Jak często używasz IRC'a?

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Jak często używasz IRC'a?

Ankieta wygasła 29 mar 2009, 17:21

codziennie, dzień bez IRC'a to dzień stracony
3
6%
często
4
8%
tylko czasami wpadam, bo wózki drogie
5
10%
raz na ruski miesiąc
16
33%
a co to IRC?
9
18%
wolę zamienić IRC'a na shoutbox
12
24%
 
Liczba głosów : 49

Postprzez Globy » 27 lut 2009, 17:21

Zapraszam do głosowania, chcielibyśmy ustalić zasadność rozwiązania <usmiech> Dziękujemy!
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Waluś » 27 lut 2009, 18:45

a co to irca ?? <lol>
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 19:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Paweł » 1 mar 2009, 19:44

Zapraszam wszystkich bardziej lub mniej zainteresowanych do wzięcia udziału w ankiecie. Ma ona decydujący wpływ na dalsze losy mechanizmu do czatowania. :)
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Beny » 1 mar 2009, 19:53

Zagłosowane,straszny ten irc jest :)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez bodi » 1 mar 2009, 21:04

Beny napisał(a):straszny ten irc jest

popieram glos oddany jeden z pierwszych :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2007, 19:55
Posty: 886
Skąd: Białystok
Auto: W 211 :D

Postprzez pitrrr » 1 mar 2009, 22:10

yyy, ale to chodzi o moją aktywność na #mazdaspeed, czy tak ogólnie ? Bo chyba zbyt pochopnie kliknąłem w ankiecie <glupek2>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 gru 2008, 19:50
Posty: 17
Skąd: Lower Silesia
Auto: xedos 6 CA KF

Postprzez loockas » 1 mar 2009, 22:34

A nie prościej było zrobić ankietę: "Chcecie IRC czy ShoutBox?" :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Lulka » 2 mar 2009, 09:05

głos oddany :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 00:19
Posty: 2749
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ B3 '98
Mazda mx5 NB FL '02

Postprzez krzych » 2 mar 2009, 22:34

Czesc.

Tak sobie wpadlem i co widze? Ankiete na temat czy IRC jest fajny ;) Hehe ;) Najpierw powiem slowo wstepu... Otoz kiedy irc.emide.pl padl, udostepnilem swoj serwer chwilowo aby IRC byl nadal. Nie wiem jak Myjk, ale ja na jego miejscu nie przejmowalbym sie wynikiem ankiety nawet jak bedzie 100% osob na NIE. Dlaczego? hmm... No to teraz tlumaczenie...

1. IRC nie jest obowiazkowy tak jak to forum nie jest obowiazkowe – nie chce, nie przylaze ;)
2. IRC to jak duzy blok, a wrecz nieskonczenie duzy blok z wieloma mieszkaniami w ktorych tlocza sie lub zwyczajmnie przebywaja osoby ktore chca ze soba rozmawiac – moga byc to wielkie imprezy po 100 osob ktore gadaj jedna przez druga i maja z tego zabawe, albo moga to byc pary ktore sobie maja wlasna prywatnosc, albo male grupki przyjaciol lokalnie sie znajacych albo zupelnie nielokalnych, albo jak tam sie komu zapragnie. Cos jak czat ale...
3. IRC jak sama nazwa wskazuje (Internet Relay Chat) to STANDARD opisany w RFC jako "Rozmowy internetowe on-line" w wolnym tlumaczeniu. Jest to cos, co przemyslaly tysiace osob (a moze i wiecej), co ma swoje wielkie zalety w porownaniu do beznadziejnych "gadulcow" ktore ludzie tak uwielbiaja mimo ich oczywistych wad i co sprawdza sie od wiekow (czytaj: jakos od lat osiemdziesiatych) i ani troche nie jest nawet przestarzaly mimo tego, ze bardzo juz stary jak na twor informatyczny ;). To, ze wiekszosc ludzi nie wie jak to dziala... MOZNA ZMIENIC :D
4. IRCa warto sie nauczyc jesli chcecie korzystac z rozmow on-line. Forum to jedno, gadulec to nieudana emulacja IRC, a mail to jeszcze cos innego.
5. IRC np w porownaniu do chatow nie wymaga rejestracji, nie ma problemu z ustaleniem moderatorow (kazdy nim moze zostac i to w kazdej chwili, nawet czasowo jesli istnieje taka potrzeba)

Tak wiec ankietujcie sie, bardzo to mile ze ktos sie w ogole IRCem interesuje (choc widze, ze tylko 6 osob korzysta stale), ale jesli jest potrzeba nawet tylko dla pieciu osob to serwer bedzie, jak nie tam, to gdzies indziej, wiec nie widze celowosci calego przedsiewziecia ;). Bardziej celowe byloby pytanie "czy chcecie miec TEZ chat, albo cos innego" ;). Bo MY z IRCa rezygnowac nie chcemy ;) (szkoda ze nikt nie zapytal korzystajacych o zdanie ;) ).

