Podłączenie tylnego światła przeciwmgielnego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez GILB » 6 sie 2008, 11:28

Podłączenie tylnego światła przeciwmgielnego zawdzięczam koledze z forum Jerremu_Skarbkowi. Część zdjęć nie wyszło (taki fotograf ze mnie), te zamieszczone powinny pomóc posiadaczom M6 sprowadzonych z USA na samodzielne podłączenie tylnego światła przeciwmgielnego.

Pierwszą czynnością jest odpięcie akumulatora i odkręcenie jego podstawy. Chodzi o zrobienie miejsca pod maską – w przypadku V6 tego miejsca nie ma.

Obrazek
Obiektem naszego zainteresowania jest przekaźnik na którym spoczywa palec Jerrego.

Obrazek
Kolejnym krokiem jest wypięcie przewodów ze złącza (opok skrzynki) oraz zwolnienie z zatrzasków skrzynki z bezpiecznikami, wypięcie przekaźnika od przeciwmgielnych.
Za pomocą śrubokręta lub innego narzędzia luzujemy przewód z blaszką (ten skrajny od strony akumulatora) i wyciągamy go pod skrzynką bezpieczników.

Obrazek

Przygotowujemy przewód w tym wypadku jednożyłowy.

Obrazek

Zaciskamy go na uprzednio wyciągniętym niebiesko-białym przewodzie od przeciwmgielnych. Przewód z blaszką mocujemy z powrotem w podstawie przekaźnika.

Obrazek

Przewód na tylną klapę poprowadziliśmy przez ściankę grodziową. Skorzystaliśmy z otworów zrobionych pod instalację LPG.

Obrazek
CDN
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Postprzez chudy » 6 sie 2008, 21:06

GILB trochę poprawiłem treść aby zdjecia były widoczne :) oby jak najwięcej fotorelacji :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez GILB » 6 sie 2008, 21:51

dzięki chudy,
nie potrafiłem zrobić tak aby zdjęcia były widoczne
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Postprzez Malin » 30 sie 2008, 22:24

nie chce sie czepiac ale polecam zainwestowac w peszel i wlozyc kabel pod maska w peszla i przymocowac go opaskami tak zeby nie wisial nad czyms co moze sie rozgrzewac. Taka mała rada techniczna od instalatora alarmow ;) Estetyczniej to wyglada i dluzej pozyje. Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2007, 20:31
Posty: 89 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GD / 323f BA / 3 BK / MX-5 NC 2.5

Postprzez Tom » 22 paź 2008, 13:56

GILB kiedy bedzie CDN. bo bym moze sopbie to zrobil jak to takie dziecinnie proste :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 08:51
Posty: 1826

Postprzez GILB » 24 paź 2008, 05:31

musi mi pogoda sprzyjać na weekendzie,
na tygodniu nie dam rady,
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6