CB Radio

Postprzez pldiego » 13 lis 2004, 11:24

Ja mam jakiegos tam midlanda w sumie dobrze dziala
Co do kosztów to teraz napewno radyjka podskoczyły do gory bo napewno wiesz ale wzniesli pozwolenia
Radyjko mozesz juz kupic za okolo 200 zl
W Białymstoku zaplacilbyś
-Montaż 70zl
-Przymocowanie do anteny na rynienke 30 zl
-Antena od 140 do 380
no i radio
Polecam Alan 28 Radio stare ale jare ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 17:36
Posty: 146
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626GD 90Lpg Elegandzka:)

Postprzez Arthi » 13 lis 2004, 14:57

Innym, małym, zgrabnym jest: Onwa Turbo. Ja mam Lincolna w domciu narazie leżakuje, miałem Alana 28 i wspomnianą Onwe – dawniej to była świetna zabawa, nie było jeszcze wtedy tak rozpowszechnionego neta i dużo ludzi to miało. Czas CB minął bezpowrotnie:( Pozdrawiam
Madzia 626 Cronos – Trzeba mi książki do niej!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2004, 08:14
Posty: 36
Skąd: Bochnia
Auto: GE FS-DOHC `95

Postprzez Jaksa » 14 lis 2004, 11:55

pldiego napisał(a):Antenke to ja z miłą chęcią kupie jak chcesz sprzedać
No Ja muszę miec 2 zestawy ale mozesz sobie zadzwonic do mojego kumpla ( Krzysiek ) pracuję w filrmie telekomunikacyjnej " ALAN " 022 722-35-00 powołaj się na mnie napewno Ci sprzeda w dobrej cenie.
Ostatnio edytowano 14 lis 2004, 11:56 przez Jaksa, łącznie edytowano 1 raz
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Zombi » 14 lis 2004, 18:53

Ja mam MidlandAlan 100 Super (220zł bodajże dałem) czy tak jakoś, antena Presidenta (150zł droższa antena) zamocowana na stałe do dachu. Radio to była najtańsze w hurtowni (poza jakimś koreańskim hgw) ale sprawdza się wyśmienicie. Po dwóch latach uzytkowania trzeba jednak będzie wymienić antenę z powodu korozji mocowania. Także jak macie antentkę na stałe ściągajcie ją jak najczęściej z auta. Ja zostawiałem i niestety śruba mocująca się ułamała i teraz pozostaje mi tylko wymienić na nową. Po ostatnim strojeniu 10km spokojnie słyszę, przed strojeniem było dużo gorzej 5km maks.

Ostatnio pojawiły się anteny magnesowe do dachu NIE SPADAJĄCE DO PRĘDKOŚCI 170km/h ( do tej pory 120km/h). Dowiedziałem się przypadkiem wyprzedzając na Gdańskiej w miarę nowe BMW 5. Śmigało tak właśnie 170-180 km/h i zagadałem z gościem ale nie pamiętał nazwy producenta anteny. Śmigneliśmy 210km/h i tyle go było widać. Ciekawe czy nie pluł sobie w brodę??

A CB jak najbardziej polecam, szkoda tylko że w niedzielę się słabo sprawdza ze względu na małą ilość ciężarówek.
Mazda 626 GD GT
Mazda 626 GE
Mazda Xedos 6
Mazda-Astra karawan
Mazda 626 GW td
Mazda RX-7 ????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez JACU626 » 15 lis 2004, 09:43

Ja mam cb nieprzerwanie w autkach od 91 roku. Z racji że pytanie było jakie to.
– nie polecam ogólnie pojętych małych i tanich radyjek, zbyt mało fotlrów i strasznie trzeszczą (przerobiłem chyba wszystkie od onwy po dragona)
– miałem w autku lincolna chodzi niesamowicie ale jest nieporęczny w obsłudze
– mam teraz alana 28 w jednym a w drugim prezydent HERBERT, dobre radia najlepsze do mobila moim zdaniem
– co do anteny to jak chcesz dużo – dobrze słyszeć to najlepiej jakaś długa z dużym zyskiem tak z 6 dB. Z doświadczenia powiem że wystarcza zasięg 3-4 km tak że mozesz zakupić antenki CB które niezbyt sie roznią od anten GSM.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 18:03
Posty: 555
Skąd: NIENAMIERZALNE TSA I RTA

Postprzez shazan » 12 cze 2005, 02:19

Hej

CB to nie tylko info o misiach i inspektorach na drodze – to informacje o korkach o karetce czy straży poż. jadącej , dla której należy zrobić miejsce czy spytać o drogę "lokalnych" – polecam wszystkim.