A moze ankieta "Czy wiem jak dziala IRC?" – bo jak sadze, 99% odpowie "NIE" :) A jaki wtedy jest sens glosowac czy to dobre jest czy zle jak nie wiadomo CO TO JEST? :D

Powiem jeszcze jedno – jak zaczynalem kariere "sieciowa" to tez myslalem ze to jakis czat dla idiotow ;) Przekonalem sie ze prawda jest zupelnie odmienna, aczkolwiek idiotow bywa wszedzie pelno ;D Na szczescie ten serwer IRC nie jest "publiczny" u tyczy sie grona MazdaSpeed, wiec tu nie ma tego rodzaju problemow w ogole :D

To co, ankieta nastepna czy moze male szkolonko "Podstawy IRC"? :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez krzych » 2 mar 2009, 22:45

pitrrr napisał(a):yyy, ale to chodzi o moją aktywność na #mazdaspeed, czy tak ogólnie ? Bo chyba zbyt pochopnie kliknąłem w ankiecie <glupek2>


Z tego co widze z interpretacji wypowiedzi chodzi o przetrwanie irc.emide.pl i #MazdaSpeed :). Tak ze mozesz swobodnie poprosic o zmiane glosu jesli Ci zalezy, a jesli nie to stay calm ;) Zreszta tak czy owak, IRC nigdy nie znika tak po prostu, zawsze mozna pojsc na inny serwer ;) (i nie sugeruje tu nawet ze moj, wystarczy IRCNet, EFNet itp ;) ).
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Paweł » 3 mar 2009, 09:50

krzych napisał(a):Tak sobie wpadlem i co widze? Ankiete na temat czy IRC jest fajny oczko Hehe oczko Najpierw powiem slowo wstepu... Otoz kiedy irc.emide.pl padl, udostepnilem[...]

Ankieta pokazuje, że zainteresowanie kanałem irc wśród forumowiczów jest żadne. Czy można na tej podstawie wysnuwać wnioski na temat "fajności" technologii – tego nie wiem. :)

Prawda zdaje się rysować brutalnie i mimo, że również nie namawiam Myjka do zamykania serwera, to wygląda na to, że szkoda miejsca w menu na link do irc'a. ;) :(

Nie próbujemy nikogo przekonywać do wyboru tego lub innego sposobu komunikowania – najważniejsze jest dla nas, aby mogła z niego korzystać możliwie największa liczba osób. Ankieta i "czaterie" wskazują, że największym zainteresowaniem cieszyłby się mechanizm dostępny bezpośrednio ze strony. Na jakiej technologii będzie on oparty – sprawa jest otwarta.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Myjk » 3 mar 2009, 15:26

krzych napisał(a):Nie wiem jak Myjk, ale ja na jego miejscu nie przejmowalbym sie wynikiem ankiety nawet jak bedzie 100% osob na NIE

Nie przejmuję się. Bez IRCa da się przecież żyć...

tco_tm napisał(a):szkoda miejsca w menu na link do irc'a

OMG hahaha hahaha hahaha
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Czolgista » 3 mar 2009, 15:30

krzych napisał(a):1. IRC nie jest obowiazkowy tak jak to forum nie jest obowiazkowe – nie chce, nie przylaze oczko

wszystko fajnie tylko tu chyba chodzi o znalezienie najlepszego (czyt. najbardziej dostępnego i przystępnego) sposobu do komunikowania dla jak największej ilości osób chętnych, a nie sprawdzenie, czy irc jest fajny i jak się sprawdza ;–)
<center>I am the 6th son of the 6th son of the 6th son I am the borged again son of war
Technology's child, daughter of rebellion, son of a bitch blossom of a whore
I am a god-killing virus, destruction with 8 arms, monster with seven severed heads
I am the son of mars, cleansed with infected blood, vile disease walking on 2 legs

The devil made me do it</center>

<center>Moja "Twarzowa Książka"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2006, 23:04
Posty: 336
Skąd: Konin / Worcester
Auto: Mondeo 1.8 Zetec '99

Postprzez sq2jul » 3 mar 2009, 15:39

Czolgista napisał(a):
krzych napisał(a):1. IRC nie jest obowiazkowy tak jak to forum nie jest obowiazkowe – nie chce, nie przylaze oczko

wszystko fajnie tylko tu chyba chodzi o znalezienie najlepszego (czyt. najbardziej dostępnego i przystępnego) sposobu do komunikowania dla jak największej ilości osób chętnych, a nie sprawdzenie, czy irc jest fajny i jak się sprawdza ;–)


Otoz to – IRC jest najlepsza platforma do takich pogaduch, jednak wiekszosc userow nie zna tej 'technologii' i myslenie maja jak mohery ;) Czyli to co jest nowe/nieznane – to zle, to dzielo szatana! :P Alleluja niech zyje ojciec dyrektor!

