Jak rozkodowac seryjne radio

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez waldii » 9 paź 2008, 21:24

Witam.Niestety musialem odlaczyc prad od radyjka i wyswietlil sie napis CODE.Specjalnie wpisalem 3 razy bledny kod,bo nie znam prawidlowego.Zrobilem to po to,zeby wyswietlil sie napis ERR i wowczas wprowadza sie standardowe seryjne kody.No i niestety.Wprowadzalem 4989,3263,1414,2989 i 0532.W innych autach te kody dzialaja lecz w tym nie.Ma ktos jeszcze jakis kodzik??Prosze o pomoc
waldii
 

Postprzez Feat » 9 paź 2008, 21:33

Fabrycznie radio w M3 nie jest kodowane, wiec jezeli radio prosi o kod, to oznacza ze poprzedni wlasciciel auta ustalil sobie jakis kod i auto teraz o niego pyta. Z tego co pamietam byl juz taki topic na forum, poszukaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 16:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez waldii » 10 paź 2008, 00:35

Feat juz wszystko przeszukalem.Radio widocznie zakodowane przez kogos bylo ale po 3 krotnym wpisaniu zlego jest ERR.Wowczas radio wymaga standardowego kodu fabrycznego.Niestety ten z premacy ani z 6 nie dziala w 3 :|
waldii
 

Postprzez Globy » 10 paź 2008, 22:13

W M6 chodziło też 1234.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez waldii » 10 paź 2008, 22:53

Globy napisał(a):W M6 chodziło też 1234.

tez probowalem :|
waldii
 

Postprzez Feat » 11 paź 2008, 10:17

waldii napisał(a):Feat juz wszystko przeszukalem.Radio widocznie zakodowane przez kogos bylo ale po 3 krotnym wpisaniu zlego jest ERR.Wowczas radio wymaga standardowego kodu fabrycznego.Niestety ten z premacy ani z 6 nie dziala w 3 :|


Nie wiem jak to jest w rzeczywistosci, ale raczej taki system kodowania nie ma najmniejszego sensu, przeciez ten kod ma uniemozliwic dalsze uzywanie radia po jego kradziezy, a jezeli procedura odkodowania go jest tak prosta to caly ten system traci imo sens.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 16:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez waldii » 11 paź 2008, 14:41

Feat napisał(a):
waldii napisał(a):Feat juz wszystko przeszukalem.Radio widocznie zakodowane przez kogos bylo ale po 3 krotnym wpisaniu zlego jest ERR.Wowczas radio wymaga standardowego kodu fabrycznego.Niestety ten z premacy ani z 6 nie dziala w 3 :|


Nie wiem jak to jest w rzeczywistosci, ale raczej taki system kodowania nie ma najmniejszego sensu, przeciez ten kod ma uniemozliwic dalsze uzywanie radia po jego kradziezy, a jezeli procedura odkodowania go jest tak prosta to caly ten system traci imo sens.

system nie traci sensu,bo taka procedura jaka opisywalem jest czynnoscia wykonywana w serwisie.Na szczescie czasami informacje wyplywaja.Posiadam takowy kod do wiekszosci modeli mazd oprocz 3.A kod jak kod.Powiedz jaki ma sens simlock w telefonie,skoro w 5 minut mozna go sciagnac.Ta procedura z radiem dziala,nawet mozesz tu na forum poszukac.Jak znajde to oczywiscie podziele sie info.
waldii
 

Postprzez Feat » 11 paź 2008, 15:40

waldii napisał(a):system nie traci sensu,bo taka procedura jaka opisywalem jest czynnoscia wykonywana w serwisie.Na szczescie czasami informacje wyplywaja.Posiadam takowy kod do wiekszosci modeli mazd oprocz 3.A kod jak kod.Powiedz jaki ma sens simlock w telefonie,skoro w 5 minut mozna go sciagnac.Ta procedura z radiem dziala,nawet mozesz tu na forum poszukac.Jak znajde to oczywiscie podziele sie info.


Ma taki sens, ze simlocka nie sciagniesz wpisujac 3 razy zle PIN i podajac nastepnie jakis standardowy kod. Tutaj nie chodzi moze o uniemozliwienie co o maksymalne utrudnienie korzystania z kradzionego urzadzenia – chociaz wiadomo ze wszystko da sie rozkodowac – predzej czy pozniej. Kiedys pytalem sie w ASO natemat rozkodowania radia (chcialem kupic wersje na 6CD i ostrzegano mnie aby radio nie bylo zakodowane) – powiedziano mi ze w Polsce tego nie robia i radio trzeba wyslac do niemiec, koszt około 400 euro (ale wiadomo jak to w aso). Na forum rowniez byl temat odnoscie rozkodowania radia w M3, bodajze byl ktos w Warszawie, ktory robil takie rzeczy, ale o rozkodowaniu jakims kodem w M3 nie slyszalem. Jezeli uda Ci sie to tak rozwiazac, to daj znac, bo sam jestem ciekaw.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 16:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez waldii » 11 paź 2008, 22:11

Feat napisał(a):Jezeli uda Ci sie to tak rozwiazac, to daj znac, bo sam jestem ciekaw.

no i <dupa> Kolejne kody i nic.Aso w polsce nie chce sie podjac.W normalnych krajach to kosztuje 150euro.Szkoda,ze ta metoda dziala we wszystkich radiach tylko nie w 3 :| Smirnoff gadal ze znajomymi z ASO Lublin i tez na wlasne potrzeby szukali czegos takiego.Kody sa lecz te radia ich nie przyjmuja.W innych modelach nie ma kompletnie problemu :|
waldii
 

