Co sądzicie o tym silniku?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez bodzioklb » 4 sty 2009, 01:41

2.2 D-CAT /176KM/ – nie mam na myśli i nie mylić z 2.2 D4D /150KM/
jak w temacie – co sądzicie o wspomnianym silniku, czy ktoś z Waszych znajomych ma takie autko lub inny model z tym silnikiem? lub może ktoś z Was miał już styczność z tym silnikiem?

jaka to jest jednostka – czy lubi sprawiać problemy czy może nie ma się do czego przyczepić :)??

nosze się z zamiarem pożegnania z moją kochaną i wypielęgnowaną 626 GW 2.0.DiTD i zmianą na nowsze autko – /2003 lub 2004/, i padlo na avensis kombi gdyż podoba mi się sylwetka tego auta

p.s.: zapytania dotyczące sprzedży mojej mazdy ubiegne i odpowiem ze wszystko cacy z autkiem a cena jeszcze nie jest ustalona ale napewno bedzie oscylowała w granicach 18-19 tys zł – duzo ale... jedyna taka w PL to niezbyt wygórowana cena :)
Obrazek
Obrazek

a to moje ulubione zdjecie na ktorym widac ze czarna fotochromatyczna folia na szybach dziala :D i licuje sie z czarnymi ramkami i listwami wkolo szyb
Obrazek
jak ktoś gdzieś zobaczy moja rudą jedyną w swoim rodzaju 626 GW ATH to niech mi da znać... milo by było wiedzieć jak się ma moja dawna Madzia Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2006, 02:20
Posty: 157 (3/2)
Skąd: KLB
Auto: Volvo V50 T5 AWD

Postprzez fin » 4 sty 2009, 18:54

ja jezdizłem autkiem z tym silnikiem i byłem rozczarowany .Oczekiwałem czegos więcej :( ,ale sinik chociaż ciągnał od dołu(to plus) nie dawał do odczucia ze to jest ta moc .Z tego co pamiętam to ostatnio była jakaś afera z tym silnkiem w TVN TURBO .
Coś jest tam spier..lone jakieś dziwne odgłosy i coś ze skrzynią nie tak (coś zle zestopniowane ) ale producent mówił że ten typ tak ma (aha cała sprawa dotyczyła LEXUSA IS 220 Z TYM SILNIKIEM ) Tam też jest jakiś system oczyszczania spalin (taki dpf )
Nie kupiłbym AVENSIS z 2003/2004 roku z tym silnikiem .
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2008, 10:18
Posty: 136
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 6 dynamic 2.0 diesel

Postprzez Paweł » 4 sty 2009, 19:38

bodzioklb, ogłoszenia kupna/sprzedaży umieszczamy w innym dziale.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Udesky » 4 sty 2009, 20:53

Z tego co słyszałem to ten silnik mimo danych na papierze i tak słabo jeździ jak na taka moc.
Hmm, co do awaryjności to z pewnością dotyka go to samo co 2.0D4D i inne nowoczesne diesle, czyli pada koło dwumasowe, w przypadku 2.0d4d koszt ok 5tys. (podobno), objawia są podobne do tego jak by jechać po mini progach zwalniających, jak by to ubrać w słowa.... takie trrrr :)
Wolał bym Hondowskie I-CDTI :D
164KM@343NM by Mirass (Dynosoft)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2005, 22:30
Posty: 1150
Skąd: SCI w ZGY
Auto: Z5FBA->O1TDI

Postprzez Artiks » 4 sty 2009, 21:00

Najlepiej popytaj chłopaków na forum Avensis http://avensis.info/ bo tutaj to sobie możemy tylko ot tak gdybać ;) A Mazdkę masz bardzo ładną <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 11:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez bodzioklb » 4 sty 2009, 21:52

tco_tm napisał(a):bodzioklb, ogłoszenia kupna/sprzedaży umieszczamy w innym dziale.


ale to nie jest ogloszenie sprzedazy... ubieglem tylko zapytania :)

jak juz mazda bedzie miala trafic pod mlotek to dam w odpowiednim dzialem ogloszenie
jak ktoś gdzieś zobaczy moja rudą jedyną w swoim rodzaju 626 GW ATH to niech mi da znać... milo by było wiedzieć jak się ma moja dawna Madzia Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2006, 02:20
Posty: 157 (3/2)
Skąd: KLB
Auto: Volvo V50 T5 AWD

Postprzez bodzioklb » 4 sty 2009, 22:08

Artiks napisał(a):Najlepiej popytaj chłopaków na forum Avensis http://avensis.info/ bo tutaj to sobie możemy tylko ot tak gdybać ;) A Mazdkę masz bardzo ładną <spoko>


Dzieki za namiar...

ale zawsze sie wole sugerowac opiniami osób postronnych wiec dlatego rzucilem tutaj pytanko...

kiedys jak zapytalem na temat saab'a na ich pseudo forum to chwalili to autko az pod niebiosa a to przeciez... /no comment/
jak ktoś gdzieś zobaczy moja rudą jedyną w swoim rodzaju 626 GW ATH to niech mi da znać... milo by było wiedzieć jak się ma moja dawna Madzia Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2006, 02:20
Posty: 157 (3/2)
Skąd: KLB
Auto: Volvo V50 T5 AWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Moto