Czasem warto sie przelamac i sporobwac czegos nowego ;)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Beny » 3 mar 2009, 15:42

sq2jul napisał(a):jednak wiekszosc userow nie zna tej 'technologii' i myslenie maja jak mohery

sam jestes moher :P
sq2jul napisał(a):Czasem warto sie przelamac i sporobwac czegos nowego

probowalem i nie podobalo mi sie ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez CrEsco » 3 mar 2009, 15:52

Beny napisał(a):probowalem i nie podobalo mi sie ;)

Rozumiem, że dla ciebie te kolory i emoty takie jakieś szare i bez życia :P

W przypadku gdy strona z shoutboxem,, nieodpowiada* to zawsze można się przełączyć na IRCa w celu pogaduszek.


*nie żeby strona i forum MS tak często przecież padała ;)
Pozdrawiam
CrEsco
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 13:57
Posty: 300

Postprzez Beny » 3 mar 2009, 15:54

CrEsco napisał(a):Rozumiem, że dla ciebie te kolory i emoty takie jakieś szare i bez życia

dokładnie ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez pressgirl » 3 mar 2009, 16:07

Beny napisał(a):CrEsco napisał:
Rozumiem, że dla ciebie te kolory i emoty takie jakieś szare i bez życia

dokładnie

bo to jest akurat najważniejsze <lol>
niektórzy narzekają, że irc jest straszny czy że trudny, ale jakoś nikt nie poprosił o pomoc w korzystaniu ani w temacie ani nikogo z korzystajacych osób ;)
tco_tm napisał(a):czaterie

przez pewien czas tejże nie było, i irc jako alternatywa się sprawdził, nadal jest właściwie alternatywą dla osób nie korzystających z czaterii, i to nie tylko dlatego, że nie są klubowiczami ;)
tco_tm napisał(a):szkoda miejsca w menu na link do irc'a.

hahaha swego czasu był bodajże polchat i jakoś nikomu nie przeszkadzał, mimo, że z niego nikt nie korzystał <lol>
wszystko jest iluzją, pływamy w mydlanych bańkach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2007, 08:30
Posty: 875
Skąd: Bytom

Postprzez Sokool » 3 mar 2009, 19:17

sq2jul napisał(a):Czasem warto sie przelamac i sporobwac czegos nowego

Nowego starego :P

pressgirl napisał(a):mimo, że z niego nikt nie korzystał

Taaa. Dalej żyj w błogiej nieświadomości :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 17:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez krzych » 3 mar 2009, 22:43

Ok, powiem inaczej, do czasu gdy Windowsy byly kradzine, bo nie bylo rejestracji online i nie sprawialy klopotu cracki czy kradziez kluczy, ludzie UWIELBIALI winde za jej "najlepszosc", hehe ;). Dzis, bardzo wiele osob "windziarzy" przesiadlo sie na linuksa i o dziwo, twierdza teraz ze linuks lepszy.

Jaki z tego moral? To co deko trudniejsze, nie jest koniecznie gorsze. Ale zawsze jest cos, co musi przekonac uzytkownika do nauki ponad miare, bo z definicji uzytkownik jest leniwy. Mnie sie dalo przekonac ze wzgledu na development choc tez jak kazdy jestem leniwy i tylko dlatego uzywam linuksa od dawien dawna, a ze na linuksie byl od dawna irc, uzywalem rozmow on-line o wiele wczesniej niz odpowiadajacy mi "windziarze" ;).

Nie zachecam Was ze wzgledu na LATWOSC IRC, zachecam ze wzgledu na MOZLIWOSCI. Co wiecej, kto broni miec dwa sposoby komunikacji? Dlaczego pretekst o dlugosci trzyliterowego linka ma byc dobry do "wymazania z pamieci ludzi ktorzy uzywaja bardziej zaawansowanego sposobu komunikacji"? Zrobmy chat, shout, gg i IRC, niech kazdy wybierze ;P. Wtedy natychmiast okaze sie ile osob bedzie i jakiej jakosci rozmowy stworzy na kazdym z tychze ;) Gwarantuje, ze jak zawsze ostanie sie jeno IRC ;) No i moze GG do prywatnych rozmow, bo grupowe sie tam nie sprawdzaja ;)

Z powyzszych wypowiedzi wnioskuje rowniez, ze jest jakis sposob komunikacji "klubowiczow" ze soba – swietnie, TYM BARDZIEJ jestem za UTRZYMANIEM IRC, bo do klubu nie naleze i raczej nalezec nie bede :D (merza mnie sztywne zobowiazania – chetnie pomagam, ale nie zmuszany ;) ).
Zostalem zaproszony na #MazdaSpeed przez sq2jul bez wstepowania do klubu natychmiast gdy byla potrzeba rozmowy on-line i to wlasnie jest cos, co spowodowalo, ze teraz tam bywam. Nie jestem czlowiekiem udzielajacym sie na "chatach", nie uzywam GG jak 95% spoleczenstwa, a tam jednak bywam. Zagadkowe prawda?
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 15:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum