Po nagrzaniu przerzuca na benzynę.

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez daniel1234 » 24 lip 2008, 09:19

Witam wszystkich
Od ok.miesiąca mam założoną instalację lpg sirocco w mazdzie 6 1,8....120 koni,zrobiłem na niej ok.2 tyś km.
Problem pojawił się następujący:
podczas jazdy najczęściej po mieście instalacja zrzuca na benzynę a centralka miga niebiesko czerwonymi diodami ,przed przełączeniem zdarza się też że szarpnie.Po wyjechaniu spowrotem na trasę po kilku razach udaje mi się spowrotem przełączyć na gaz ale też trzeba się napstrykać .Rano gdy po nocy uruchamiam auto jest wszystko ok.40 st.i przełącza na gaz
nie wiem co robić.
Instalacja jest na gwarancji,lecz niestety warsztat nieczynny z powodu urlopu.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co się mogło stać ????
i czy to coś poważnego?????????
Dziękuję wam i pozdrawiam

edit: temat poprawiłem za Ciebie. BratCukierka
daniel1234
 

Postprzez hutto » 30 lip 2008, 07:41

kolego jestem tu troche goscinnie ale mialem takie same objawy jak Ty opisujsze w Audi A4 i powiem Ci ze jest to przyczyna zbyt malego cisnienia gazu w ukladzie. Juz tlumacze czym jest to spowodowane : membrany w parowniku "ulozyly sie" i dlatego cisnienie gazu spadlo musisz pojechac do gazownika i on podniesie cisnienie i wszystkie objawy znikna

to nie jest nic powaznego poprostu na nowej instalacji tak jest i wczesniej czy pozniej podobny objaw wystapi.

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 30 lip 2008, 07:36
Posty: 5

Postprzez daniel1234 » 30 lip 2008, 08:22

witam
no niestety ciśnienie już było sprawdzane i wynosi 1,1 dla tej instalacji to jest podobno odpowiednie
daniel1234
 

Postprzez hutto » 30 lip 2008, 10:11

kurcze ja mialem identyczne i podniesli z tego co pamietam do 1,5 – 1,7 bara i u mnie wszystko ustapilo a objawy jakie opisujeswz byly identyczne.
Początkujący
 
Od: 30 lip 2008, 07:36
Posty: 5

Postprzez slav » 30 lip 2008, 21:17

sprawdz cewke na reduktorze czy dziala, moze kable tej cewki nie sa dobrze poizolowane ,mozna tez sprawdzic cewke na zbiorniku czy wszystko gra ,
ja kilka dni temu mialem podobny problem , wyrzucalo gaz , diody mrugaly i sygnal wyl <lol> , na ta chwile cewka padla i jedze tylko na benzynce , na gaz juz nie jdzie przelaczyc :D
ja wlasnie jutro wymieniam caly reduktor z powodu tej glupkowatej cewki ,

tyle ze jak doczytalem <lol> ty masz nowa instalke ,a u mnie reduktor przelacial przeszlo 50 000 tysiecy :) ale mysle ze sprawdzic nie zaszkodzi , roznie moglo byc montowane .
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 22:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez slav » 30 lip 2008, 21:19

hutto napisał(a):poprostu na nowej instalacji tak jest i wczesniej czy pozniej podobny objaw wystapi.

ja nigdy podobnego objawu nie mailem , ale wszystko mozliwe .
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 22:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy LPG