Jak zdemontować uchwyt telefonu?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez herci62 » 14 maja 2008, 15:25

Chce zdemontowac uchwyt telefonu nokia .Jest zamontowany pomiedzy obudowa schowka a panelem deski rozdzielczej chyba standartowo. Nie wiem jak sie tam dostac-wymontowalem schowek/latwizna/ ale dalej nie mam pojecia. Dzieki!! leszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 14:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez syberek1 » 14 maja 2008, 21:42

no to tak zdejmujesz gałke zmiany biegów wyciągasz trzymając za uchwyt na napoje jednym szrpnięciem te plastiki które sa pomiędzy siedzeniami ostrożnie!!! to jest niby prosta czynność ale ciężko opisać zresztą masz linka
http://www.mazda6tech.com/index.php?opt ... 6&Itemid=0

na 5 zdjęciu od góry widzisz śrubkę znajduje się ona na wysokości zmieniarki z prawej strony deski dostaniesz się do niej po zdemontowaniu schowka musisz ją wymacać:D:D:D odkręcić i dopiero wtedy Ci wyjdzie środkowa część konsoli... Powodzenia!!!
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 15:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez herci62 » 14 maja 2008, 23:01

syberek1 napisał(a):no to tak zdejmujesz gałke zmiany biegów wyciągasz trzymając za uchwyt na napoje jednym szrpnięciem te plastiki które sa pomiędzy siedzeniami ostrożnie!!! to jest niby prosta czynność ale ciężko opisać zresztą masz linka
http://www.mazda6tech.com/index.php?opt ... 6&Itemid=0

na 5 zdjęciu od góry widzisz śrubkę znajduje się ona na wysokości zmieniarki z prawej strony deski dostaniesz się do niej po zdemontowaniu schowka musisz ją wymacać:D:D:D odkręcić i dopiero wtedy Ci wyjdzie środkowa część konsoli... Powodzenia!!!


Dzieki serdeczne -mysle ze teraz sobie poradze.Pozdrowionka!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 14:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez herci62 » 17 maja 2008, 13:20

syberek1 napisał(a):no to tak zdejmujesz gałke zmiany biegów wyciągasz trzymając za uchwyt na napoje jednym szrpnięciem te plastiki które sa pomiędzy siedzeniami ostrożnie!!! to jest niby prosta czynność ale ciężko opisać zresztą masz linka
http://www.mazda6tech.com/index.php?opt ... 6&Itemid=0

na 5 zdjęciu od góry widzisz śrubkę znajduje się ona na wysokości zmieniarki z prawej strony deski dostaniesz się do niej po zdemontowaniu schowka musisz ją wymacać:D:D:D odkręcić i dopiero wtedy Ci wyjdzie środkowa część konsoli... Powodzenia!!!


Dzis sie zabrałem za zdemontowanie uchwytu.Twoja pompoc byla THE BEST caly demontarz zajal mi 20 minut . Poprzednio mialem LAGUNE tam dojscie do czego kolwiek bylo tragiczne nie wspominajac o usterkach/KROLOWA SERWISU/.Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam.. :)
Ostatnio edytowano 13 wrz 2008, 00:36 przez herci62, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 14:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez mzat » 1 cze 2008, 21:57

leszek-sroka też miałem poprzednio lagune:) te same odczucia :) pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 sie 2007, 16:31
Posty: 24
Skąd: zgierz
Auto: M6 GY MZR-CD 151 KM 2004 kombi

Postprzez herci62 » 20 lis 2008, 17:06

W wiazku z prosba na PW.o pomoc zdemontowania uchwytu telefonu opisze jak potrafie to na forum (linki od ,,sreberka 1,, nie dzialaja) I tak 1)odkrec galke biegow 2)I tu demontaz najwazniejszej sierodkowej czesci – otwierasz schowek na napoje i wkladasz palce jednej reki gleboko w luke pomiedzy otwarta klapke a zewnetrzna scianke starajac sie wypchnac zewnetrzna scianke palcami jednoczesnie druga reka lapiesz za otwarta klapke od gory wyrywajac ja do gory -caly plastyk powinien wyskoczyc (jest na zatrzaskach).3)plastyk z zapalniczka lapiesz od tylu i poprostu wyrywasz go do gory tez ci wyskoczy caly -uwazaj tylko na przewody od zapalniczki.4)teraz zostaje sama kasola z dwoma wkretami (sa na dole )odkrecasz je i przechodzisz do pkt.5.5) teraz wyciagasz schowek -otwierasz go a nastepnie lapiesz obiema rekami za boki sciskajac do srodka wyjmujesz go i tu w srodku na wysokosci zmieniarki plyt zobaczysz srube nr.10 (chyba tylko ona jest widoczna ) odkrecasz ja trzyma ona kasole.6)teraz final --lapiesz od spodu kasole i tagze wyrywasz ja do gory(tez jest na zatrzaskach) Teraz w calej okazalosci ukaza Ci sie srubki od uchwytu. POWODZENIA lepiej nie potrafie objasnic...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 14:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez real_yeti » 30 maja 2010, 15:14

Zdemontowanie uchwytu zajeło mi ok.20 min, a pomyśleć, że w serwisie chcieli 130 funtów..
Dzieki i pozdrawiam
real_yeti
 

Postprzez 321filip » 13 cze 2010, 16:38

leszek-sroka napisał(a):I tu demontaz najwazniejszej sierodkowej czesci – otwierasz schowek na napoje i wkladasz palce jednej reki gleboko w luke pomiedzy otwarta klapke a zewnetrzna scianke starajac sie wypchnac zewnetrzna scianke palcami jednoczesnie druga reka lapiesz za otwarta klapke od gory wyrywajac ja do gory -caly plastyk powinien wyskoczyc (jest na zatrzaskach)

Szarpię, szarpię i nic :( Nie wiem czy to, że Mazda poliftingowa ma jakieś znaczenie? Nie chcę czegoś połamać.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 maja 2010, 22:20
Posty: 21
Auto: Mazda 6 2.0 16V '07
Ford Cougar 2.0 16V '99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6