Samoistnie włącza się wyświetlacz.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez querten » 22 wrz 2008, 09:59

Witam,
Mam mazdę 6 2004r zacięła mi się płyta w zmieniarce, więc pojechałem do serwisu car audio w Lublinie żeby zerknęli co i jak, wyjęli cały ten przedni panel z radiem i po stwierdzeniu że się tym nie zajmą wsadzili go z powrotem. No i po tym zabiegu pojawił się pewien problem. Po wyjęciu kluczyka wciąż świeci się podświetlenie komputera, radia i klimy, a co najlepsze zachowuje się to nieprzewidywalnie np. czasem nie gaśnie jak wyciągam kluczyk, czasem zapala się za parę sekund (wracam do samochodu za jakiś czas, a tam gra radio) , ostatnio zostawiłem na podświetleniu, a rano już się nie świeciło. Czy ktoś się kiedykolwiek spotkał z takim czymś? Czy to jest kwestia jakiś ustawień zresetowały czy może błędnego podłączenia tego panelu. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam ich opieprzać czy sam coś ustawić i nie robić z siebie głupka.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2008, 07:36
Posty: 4
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 6 2004

Postprzez magicadm » 22 wrz 2008, 10:10

Wygląda na problem z okablowaniem/złączami. choć nie bardzo kojarzę, co tam można skonocić :|

Proponuję samemu rozebrać i jeszcze raz złożyć konsolę.
Co do zmieniarek airbob z forum takie naprawia :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Enduro » 22 wrz 2008, 14:34

a czy na pewno wpieli wszystkie wtyczki jak byly uprzednio?
jesli tak:
to masz jakis inny powazniejszy problem!

a tak na marginesie
jakie to mechaniki, ze się tego nie podjeli,
przeciez demontaz i montaz jest dosc prosty,
wprawdzie zmieniarka jest skompilkowana,
ale to nie był zakład hydrauliczne....
e.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez querten » 23 wrz 2008, 07:24

W sumie od wczoraj sprawa się trochę unormowała i ten wyświetlacz od komputera i radia świeci się cały czas, tak jakby wyłączenie stacyjki nie odłączało napięcia. Może ktoś się orientuje czy ten cały panel przedni z radiem itp można podłączyć na dwa sposoby ( dwie różne kostki lub coś ) bo przymierzam się do rozebrania tego i nie wiem na co zwrócić szczególna uwagę.
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2008, 07:36
Posty: 4
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 6 2004

Postprzez Enduro » 23 wrz 2008, 17:08

raczej nie jest to mozliwe,
aby kostki zamiecnic,
bo albo kostki nie sa takie same
lub kable maja inna dlugosc
chyba jest jakis problem z elektr. lub elektronika
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Pawko_6 » 23 wrz 2008, 19:27

querten jest możliwe, że skoro zmieniarka jest uszkodzona i zablokowane mechanizmy wewnętrzne zmieniarki nie wróciły na właściwe miejsce, więc podtrzymuje ona napięcia aby dokończyć cykl, stąd to świecenie wyświetlacza.
Ostatnio edytowano 3 lut 2009, 08:16 przez Pawko_6, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez magicadm » 23 wrz 2008, 21:01

Pawko_6 napisał(a):skoro zmieniarka jest uszkodzona i zablokowane mechanizmy wewnętrzne zmieniarki nie wróciły na właściwe miejsce, więc podtrzymuje ona napięcie aby dokończyć cykl

Czyli by to sprawdzić trzeba wypiąć bezużyteczną zmieniarkę
Roboty na max 30 minut :) (nie dotyczy ASO :D )
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez querten » 24 wrz 2008, 07:56

Wczoraj wymontowałem tą zmieniarkę i wyświetlacz wciąż się świecił nie zmieniło się nic. Ale co dziwne dzisiaj jadąc do pracy ustawiałem sobie zresetowany wczorajszym demontażem zegar i no i jak dojechałem do pracy to się wyświetlacz wyłączył. Wątpię żeby to miało jakieś znaczenie, ale piszę o tym bo może zegar ma jakąś opcję ciągłego wyświetlania godziny ? Szczerze mówiąc wcześniej jak wyjeżdżałem z tego car audio po tych pierwszych zabiegach z wyciąganiem panela było wszystko ok zanim się nie czepiłem zegara :) To może jakiś trop choć osobiście wątpię.
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2008, 07:36
Posty: 4
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 6 2004