Postprzez waldii » 1 lis 2008, 00:12

Problem rozwiazany przez serwisanta mazdy.Podszedl,probowal wklepac te kody,ktore posiadalem i nic.Zadzwonil gdzies,pozniej kazal mi sie odwrocic i po kilku sekundach dzialalo.Wiec jakby co posiadam kody do premacy,M6,mx5 oraz mx6 starszej generacji ale niestety tego do M3 nie udalo mi sie wykombinowac.Koszt tej uslugi poczatkowo mial wynosic 300zl a w koncu skasowal 100zl i zyczyl milego dnia.Jakby co mam dojscia do goscia,ktory za ok.200zl zrobi cos takiego ale w Warszawie.

namiar na firme w ktorej mi rozkodowali radyjko
Mazda
Nazwa dealera: G-M Spółka z o.o.
Adres: Reda, Wejherowska 63
Telefon: (058) 677 90 00
waldii
 

Postprzez grzehoo » 1 lis 2008, 00:20

o, ciekawe, nie wiedzialem, że w Redzie jest ASO Mazdy. Dobrze wiedzieć.
Zgadzam się z Feat, że taki system odkodowania radia nie mógł zadziałać, bo jest wg mnie kompletnie bez sensu. Po co byłoby to całe kodowanie, skoro możnaby to było standardowym kodem odkodować? Bez sensu.
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez Myjk » 1 lis 2008, 00:22

grzehoo napisał(a):Po co byłoby to całe kodowanie, skoro możnaby to było standardowym kodem odkodować?

A jednak między innymi w M6 da się odkodować standardowym kodem.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez kalin » 1 lis 2008, 13:57

czyli pozostaje mi wizyta u specjalistów? naprawde nie da sie jakos tego obejść? moze jednak zna ktos kod który odblokuje ten error...
kalin
 

Postprzez grzehoo » 1 lis 2008, 19:25

Myjk napisał(a):A jednak między innymi w M6 da się odkodować standardowym kodem.


serio? jaki w takim razie jest sens takiego zabezpieczenia przed kradzieżą?
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez waldii » 3 lis 2008, 22:29

grzehoo napisał(a):Myjk napisał:
A jednak między innymi w M6 da się odkodować standardowym kodem.


serio? jaki w takim razie jest sens takiego zabezpieczenia przed kradzieżą?

serio serio.Procedura jest troche skomplikowana ale do M5 tez znam kodzik ;) a tak BTW dlaczego do nas na spociki nie wpadasz???
waldii
 

Postprzez Myjk » 3 lis 2008, 22:38

waldii napisał(a):a tak BTW dlaczego do nas na spociki nie wpadasz?

<klapsik> Proszę nie offtopować. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez bububu831 » 1 maja 2010, 13:40

waldii napisał(a):Witam.Niestety musialem odlaczyc prad od radyjka i wyswietlil sie napis CODE.Specjalnie wpisalem 3 razy bledny kod,bo nie znam prawidlowego. Wyswietlil sie napis ERR i wowczas wprowadza sie standardowe seryjne kody.No i niestety.Wprowadzalem 4989,3263,1414,2989 i 0532.

jaka jest kolejnosc,zeby moc wprowadzic te kody gdy wyswietla sie ERR??u mnie tez po trzech probach wyswietlil sie ERR :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2009, 11:19
Posty: 62
Skąd: Ostroleka
Auto: mazda premacy 2.0 ditd 01' po lifcie 292000 km

Postprzez deejaybialy » 3 lip 2010, 13:27

witam, mam m 323f bj 200r i na lcd err jak wyglada teraz procedura odkodowania tego radyjka i ew ktory kod ze "standardowych" bedzie prawidlowy?

pozdrawiam

Adam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2006, 13:54
Posty: 77
Skąd: chełm
Auto: BYLO – MX6 KL...

Postprzez bububu831 » 3 lip 2010, 15:06

deejaybialy napisał(a):jak wyglada teraz procedura odkodowania tego radyjka i ew ktory kod ze "standardowych" bedzie prawidlowy?
Nacisnąć sekwencję klawiszy po kolei:
row 6(>>) ,
AM(frequency) ,
DISP/AUTO-M ,
SEEK.
Powinno pojawić się miejsce(kreseczki) na wpisanie kodu
Należy wprowadzić kod 1414 lub 4 9 8 9 lub 3263 i zatwierdzić trzymając jednocześnie DISP/AUTO-M oraz 6(>>), aż do momentu pojawienia się napisu "good" – radyjko odkodowane. Umnie zadzialal kod pierwszy:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2009, 11:19
Posty: 62
Skąd: Ostroleka
Auto: mazda premacy 2.0 ditd 01' po lifcie 292000 km

Postprzez deejaybialy » 5 lip 2010, 11:33

bububu831 napisał(a):
deejaybialy napisał(a):jak wyglada teraz procedura odkodowania tego radyjka i ew ktory kod ze "standardowych" bedzie prawidlowy?
Nacisnąć sekwencję klawiszy po kolei:
row 6(>>) ,
AM(frequency) ,
DISP/AUTO-M ,
SEEK.
Powinno pojawić się miejsce(kreseczki) na wpisanie kodu
Należy wprowadzić kod 1414 lub 4 9 8 9 lub 3263 i zatwierdzić trzymając jednocześnie DISP/AUTO-M oraz 6(>>), aż do momentu pojawienia się napisu "good" – radyjko odkodowane. Umnie zadzialal kod pierwszy:)


witam, kod przyjal ale teraz zglasza sie bez kodu jak przywrocic kodowanie? myslalem ze bedzie po prostu pytac o kod...

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2006, 13:54
Posty: 77
Skąd: chełm
Auto: BYLO – MX6 KL...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje