Co może powodować stukanie z przedniej lewej strony?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez dymins » 4 cze 2008, 08:06

Witam.

Od pewnego czasu słychać w trakcie jazdy tępy, głuchy odgłos stukania i jak sądzę jakiegoś plastiku. Pojawia się przy jeździe po dużych nierównościach (a u nas o nie nie trudno), przy ruszaniu i hamowaniu na dołach, czyli jak trzęsie, głównie przy niższych biegach, jakby większe drgania silnika wzmagały ten odgłos. Występuje z przodu ze skierowaniem na lewą stronę.

Podłożyłem podkładki pod listwę podokienną bo się ruszała, obudowę akumulatora, pałąk trzymający otwartą maskę i może gdzieś jeszcze ale już nie pamiętam;–) Ale wszystko na nic. Zastanawia mnie jeszcze nadkole, które chyba trochę się rusza, albo coś w środku skrzynki z bezpiecznikami (bo samą obudowę już umocowałem sztywno :–) No chyba, że szukam nie w tym kierunku.

Zawieszenie jest w świetnym stanie, było sprawdzane na ostatnim przeglądzie przez końcem gwarancji.

Jeżeli ktoś spotkał się z czymś takim lub ma pomysły, chętnie wysłucham.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Postprzez arkbrz » 4 cze 2008, 17:12

Witam,
Od pewnego czasu mam podobny problem w mazdzie 6. Pojawił się on po raz pierwszy kiedy jechałem drogą zrobioną z płyt betonowych i z powodu zagłębienia nawierzchni auto trochę "dobiło" do drogi. Usłyszałem wtedy taki głuchy stukot z przodu, też (wg mnie) z lewej strony. Od tego czasu zdarza mi się to usłyszeć np. gdy zbyt szybko przejadę przez "chopka" lub zawieszenie nagle ugnie się w dół z powodu jakiejś nierówności. Mam wrażenie, że ten stukot pochodzi z zawieszenia, ale nie jestem tego pewien. Jest to denerwujące i nie mam pomysłu jak dojść do źródła problemu.

Jeśli ktoś znalazł sposób na wyeliminowanie tego stukotu, to będę wdzięczny.
arkbrz
 

Postprzez dymins » 13 cze 2008, 07:10

Witam.

Sprawdziłem już chyba wszystko co mogłem, zostało jeszcze tylko nadkole a tym się zajmę dziś, nie mam już siły na ten odgłos taki jest dla mnie irytujący! Jak to nic nie da to zacznę od początków rajd po wszystkich plastikach już straciłem nadzieję, że to się da wyeliminować :|

Jeżeli ktoś ma pomysły gdzie jeszcze zajrzeć jak stuka jakiś plastik po lewej stronie (raczej) to byłbym bardzo wdzięczny.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Postprzez magicadm » 13 cze 2008, 10:52

3-ki nie znam, ale w mojej M6 podobnie stukało do momentu przesmarowania wielowypustu na kolumnie kierowniczej
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez dymins » 14 cze 2008, 18:22

Cześć.

Dzięki za podpowiedz, poszukałem na forum o tym temacie. W życiu by mi nie przyszło nic takiego do głowy. Myślisz, że może to być właśnie powodem odgłosów takich, głuchych, raczej plastikowych, niemetalicznych, bo tak mi sie wydaje, występuje na dużych "wertepach" a na naszych drogach nie trudno i przy niskich obrotach jakby stuki powodowały drgania? Chyba trzeba się udać do aso.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Postprzez Haszcz » 17 cze 2008, 10:35

magicadm napisał(a):3-ki nie znam, ale w mojej M6 podobnie stukało do momentu przesmarowania wielowypustu na kolumnie kierowniczej


Ten wielopust to gdzie konkretnie sie znajduje? Jak wyglada? Ktos mogłby na rysnku wskazac?
Pozdro
Haszczu

car history:
2005-2007 --> 323F BA 1.5 '98
2007-.... --> 323F BJ 2.0 Sportive '01
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2005, 11:00
Posty: 263
Skąd: Szczecin
Auto: 323F BJ 2.0 Sportive '01
Mazda 3 BK'06 1.6 CITD

Postprzez magicadm » 17 cze 2008, 13:45

Tu jest temat z rysunkiem dotyczący 6-tki. Może coś pomoże :)
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=51149&postdays=0&postorder=asc&start=40
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323