Postprzez magicadm » 24 wrz 2008, 11:58

Zegar nie świeci się po przekręceniu stacyjki w pozycji kluczyka ACC (tak się chyba ona nazywa) – ale pod warukiem, że w czasie jazdy miałeś właczony tryb "komputera"
A więc – naciskają przycisk CLOCK uaktywniasz wygaszony zegar. Jeżeli był aktywny w czasie jazdy – taki pozostanie aż do całkowitego wyjęcia kluczyka
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez querten » 24 wrz 2008, 13:53

no dokładnie tak jest jak piszesz ale u mnie po wyjęciu kluczyków nie gaśnie cały ten wyświetlacz. Jeśli w czasie jazdy był aktywny CLOCK to po wyjęciu kluczyków na wyświetlaczu jest zegar, a jak aktywny był komputer to zegara nie widać to racja, ale problem w tym że ten wyświetlacz nie gaśnie :)
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2008, 07:36
Posty: 4
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 6 2004

Postprzez Śpiewak » 2 lut 2009, 20:47

Witam, mam ten sam problem z wyświetlaczem. proszę o pomoc
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 15:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Enduro » 2 lut 2009, 20:57

Śpiewak napisał(a):Witam, mam ten sam problem z wyświetlaczem. proszę o pomoc

a jaki ?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Śpiewak » 2 lut 2009, 21:09

Wyświetlacz od komputera i radia świeci się cały czas, tak jakby wyłączenie stacyjki nie odłączało napięcia.
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 15:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Dortann » 3 lut 2009, 10:17

Niestety problem u mnie też się rozpoczyna. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zdarza się, że wyświetlacz nadal świeci. Chyba jest tak jak pisze Pawko_6 bo slysze bzyczenie zmieniarki, która jakby coś tam kombinuje. Póki co wyświetlacz się po gasi i nie świeci non stop ale mocno mnie to martwi. Zna ktoś jakiegoś dobrego elektryka w Warszawie, który mógłby na to zerkąć?
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 15:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez magicadm » 3 lut 2009, 11:20

...a nie ma cie CB lub innego badziewia zasilanego z gniazdka zapalniczki jak Myjk?
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Enduro » 3 lut 2009, 11:49

magicadm napisał(a):...a nie ma cie CB lub innego badziewia zasilanego z gniazdka zapalniczki jak Myjk?

to Myjk ma badziewie w aucie?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez magicadm » 3 lut 2009, 12:05

Enduro napisał(a):to Myjk ma badziewie w aucie?

Myjk ma CB ;)
...i to badziewie mu "psuje" wyświetlacz :D
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Śpiewak » 3 lut 2009, 13:58

mam w samochodzie przenośny odtwarzacz filmów dla dziecka, no i jest on zasilany z gniazda zapalniczki. Czy to może mieć wpływ na pracę wyświetlacza? a jeżeli tak to jak teraz rozwiązać ten problem?
Początkujący
 
Od: 2 lut 2009, 15:18
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 diesel kombi 2002

Postprzez Enduro » 3 lut 2009, 14:00

Śpiewak napisał(a):mam w samochodzie przenośny odtwarzacz filmów dla dziecka, no i jest on zasilany z gniazda zapalniczki. Czy to może mieć wpływ na pracę wyświetlacza? a jeżeli tak to jak teraz rozwiązać ten problem?

podepnij sie bezpodsrednio kablem np. 2,5mm,
ale z bezpiecznikiem pod baterie
i po sprawie.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Enduro » 3 lut 2009, 14:02

magicadm napisał(a):
Enduro napisał(a):to Myjk ma badziewie w aucie?
Myjkma CB to badziewie mu "psuje"wyświetlacz

aha
no to teraz wiem kto tak efektywnie zakłóca fale
np. R. Ma ryja <lol>
Myjk!
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6