Problem z podgrzewaniem fotela

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez wwy » 26 lis 2008, 11:56

Witam,

Postanowiłem założyć nowy temat o tym wątku, gdyż nie znalazłem na forum podobnego.

Do sedna, od kilku dni nie podgrzewa fotela kierowcy. Sprawdziłem dojście napięcia do kostek pod fotelem, tj. ostatnim miejscu łączenia przewodów i dochodzi 12V. Na kostkach od strony fotela (są dwie do ogrzewania siedziska i oparcia) nie stwierdziłem żadnej rezystancji. Dodam, że w osotatnich dniach odczuwałem lekko podwyższoną temperaturę grzania.
I teraz pytanie, czy brak rezystancji może powodować termostat o ile takowy występuje w fotelu?
Czy ktoś przerabiał ten temat? Co i jak można zrobić w tej sprawie?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2004, 16:52
Posty: 39
Skąd: Wyszków / Jabłonna
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Postprzez Enduro » 26 lis 2008, 14:06

w fotelu jest mata wraz z sensorem-termostatem,
ktory pilnuje aby sie nie zagrzala zbyt mocno
i jesli masz tam zasilanie..
to albo mata albo sensor jest uszkodzony
a fotel tzn. jego poszycie jest rozbieralne,
trzeba go odkrecic i od spod mozna wymontowac element "poddupny"
a material lub skore mozna zdjac
aby dojsc do maty i wtedy stwierdzic: co jest uszkodzone
lub ja wymienic
ale nowa jest droga
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez wwy » 28 lis 2008, 08:57

No właśnie widziałem conajmniej cztery śruby mocujące siedzisko fotela i tak właśnie myślałem, żeby to wykręcić i jakoś zawalczyć z tapicerką. W sobotę spróbuję aby przekonać się co dokładnie padło.
Dzięki za podpowiedź.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2004, 16:52
Posty: 39
Skąd: Wyszków / Jabłonna
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6