problem z ksenonami

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez norbson » 14 kwi 2009, 19:38

mam problem ,co jakis czas jeden ksenon mruga i po paru sekundach przestaje i tak co jakis czas,zamienilem przetwornice i dalej ten sam nie dziala ,pewnie gdzies napiecie ucieka,pytanie jak to moge naprawic,sprawdzic gdzie ucieka napiecie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 18:45
Posty: 80
Skąd: szczecin
Auto: mazda mx 3 1.8 v6

Postprzez Falcon » 14 kwi 2009, 19:53

a palnik sprawdzałeś? np przekładając na drugą stronę?

ps. pytanko: xenonki włożyłeś w oryginalne lampy czy wymieniałeś? orientuje się ktoś jak to jest z homologacją? wystarczy mieć lampy z homologacją na ksenony, a lampa może być z innego auta /eg. CIVIC'a?/???
nick czyt. Falkon [czyli "Cy się pyta jako Ky"]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2009, 15:32
Posty: 376
Skąd: Trn
Auto: Smok V8

Postprzez Lukano » 14 kwi 2009, 20:45

Miałem to samo. Jedna z kostek nie była dokładnie wsunięta. Palnik migał, migał i padł.
Po zmianei znowu. Ale potem przepaliła się całkiem ta kostka i znalazłem uszkodzenie.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez norbson » 14 kwi 2009, 22:52

ksenony mam wlozone do zwyklych lamp,raczej przegladu z nimi nie przejde;p
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 18:45
Posty: 80
Skąd: szczecin
Auto: mazda mx 3 1.8 v6

Postprzez norbson » 14 kwi 2009, 22:53

chodzi o kostke w ktora wsadzam kostke od ksenonow?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 18:45
Posty: 80
Skąd: szczecin
Auto: mazda mx 3 1.8 v6

Postprzez Mass-XXL » 15 kwi 2009, 06:04

to po co je zakładałeś :) żeby innym po oczach świecić a korektory ustawienia posiadają
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 16:25
Posty: 46
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 323 f (BA)1.5 16V BRC 24

Postprzez Lukano » 15 kwi 2009, 06:48

norbson napisał(a):sadzam kostke od ksenonow?

najlepiej sprawdz wszystkie. Jak się przepalają to widać. Tam jest ich trochę, u mnie była jakas taka mała od palników.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez misiektg82 » 14 paź 2009, 12:16

witam czy może ktoś ma namiary na stronki gdzie moge kupić lampy soczewkowe ??? oprócz allegro i ebay
Sprzedam silnik K8
chętnych pisać na PW :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2009, 11:04
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: mazda mx3 2,5 KL-ZE
Ford mondeo TITANIUM S

Postprzez Lukano » 14 paź 2009, 14:06

To więcej nie ma ;)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez didusiek » 14 paź 2009, 15:24

Mass-XXL napisał(a):to po co je zakładałeś usmiech żeby innym po oczach świecić

Prawda prawda.
Ja to jak widzę jak ktoś z przeciwka jedzie na tych pseudo świeczkach to od razu na długie przełączam. Niech ci co używają te oślepiacze też poczują jak to jest być oślepianym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 20:27
Posty: 321 (0/2)
Skąd: Opolskie (Głogówek)
Auto: 323f bj 1.6 16v DOHC Sportive

Postprzez Radek89 » 14 paź 2009, 16:12

specjalnie dlatego kupiłem Tungsramy sport light :D Ostatnio na mijankach stał jakiś burakowóz na czerwonym jako pierwszy i raził ... podjechałem mu na 3 metry centralnie przed machę i wrzuciłem długie .... niestety nikt nie wyszedł z auta :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 20:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Suloo » 14 paź 2009, 16:21

norbson a widziales kiedys auto z fabrycznymi xenonami??jak nie to podpowiadam,szklo reflektora jest gladkie.a teraz podreptaj do samochodu,spojrz mu w oczy i powiedz jakie ma szklo.majac szkla rozpraszajace oswietlasz sobie droge,pobocze,kierowcow z naprzeciwka,korony drzew.normalnie full wypas
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2009, 23:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez Lukano » 14 paź 2009, 17:07

didusiek napisał(a):to od razu na długie przełączam.

Uważaj bo kij ma dwa końce i też może takimi odpowiedzieć.
W mx-3 miałem xenony z soczewkami, nie oślepiały, po dobrym ustawieniu nikt mi nie mrugał, ani nie swiecił długimi więc było OK.
za to w S 60 miałem w zwykłych kloszach. Po za barwą, lekko niebieską nie dało się odróżnić.
Też nikt nigdy nie mrugał, nie świecił długimi.
Tak, że jak zrobi się to z głową, sprawdzi ustawi, nie jest takie złe.
Jacol ma cały czas w mx-3 i jakoś też problemu nie ma.
palkerson bixenony w BG. te widziałem na żywo, jeździłem z przeciwka moją BG i też problemu nie widziałem.
Wszystko z głową Panowie. Co z tego, że 95% jeździ na zwykłych żarówkach z czego 90% nigdy ich nie ustawia i świeci po oczach.
ja mając ksenony co kilak miesięcy sprawdzałem je na stacji diagnostycznej. Pewnie w sumie więcej razy, niż większość ludzi przez całe życie.
10 złotych za sprawdzenie nie jest majątkiem.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Scorpio » 14 paź 2009, 21:42

