Vacuum pump – pompa próżniowa

Postprzez krzywy_w » 7 lis 2008, 17:47

Witam mam dziwne odgłosy z silnika myslałem ze to od compressora ale stwierdziłem teraz ze to z pompy prózniowej . Moze miec to związek z zamulaniem auta i jesli odchodzą dziwne odgłosy z niej to czyms to grozi i czy mozna gdziej ja kupic .dzieki za wszelkie info i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 30 gru 2007, 15:18
Posty: 29
Skąd: zielona góra
Auto: Xedos 9 miller

Postprzez trojanrob » 7 lis 2008, 22:23

Pisz do Wieśka z Dębicy On zna millery od podszewki.

ps.
jaki masz przebieg.
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez krzywy_w » 8 lis 2008, 10:56

130tys km
Początkujący
 
Od: 30 gru 2007, 15:18
Posty: 29
Skąd: zielona góra
Auto: Xedos 9 miller

Postprzez Italiano » 8 lis 2008, 15:45

Że się tak zapytram...co to jest ta pompa próżniowa?
W oczekiwaniu na nowy podpis...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2005, 00:40
Posty: 2682 (1/0)
Skąd: Calcinato
Auto: Renault scenic 1.6 B
Ford Galaxy 2.0 170 KM
Renault Express 1.5 dci

Postprzez zenith839 » 8 lis 2008, 21:21

pompa próżniowa a nie chodzi ci o system EVAP???
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez krzywy_w » 9 lis 2008, 15:09

Witam
Chodzi mi o pompe próznoiową "VACUUM POMP" jes na pasku razem z alternatorem i pompa od klimy napedzane przez wał.Nie bardzo moge znalesc jaki ma wpływ na prace silnika, wszedzie jest ze wspomaga pompie hamulcowej ale w xedosie idzie jeszcze do wezyków podcisnieniowych.Wczoraj wymontowałem ją ale podczas odkrecania jak troche odeszła strasznie cos w silniku zassało.....(weza od pompy hamulcowej jeszcze nie odłączyłem.).Odłączyłem wąz od pompy hamulcowej zassało jeszcze raz ale to normalne. Wymontowałem rozkreciłem wyczysciłem – zadnych uszkodzen w srodku nie znalazłem.Skreciłem odpaliłem auto elegancko cicho pracowało i w koncu problem z mułem rozwiazany w koncu miał kopa jak cholera :) Pisze ze miał bo dzis rano odpalam i znowu od vacuum pompy dziwne odgłosy zaczeły sie i auto znowu muła załapał. Czy ktos mi moze powiedziec o co tu chodzi ????? czy ta pompa jeszcze ma jakies zadanie w silniku bo jak wykreciłem ją to jak pisałem zassało gdzies w srodku w silniku.Pompa ta z silnika bierze olej i gdzies go wypuszcza i nie wiem co gdzie i jak .Czy w srodku moge mioec cos zatkane czy jakies tam są odmy ....??? Dzieki za jakiekolwiem info .Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 30 gru 2007, 15:18
Posty: 29
Skąd: zielona góra
Auto: Xedos 9 miller

Postprzez krzywy_w » 9 lis 2008, 15:14

aha .... Zenith839 dzieki za zainteresowanie moimi przypadłosciami w aucie ..... czysciłem ta metodą wtryski co masz opisane na przykłade forda, syfu lekko było ale autku nic nie pomogło :)Pozdro
Początkujący
 
Od: 30 gru 2007, 15:18
Posty: 29
Skąd: zielona góra
Auto: Xedos 9 miller

Postprzez trojanrob » 9 lis 2008, 21:41

Pompa próżnowa podaje podciśnienie do zaworków selenoidów(i nie tylko) które sterują sprężarką SC. Na 100% coś nie tak z podciśnieniami lub zaworkami.
Miałem tak po wymianie uszczelki pod tylną pokrywą zaworów. Wkręcał się na obroty ale mocy jak o 100 kucyków mniej – zamienione były 4 przewody podciśnieniowe przy selenoidach. 4 godziny mi zajęło ze schematem odszukanie złych podłączeń , ale się udało i śmiga jak ta lala.
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez zenith839 » 9 lis 2008, 22:04

krzywy_w napisał(a):aha .... Zenith839 dzieki za zainteresowanie moimi przypadłosciami w aucie ..... czysciłem ta metodą wtryski co masz opisane na przykłade forda, syfu lekko było ale autku nic nie pomogło :)Pozdro


Nie zaszkodziło wyczyścić. Będziesz miał spokój na długo :)
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9