna jeśli chodzi i kradzieże, skoro drugim najczęściej kradzionym samochodem w stolicy jest Toyota, a w klasyfikacji ogólnokrajowej w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego auta japońskiego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 11:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez Strusiu » 29 lis 2007, 21:56

A ja mialem w 323F odciecie pompy paliwa i uratowalo auto( pewnie jakis dzieciak probowal zjumac) wydaje mi sie ze im dziwniejsze zabezpeiczenie tym lepsze i podobno z tym bolcem w skrzyni to dobre jest. Kiedys byl program o otwieraniu samochodow (rekord 6sec) i okazalo sie ze spece nie mogli otworzyc jakiegos chinczyka bo cos sie zepsulo jak kombinowali z zamkiem <lol> dlatego kupujmy chinskie auta hahaha
323F BA 1,5 – miłe wspomnienia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 11:25
Posty: 41 (0/1)
Skąd: Wlkp
Auto: ????

Postprzez Misiek-Bełchatów » 30 lis 2007, 06:03

ArtX napisał(a):Elektronika, czy proste blokady mechaniczne to nie jest problem dla wprawionego złodzieja


Może i tak, ale wiele aut ma fabryczne zabezpieczenia które dla złodzieja są nic nie warte, ale jeśli już jest np. blokada pedałów + dodatkowe zabezpieczenie w formie odcięcia zapłonu/pompy paliwa to zrezygnuje ...

około 1.5 miesiąca wstecz facetowi w bloku obok próbowali ukraść VW Passat'a B5, ale że właśnie miał blokade na pedały (która została nienaruszona) i jakieś zamontowane przez siebie odcięcie to autko się uratowało ... uszkodzili tylko wkładkę zamka kierowcy, stacyjkę i spod maski wytargali komputer.
Ja osobiście mam 2 zabezpieczenia gdzie jedno jest zależne od drugiego i blokadę na pedały własnoręcznie zrobioną, zawsze to jakiś dodatkowy kłopot w razie gdyby ktoś chciał mi ukraść autko.
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 17:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Grzyby » 30 lis 2007, 08:40

Misiek-Bełchatów napisał(a):gdyby ktoś chciał mi ukraść autko

takich starych nie kradną :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nd » 30 lis 2007, 11:53

Niedobrze... Ma ktos moze wiecej szczególow? (dzielnica / technika kradziezy itp.?)
W kazdym razie, dzieki wielkie za info. Obawiam sie, ze i tak niewiele mozna zrobic, zeby sie przed takim losem uchronic.
Chociaz... a gdyby tak przeklepac na hatchbacka... ? ;)
nd
 

Postprzez Misiek-Bełchatów » 30 lis 2007, 12:42

Grzyby napisał(a):takich starych nie kradną język


Jasne !
Gdyby tak było to nie ukradli by mi 3 latka temu auta :)
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 17:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez Hetman » 30 lis 2007, 13:28

Loczek napisał(a):
Hetman napisał(a):To przyznac sie, ktory z forumowiczow sobie zamowil?

Pewnie jakiś sergiej z putniskiego landu


To oni teraz japończykami... ? :)

ArtX napisał(a): Zaznajomiony policjant polecił mu założenie mechanicznej blokady skrzyni biegów przy pomocy stalowego bolca


Ja mam takową w c klasie i jestem zadowolony. Nie boje sie zostawiac auta. Pytalem o bolec do Mazdy to powiedzieli mi 850 zl :))) Podobno nowe auto to dostepne sa tylko blokady, w ktorych juz boec nie wystaje, jest w srodku i "steruje" sie nim za pomoca pokretla?
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 14:56
Posty: 35

Postprzez Pempert » 2 gru 2007, 12:03

Hetman napisał(a):A więcej szczegółów? Czy oparło się na zabezpieczeniach fabrycznych czy też były dodatkowe?