Zgadzam sie z Lukano
O dziwo reflektory w MX-3 tak fajnie rozpraszają wiązkę światła, że nawet przy xenonach jest prawidłowe odcięcie promienia światła i nie oślepiają. Ja jeździłem na pseudo xenonach (zwykłe żarówki tylko niebieskie) i świeciły bardzo dobrze i nikt nie mrugał do mnie:)

Dla zainteresowanych pojawiły się reflektory soczewkowe dedykowane do MX-3 z soczewkami w wersji europejskiej (przechodzą przegląd). Cena 800zł... :(
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2008, 19:13
Posty: 65
Skąd: Warszawa/Jabłonna
Auto: MX-3 1.6 98'

Postprzez Suloo » 14 paź 2009, 22:10

Scorpio napisał(a):Cena 800zł...

tansze od fabrycznych :)
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2009, 23:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez fazzi » 14 paź 2009, 23:34

Lukano jak ktoś ma głęboko to czy światła świecą prawidłowo czy nie, to założenie xenonów tego nie zmieni!
Będzie walił po oczach tak jak zwykłymi żarówkami tyle, że 3x mocniej. Jak ktoś chce mieć dobrze świecące reflektory, to niech zadba o ich wyczyszczenie, stan lustra i dobre żarówki. Efekt przechodzi oczekiwania.
Jestem naprawdę wkurzony na idiotów którzy nie zainteresują się dlaczego ich auto źle świeci tylko od razu pakują xenony. Nie interesuje ich stan reflektora, przewodów, złączek i samo ustawienie wiązki (jak świecą w niebo to trudno o poprawne oświetlenie drogi). Wsadzają palniki i się cieszą. Ja tez jak widzę takiego palanta od razu włączam długie. Może jak więcej osób tak będzie robić to ich czegoś nauczy, że te homologacje to jednak nie jest kaprys. Niestety kontrole na stacjach mamy jaką mamy. Rzadko kiedy ktoś sprawdzał mi ustawienie świateł więc innej opcji nie ma. Policja też woli łapać za przekroczenie prędkości niż za całą resztę wykroczeń, w tym montowanie xenonów i walenie po oczach. W moim aucie głównym problemem ograniczającym widoczność nie są reflektory a porysowana szyba czołowa, czym mam zamiar się zająć w przeciągu miesiąca. Podejrzewam że to nie tylko mój problem bo większość aut w wieku 10+ ma wysłużoną szybę. Tylko, że koszt szyby to 700zł, a xenonów z marketu 300....
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 13:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Postprzez Lukano » 15 paź 2009, 09:07

fazzi napisał(a):Lukano jak ktoś ma głęboko to czy światła świecą prawidłowo czy nie, to założenie xenonów tego nie zmieni!

Zgadzam się w 100%. Czyli większość kierowców w Polsce niestety. Żeby te samochody choć przeglady przechodziły, a nie podbijali dowody.
fazzi napisał(a):Jestem naprawdę wkurzony na idiotów którzy nie zainteresują się dlaczego ich auto źle świeci tylko od razu pakują xenony.

Ooooo i potem powstają ploty, że jak ma się żarniki to już musi być porażka i muszą świecić po oczach.
Prawidłowo ustawione pod H7, po założeniu HID-ów świeciły u mnie źle !! A niby w teori nie powinny.
Dopiero wtedy pojechałem na ustawienie swiateł i było dobrze.
fazzi napisał(a):(jak świecą w niebo to trudno o poprawne oświetlenie drogi). Wsadzają palniki i się cieszą. Ja tez jak widzę takiego palanta od razu włączam długie.

Mnie też, a przez takich powstają mity, że wszystkei są złe. Tylko ja chyba mniej nerwowy jestem, bo nie daje po długich. ;)
fazzi napisał(a):Rzadko kiedy ktoś sprawdzał mi ustawienie świateł więc innej opcji nie ma.

Ja wreszcie znalazłem stację, na której nie muszę się prosić o sprawdzenie wszystkiego!!
W innej patrzyli na mnie jak na wariata jak chciałem, żeby mi sprawdzili na przykład spaliny.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez bauer » 15 paź 2009, 13:14

Scorpio napisał(a):Dla zainteresowanych pojawiły się reflektory soczewkowe dedykowane do MX-3 z soczewkami w wersji europejskiej (przechodzą przegląd). Cena 800zł... :(


Możesz napisać o tym coś więcej? Może jakiś link? :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lis 2007, 18:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BG 1.6 16V

Postprzez Lukano » 15 paź 2009, 13:45

bauer napisał(a):Możesz napisać o tym coś więcej? Może jakiś link? usmiech

Bo takie słuchi i info na allegro już dawno było. A po sprawdzeniu okazywało się to lipą.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 18:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez yasko » 15 paź 2009, 15:14

Nawet najlepiej ustawione światła będą oślepiły, co najwyżej mniej niż te źle ustawione.
Projekt odbłysnika w kloszu zakłada że światło pochodzi z żarnika i tyle a nie z całej bańki gdzie świeci gaz.
Auto z seryjnymi ksenonami będzie miało stabilizację lamy oraz spryskiwacze reflektorów. Spryskiwacze moża sobie zainstalować co jest dość kosztowną imprezą (mówie o wysokociśnieniowym układzie a nie mompką od spryskiwczy szyb z allegro), stablizacja to koszt kilku tyś. więc....
P.S.
Pamiętajcie że nawet będac sprawcą kolizji w której poszkodowany był kierowaca samochodu z nieprawidłowymi światłami możecie żądać uznania go współwinnymi, bo Was oslepił.
Pozdrawiam
yasko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 21:06
Posty: 463 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323