Ja montowałem sobie w Częstochowie CB Presidenta: radio Johnny 440 + antena Marryland 160zł(165cm = +/– 12 km zasięgu) + mocowanie do plapy 45 zeta + głośnik środkowy (8 ohmów) 45zł i robocizna 80 zł.
To całe koszty, a to naprawdę dobry zesataw AM. Ale koleś nieźle się natrudził aby zamontować antenę bo madzia ma tak wąskie szczeliny że miał biedę wepchnąć uchwyt w luki, i musiał go 0,5h piłować na szlifierce:):)) :P :D
V-6 rządzi!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 cze 2005, 17:04
Posty: 11
Auto: Mazda MX-3 V6 24V, benzyna,92'

Postprzez QwErTy256 » 29 lip 2005, 18:49

Montowal ktos w 323 CB ? jesli tak to jakie i gdzie umiescil antene/odbiornik i jak je zabezpieczyl przed kradzieza ja swoje w Toyocie Carinie E zamontowalem po lewej stronie nog pasazera, antena z 1.8m na bagazniku, zasilanie z alarmu (wiem ze dziwny pomysl ale najblizej mi bylo a z zapaliczki byly szumy) i w sumie wszystko ladnie dziala gdyby nie to ze boje sie ze kiedys sie komus spodoba to radio bo tak na wierzchu jest.
W 323 widze ze pod radiem jest miejsce jakby wlasnie na CB ! :) (pewnie od penelu orginalnego radia ze zmieniarka) ale jest... i chyba tam je umieszcze, gorzej z problemem kradziezy, nad antenka zastanawiam sie takze na bagazniku bo nie chce w sluzbowym aucie wiercic dziury w srodku dachu :) Ciekawe czy ktos ma jakis fajny pomysl...
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2005, 16:44
Posty: 29
Auto: Mazda 323C 97' 1.5

Postprzez Hans » 3 sie 2005, 09:20

jedyne co Ci zostaje to albo magnesowka, albo odkrecac bat, inaczej predzej czy pozniej, nawet jak masz inne sruby wsadzone w dzwonek przymontowany na stale wyrwa Ci albo co gorsze wytna razme z dachem ...smutne ale prawdziwe
POZdr
bylo gsi po koksie ;) 271km/348nm , i corsa 3,2 V6 ;)
Hamownia/CHIPTUNING by V-Tech/DEAKTYWACJA FAP & DPF/CHIPTUNING EDC 17!!!\ chiptuning MAzdy, usuwanie dpf MAzda 3,5,6 1.6/2.0 zapraszamy – > strefatuningu.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 10:54
Posty: 59
Skąd: 3miasto/srt
Auto: byl gastrolot 3.0v6+NX i corsa A 3.2 v6
jest w215 cl500 ;)

Postprzez Dedalos » 29 sie 2005, 01:17

Magnesówki nie polecam. Potrafi odfrunąć przy wyższych prędkościach.
Najlepszy będzie odkręcany bat.
A na szumy zasilania kiedyś można było kupić fajne i niedrogie filtry w sklepach CB-Radio lub Car Audio.
Początkujący
 
Od: 18 lut 2005, 20:51
Posty: 6
Skąd: Świdwin
Auto: Mazda 626GE 1.8 hatchback – sprzedana

Postprzez Hans » 29 sie 2005, 23:39

ja mam na magnesie 16 cm i lemma 1200 i na razie testowalem przy 170-180 przez ponad 20 min nic nie zwial ;) , tak wogole to jakie masz radio bo jak np alana 100 to bedzie szumial i to mocno, najlepiej jak by radyjko oprocz wbudowanego filtra anl mial jeszcze zalaczany ( m.in uniden 520 ma tak)
POZdr
bylo gsi po koksie ;) 271km/348nm , i corsa 3,2 V6 ;)
Hamownia/CHIPTUNING by V-Tech/DEAKTYWACJA FAP & DPF/CHIPTUNING EDC 17!!!\ chiptuning MAzdy, usuwanie dpf MAzda 3,5,6 1.6/2.0 zapraszamy – > strefatuningu.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 10:54
Posty: 59
Skąd: 3miasto/srt
Auto: byl gastrolot 3.0v6+NX i corsa A 3.2 v6
jest w215 cl500 ;)

Postprzez zenith839 » 29 wrz 2005, 21:49

magnes jest dobry na pasmo 2m i 70cm na pasma KF i CB najlepsze są anteny montowane na stałe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez zenith839 » 29 wrz 2005, 21:53

Jakoś jeszcze mi nic nie urwali a mam jedną 1,8m centralnie na tylnej klapie 626 GD i jedną prawie 2m na tylnym błotniku 929HD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez pldiego » 1 kwi 2006, 01:27

WItam Wszystkich
Sprawa wyglada tak.
Kupilem w sklepie nowiótkie radyjko Alan 48+ wraz z anteną. Przez pierwsze kilka godzin radio chodziło bez zadnych zarzutów...Pięknie odbierało,Wspaniale nadawało.
Niestety moje szczescie sie skonczyło dość szybko, poniewaz radyjko oszalało łapiac odgłosy wszystkich urzadzeń elektrycznych w samochodzie:| (Dmuchawa,wycieraczki,Obroty silnika)
Nie szukałem rady u zadnego elektryka poniewaz chcem zaczac od was. Bo być moze jest to kwestia kilku minutowej roboty która moge wykonać sam.
Słyszałem ze pierwsza podstawową sprawa w montazu CB jest bezpośrednie podłączenie napięcia z akumulatora...co sadzicie o tym aby zacząć od tego??Poniewaz firma "ELTOR" wszystko na odpier... ;) chyba nie urodziła sie z tym fachem w reku i zrobiła taka chałe ze płakać mi sie chce :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 17:36
Posty: 146
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626GD 90Lpg Elegandzka:)