W pierwszej kolejności chcę przeprosić, bo odsądziłem Globye'go od czci i wiary, stwierdzając, że moją prośbę zignorował. Okazało się, że szefostwo zadziałało niezwłocznie.Przepraszam i jeszcze raz przepraszam, ale nie znalazłem postu.
Następnie, dziękuję za zainteresowanie i szybką reakcję.
Odpowieadając na pytanie – tak miałem dodatkowe zabezpieczenie, jakie nie zdradzę. Mam świadomość, że złodzieje mogą korzystać z forum. Samochodem przejechałem 1400 km od zakupu, a na Forum wskazałem adres swojej firmy, spod której go próbowano ukraść. Pojicja zabezpieczeyła 9 śladów, w tym zapachowe (osmologiczne) i daktyloskopię. Zabrali mi schowek, plastkiki i inne rzeczy, których złodzieje dotykali. Poczekam na wynik i poinformuję Was o skutku postępwoania.
Początkujący
 
Od: 29 lis 2006, 08:31
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 diesel Impression

Postprzez Hetman » 2 gru 2007, 12:17

Pempert napisał(a): Mam świadomość, że złodzieje mogą korzystać z forum. Samochodem przejechałem 1400 km od zakupu, a na Forum wskazałem adres swojej firmy, spod której go próbowano ukraść.


Czyli proba byla w biały dzien?!
1400 km to bys sie nie nacieszyl, wspolczuje szczerze :( Wazne jednak, ze nie ukradli.

Rozumiem, ze nie mozesz zdradzic jakie (nawet mniej wiecej) i tu jest bol, bo wiedzielibysmy co jest w miare skuteczne pstryczek-elektryczek :), jakis antynapad bezobslugowy z immobiliserem w rodzaju proximy czy blokada skrzyni.

pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 14:56
Posty: 35

Postprzez gieroj » 2 gru 2007, 16:46

Witam .ok 2 miesiecy temu pewien obywatel został "wysadzony" z M6 na swiatłach na Woli w Wawie.Został w samym odzieniu bez kasy i prezencików które wiózł rodzinie z zarobkowania u naszych braci zza Odry.Auto miało chyba niemieckie albo celne rejestracje na pewno nie polskie tablice.Zadnego ubezpieczenia AC.Kilkadziesiąt minut wcześniej był na zakupach w tesco i auto czekało na niego na parkingu za to na Woli na jakimś skrzyżowaniu coś dziwnego mu sie dziać zaczęło z autem i facet stojacy za nim cos mu trabił i mrugał światłami ten w panice wysiadł usłyszał coś o stłuczce no i został wypchniety a auto odjechało.Policja powiedziała mu że montuja jakies sprzety rabusie które to sprzety robia zamiesznie że człowiek w aucie myśli że coś jest nie tak i że może też tym go obdarowali.
Swoja droga fatalnie że tak sie dzieje ale czesci do mazdy drogie sa no i gdyby ludzie tego nie kupowali nie byloby po co krasc,złodziejstwem jak kazdym byznesem rządzi niewidzialna ręka rynku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2006, 18:27
Posty: 43
Auto: 6 2.0D DPF 121 KM 2005 HB

Postprzez Globy » 2 gru 2007, 16:51

Bydlo, cholernie wspolczuje. W kolejnym mejlingu forumowym porusze te sprawe, umiescilem informacje na Stronie Klubowej.

Pempert napisał(a):W pierwszej kolejności chcę przeprosić, bo odsądziłem Globye'go od czci i wiary, stwierdzając, że moją prośbę zignorował. Okazało się, że szefostwo zadziałało niezwłocznie.Przepraszam i jeszcze raz przepraszam, ale nie znalazłem postu.

Luzik, na szczescie chadzam spac bardzo pozno i moglem od reki zajac sie nocnym mejlem. Zycze powodzenia w ujeciu rabusiow.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Faja » 2 gru 2007, 17:18

Co za gnoje po prostu można sie bać..... Przede wszystkim trzeba pomóc poszkodowanym bo nie wyobrażam sobie jak może sie czuć taka osoba. Dobrze by było gdyby właściciele skradzionych aut podawali by jakieś cechy szczególne swojego auta, wtedy może przypadkiem by sie zobaczyło chociaż by na tyłach swojego mechanika takie auto i wtedy wiadomo ze można wzywać policje, to samo tyczy sie sposoby kradzieży aut żebyśmy my również mogli sie uchronić przed tym. Po prostu jeb*ni złodzieje.... nie ma na tych [tiiit]**w innego słowa.
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 20:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez Mev » 2 gru 2007, 19:11

A dotychczas Mazdy były raczej "mało chodliwym" towarem... Szkoda, że to się zmienia...
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Moto