Wskaźnik zapięcia pasów (ten nad lusterkiem wstecznym) – demontaz, odlaczenie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kauzyperda » 19 lis 2008, 23:47

Witajcie

Czy ktoś może wie jak zamontowany jest wskaźnik zapięcia pasów + cały ten plastik z którego wychodzi lusterko wsteczne?

Chodzi mi o tą część:

Obrazek

Sam wskaźnik wydaje sie osobnym elementem, nie widziałem tam śrub a nie wiem jak rozpoznać gdzie są ewentualne zaczepy, a bez know-how trochę się boję żeby czegoś nie połamać
Ostatnio edytowano 18 sty 2009, 19:51 przez kauzyperda, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez brii » 20 lis 2008, 09:43

Zadam może głupie pytanie, ale po co chcesz to demontować??
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez tomok » 20 lis 2008, 09:50

no własnie... ja także zadam durne pytanie: po co chcesz to demontować??, przeszkadza Ci w czymś?
Pozdrawiam, Tomasz

MAZDA 6 Hatchback 2008r., TOP, kolor Aurora Blue)
Link do mojej nowej szósteczki:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... t=#1131658
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2008, 10:47
Posty: 62
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 08 2.0 MZR-CD TOP

Postprzez kauzyperda » 20 lis 2008, 09:50

brii napisał(a):Zadam może głupie pytanie, ale po co chcesz to demontować??


Ja nie chcę tego demontować tylko chwilowo rozmontować – a później złożyć z powrotem – jak się uda :)

Chodzi mi po głowie koncepcja małej przeróbki tego miejsca i chciałem zobaczyć co tam w środku siedzi i ile tam jest ewentualnie przestrzeni
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez brii » 20 lis 2008, 10:08

Jeśli myślisz o sterowaniu bramą garażową czy czymś takim to poszukaj takich gotowych lusterek – ponoć są w niektórych Mazdach :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez kauzyperda » 20 lis 2008, 10:23

brii napisał(a):Jeśli myślisz o sterowaniu bramą garażową czy czymś takim to poszukaj takich gotowych lusterek – ponoć są w niektórych Mazdach :)


Wiem, choc zdaje sie tylko w amerykanskich wersjach – widac np. w tym watku
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... highlight=
ale mi to jednak nie o to chodzi – chcialem sie po prostu dostac do srodka, wiec jesli ktos kiedys to ruszal albo wie co i jak to bede wdzieczny za rady
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez zenek » 20 lis 2008, 10:31

W instrukcji jest napisane, zeby po prostu włozyc śrubokret w szczelinę i przekręcić :)

Obrazek

Mam nadzieję, ze pomoże.
PS. według workshop manual w tym miejscu moze znajdować się czujnik deszczu, a nie czujnik zapięcia pasów.
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2008, 09:47
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 Sport 1.6 CD Active

Postprzez kauzyperda » 20 lis 2008, 10:44

zenek napisał(a):W instrukcji jest napisane, zeby po prostu włozyc śrubokret w szczelinę i przekręcić :)
Mam nadzieję, ze pomoże.


Dzięki! Popatrzę u siebie, bo to zdaje się dotyczy bardziej tej osłony niżej, ale po nitce do kłębka może od tamtej strony dojdę do wskaźnika (mam dokładnie tak jak pokazywałem w pierwszym poście – foto słabej jakości bo wzięte z katalogu, ale mam to samo)

PS. według workshop manual w tym miejscu moze znajdować się czujnik deszczu, a nie czujnik zapięcia pasów.


Czujnik deszczu zapewne tez tam jest (typowe miejsce), a od pasów jest oczywiście wyświetlacz – ta część mnie najbardziej interesuje:
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez paweljazzy » 23 gru 2008, 20:32

jeszcze jedno pytanie w kwestii lusterka, tylko zwyklego bez zadnych bajerków, u mnie od jakiegos czasu lusterko rusza sie jest luzno zamocowane jednak nie widac co sie dzieje(przeszkadza plastik) czy ktos mocował takie lusterko do szyby? nie chce nic polamać....
dzieki za pomoc
Początkujący
 
Od: 20 wrz 2008, 15:52
Posty: 7

Postprzez DeadlY » 23 gru 2008, 23:35

w sensie przykleic lusterko do szyby? jesli o to chodzi to da sie zrobic, kleilem w starym samochodzie kiedys bo odpadło no i klej trzymal sie szyby i to bardzo mocno, tak bardzo mocno ze odpadl z kawalkiem szyby do ktorego byl przyklejony :D no i juz nie mialem problemu ;)
ps. to chyba byla wina kleju bo przezarl szybe ale nie jestem pewien
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez Lorento » 23 gru 2008, 23:48

Eee tam to nie klej. Rucha się pewnie na zatrzasku stopki. W mazdach jest to zatrzask z metalu wątpliwej jakości metalu. Kooperacja pewnie China... :|
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez kauzyperda » 18 sty 2009, 19:50

kauzyperda napisał(a):Obrazek


Sporo czasu minelo odkad pytalem :) ale dzis wreszcie mialem chwile i z pomoca kolegi dobralem sie do tego miejsca zaznaczonego wyzej.

Taka mam zagwodke, moze ktos obeznany w temacie mi wyjasni:
czy jak odepne kostke, to czy po uruchomieniu auta wywietli sie jakis blad w komputerze, ktory np. trzeba bedzie skasowac, albo jakas inna magiczna kontrola sie zapali? (slowem – czy mozna "bezkarnie" po prostu odpiac kostke i usunac wyswietlacz, czy wywali jakies bledy z tego powodu)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323