Postprzez Briareos » 1 kwi 2006, 02:03

To jest naprawdę ciekawe skąd się wziął ten dziwny pogląd, że wszystko należy łączyć bezpośrednio do akumulatora. Zwykle przynosi to efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego... bo trzeba się potem pewną konsekwencją wykazywać.
Przede wszystkim – czy masz kable zasilające odpowiedniego przekroju. To jest w zasadzie jednyna sensowna przesłanka do pociągnięcia kabla z akumulatora – jeśli oryginalna instalacja jest za słaba. Dotyczy to tylko zasilania, bo masą jest karoseria i należy z tego korzystać, tu także pilnując przekroju kabla. Po drugie styk do masy, czy jest na pewno dobry, czy ci to całe CB nie "wisi" przypadkiem na ekranie kabla antenowego?
Jeśli zasilanie jest na pewno dobrze zrobione to jest zapewne błąd w instalacji. Masz schemat podłączenia?
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez martinpl » 1 kwi 2006, 07:57

a ja mysle ze filtr na zasialaniu moze pomoc, przypominasz sobie problemy uzytkownikow radii samochodowych? ze slysza wycieraczki, albo alternator, a wraz ze wzrostem obrotow odglosc jest wyzszy, szybszy) to po prostu wysokie czestotliwosci ktore sie przedostaja do zasilania, poszukaj w internecie schematow takich filtrow, albo zajdz do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego, albo car-audio i zapytaj o taki filtr...

moge sie mylic, ale mi sie wydaje ze te zaklocenia pochodza z zasilania :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2005, 14:08
Posty: 298 (0/3)
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD

Postprzez pldiego » 1 kwi 2006, 10:19

Masz schemat podłączenia?

Niestety nic takiego nie mam, ale jezeli chodzi o schemat podlaczenia radia to o ile wiem podłączono mi go do zapalniczki.

a ja mysle ze filtr na zasialaniu moze pomoc

Niestety mam tai filtr...byc moze jest za słaby (8zl) polskiego produktu. Troszeczke pomogl ale minimalnie :/.

Tutaj sytuacja jest dosc powazna poniewaz szumy sa tak ogromne ze osoba ktora ma u mnie modulacji +30 jest praktycznei nie slyszalna. Pierdzenia i sgzyty sa tak ogromne ze chyhba nie potrzeby jest mi obrotomiez :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 17:36
Posty: 146
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626GD 90Lpg Elegandzka:)

Postprzez bajer0 » 1 kwi 2006, 21:02

na poczatku mialem cos podobnego z radiem samochodowym, jak sie okazalo mialem MASE podlaczona do wlacznika dmuchawy (zlutowane dwa kable) i z wlaczeniem dmuchawy radio zaczynalo buczec. Zobacz gdzie mas zmase poprowadzona, moze pomoze podpiecie jej bezposrednio do el. metalowego, lub aku ?
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez zenith839 » 3 kwi 2006, 21:49

masę i zasilanie brać bezpośrednio z akumulatora. Poprowadź sobie odrębną wiązkę. W razie jakbyś słyszał w eterze alternator to zastosuj filtr na plusie. Sam mam w autku trzy radiotelefony: CB, 2m, KF. A jestem krótkofalowcem i temat radiotelefonu w autku nie jest mi obcy
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez pldiego » 4 kwi 2006, 09:43

Niestety nie pomoglo bezpośrednie podlączenie :/...
Ale powiem wam co mnie wczoraj zaszokowało.
Wczoraj stojac sobie w centrum miasta i kozystajac z tego ze silnik nie pracuje, postanowilem sobie posluchac chlopakow i zdziwilo mnie to ze radio lapie obroty silnika NAWET OBCYCH SAMOCHODOW!!! :/ jadących obok mnie :| klaksony i alarmy. Czyzbym kupil nowe ppsute radio???

SWR mam 1,3 czyli eleganckie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 17:36
Posty: 146
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626GD 90Lpg Elegandzka:)

Postprzez zenith839 » 4 kwi 2006, 10:07

to nie zależy od SWR (współczynnika fali stojącej). Alan48+ ma to do siebie żę jego odbiornik nie jest wystarczająco odfiltrowany. Częstotliwości w stopniu pośrednim odbiornika przenoszą różne śmieszne dźwięki. Najlepszym rozwiązaniem będzie albo zmniejszenie czułości odbiornika albo zastosowanie filtrów pomiędzy urządzeniem a anteną.
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki