Jak działają nawiewy środkowej konsoli?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Martin2382 » 5 mar 2005, 14:11

Mam pytanko na temat nawiewów ze środkowej kratki. Czy zawsze tam ma lecieć ciepłe powietrze przy ustawionym nadmuchu na ciepłym, bo jest tam przełańczanie przy tej krateczce góra dół i jak dam na dół to leci gorące a jak dam do góry to leci troszka chłodniejsze, ale nie leci całkiem zimne. Prosze o dopowiedź na to nurtujące Mnie pytanko. :(
Pozdrawiam :D

EDIT by MazDarek – temat powstał z połączenia dwóch podobnych.
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2005, 11:48
Posty: 30
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda Xedos 6

Postprzez GreG » 5 mar 2005, 17:04

Bynajmniej dziwne.... u mnie zawsze zimne, nie wazne w jakim polozeniu jest "przelacznik", pewnie tez cos nie tak – choc nie bardzo mi to przeszkada :)
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2004, 17:52
Posty: 290

Postprzez nor » 6 mar 2005, 14:32

GreG napisał(a):Bynajmniej dziwne.... u mnie zawsze zimne, nie wazne w jakim polozeniu jest "przelacznik", pewnie tez cos nie tak – choc nie bardzo mi to przeszkada :)


u mnie tak samo :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2004, 14:49
Posty: 564 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3BM
Mazda 6GH

Postprzez kappa » 7 mar 2005, 15:29

Gora-zimne(wl. klima)
Dol-gorace(wl.nawiewy procz przedniej szyby)
Czesć wszystkim!
Początkujący
 
Od: 17 lis 2004, 18:44
Posty: 22
Skąd: Jaslo
Auto: mazda xedos6: v6 2,0i lpg

Postprzez VIP » 7 mar 2005, 15:34

dol goroace ?? wluchajcie ja mam tak

gora tylko zimne ! beirze je bezposrednioo z zewnatrz !

a na dole mam taka temp jaka se nastawie !! :)

no ale zeby lecialo jeszcze jak jest wp ozycji dolnej musi byc wlaczony nawiew na dana kratke.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 09:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez b2 » 15 mar 2005, 11:53

Martin2382 napisał(a):Mam pytanko na temat nawiewów ze środkowej kratki. Czy zawsze tam ma lecieć ciepłe powietrze przy ustawionym nadmuchu na ciepłym, bo jest tam przełańczanie przy tej krateczce góra dół i jak dam na dół to leci gorące a jak dam do góry to leci troszka chłodniejsze, ale nie leci całkiem zimne. Prosze o dopowiedź na to nurtujące Mnie pytanko. :(
Pozdrawiam :D


tak ma być. wszystko w porządku. suwak przy kratkach otwiera lub zamyka małą klapkę w mieszaczu na nagrzewnicy (od kokpitem), wpuszczając nieogrzane powietrze. żeby wyrównać delikatnie temperaturę w aucie. bokami dajesz ciepłe, ze środka chłodniejsze, i masz miło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Walker » 15 mar 2005, 12:47

U mnie tez lecialo caly czas chlodne, ale naprawilem. Okazało się, że linaka regulujące nawiew (ta od środkowego pokretła) wypadła z uchwytu, który znajduje się za schwowkiem (koło mieszacza) i regulacja nie reagowała (nie zamykała obiegu chłodnego powietrza). Teraz jest tak jak ma być: cieple – pokrętło na środkowej kratce w dół; zimne – pokrętło u góry (ludzik z niebieskim).

Xed is't bad, it's cool!!
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 14:58
Posty: 29
Skąd: Warszawa Rembertów
Auto: Mazda Xedos 2.0i V6 '97

Postprzez b2 » 15 mar 2005, 15:25

Walker napisał(a):U mnie tez lecialo caly czas chlodne, ale naprawilem. Okazało się, że linaka regulujące nawiew (ta od środkowego pokretła) wypadła z uchwytu, który znajduje się za schwowkiem (koło mieszacza) i regulacja nie reagowała (nie zamykała obiegu chłodnego powietrza). Teraz jest tak jak ma być: cieple – pokrętło na środkowej kratce w dół; zimne – pokrętło u góry (ludzik z niebieskim).

Xed is't bad, it's cool!!


tia. linka konczy się małym oczkiem zatkniętym po prostu na plastikowy króciec.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Martin2382 » 15 mar 2005, 17:39

Ale ze środkowej częsci leci Ci zimne czy tylko chłodne jak dasz posuwak do góry ( ludzik do połowy niebieski ) oczywiście jak masz na nadmuchu ciepłym ??
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2005, 11:48
Posty: 30
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda Xedos 6

Postprzez mbmaster » 15 mar 2005, 18:04

Witam. U mnie jest tak.

Przełacznik w gornej pozycji (nadmuch na max. ciepłe) srodkowa kratka puszcza zimne powietrze.

Przełacznik w dolnej pozycji (nadmuch max. ciepłe) srodkowa kratka puszcza ciepłe powietrze.( takie jakie ustawione jest okraglym regulatorem temperatury)

Wyjątkiem jest tylko gdy nawiewy puszczone sa bezposrednio na pasazera, wtedy niezaleznie od przelacznika kratki srodkowej dumcha z niej powietrze takie jakie jst na regulatorze.

Działa to u mnie chyba tak jak nalezy. Poza tym to logiczne. Ten zimny nadmuch ze srodkowej kratki jest po to by pasazerom z tylu duszno nie bylo.
Zoom zoom Zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez b2 » 15 mar 2005, 18:08

Martin2382 napisał(a):Ale ze środkowej częsci leci Ci zimne czy tylko chłodne jak dasz posuwak do góry ( ludzik do połowy niebieski ) oczywiście jak masz na nadmuchu ciepłym ??
Pozdrawiam


regulator max ciepło. i leci z kratek chłodne.
zresztą – zimne czy chłodne. kwestia względna. ważne, żebyś czuł różnicę, przy zmienianiu położenia suwaka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Ukson » 15 mar 2005, 23:30

Ja swego czasu wyczytalem w instrukcji ze tego gornego polozenia z niebieskim ludzikiem nalezy uzywac m.in. do odparowania auta – pozbycia sie wilgoci. Instrukcja jest po niemiecku i tlumaczyl to znajomy wiec moze tu byc mala niescislosc. :)

pozdro
Ukson
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lis 2004, 19:38
Posty: 26
Skąd: Skierniewice
Auto: Xedos 6 2.0 V6, Mondeo 2.5 V6

Postprzez toms » 16 mar 2005, 08:45

ja używam ludzika w zimie jak w środku jest piekarnik to ludzik powoduje lekki napływ świeżego powietrza – a reszta się dalej piecze
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2003, 21:13
Posty: 89
Skąd: wawa
Auto: mx 6 1993 2,0 16V

Postprzez Walker » 16 mar 2005, 16:31

Witam pomownie!

Co do tego, że "linka kończy się małym oczkiem zatkniętym po prostu na plastikowy króciec" to b2 ma
w zupełności rację, ale nic nie wspomniał o tym, że jej pancerz musi być przymocowany wcześniej do uchwytu koło mieszacza za pomocą elastycznej blaszki (zatrzasku) inaczej guzik sobie można poregulować nadmuch powietrza za pomocą pokrętła (linka nie zamyka dopływu zimnego powietrza) ;P. U mnie właśnie tak było, ale teraz jest już OK tzn. jestem zdania, że klimatyzacja Xeda winna działać tak jak u mbmastera.

Pozdrawiam


Xed is't bad, it's cool!! <jupi>
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2005, 14:58
Posty: 29
Skąd: Warszawa Rembertów
Auto: Mazda Xedos 2.0i V6 '97

Postprzez b2 » 18 mar 2005, 10:35

Walker napisał(a):Witam pomownie!

Co do tego, że "linka kończy się małym oczkiem zatkniętym po prostu na plastikowy króciec" to b2 ma
w zupełności rację, ale nic nie wspomniał o tym, że jej pancerz musi być przymocowany wcześniej do uchwytu koło mieszacza za pomocą elastycznej blaszki (zatrzasku) inaczej guzik sobie można poregulować nadmuch powietrza za pomocą pokrętła (linka nie zamyka dopływu zimnego powietrza) ;P. U mnie właśnie tak było, ale teraz jest już OK tzn. jestem zdania, że klimatyzacja Xeda winna działać tak jak u mbmastera.


no jest tam taka blaszka <lol> trochę zmysłu technicznego i można wpaść na to, że trzeba tam wcisnąć ten sztywny pancerz linki, bo inaczej dupa zbita, będzie ruszać się wszystko tylko nie klapka :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez arni0000 » 23 paź 2007, 07:59

Walker napisał(a):U mnie tez lecialo caly czas chlodne, ale naprawilem. Okazało się, że linaka regulujące nawiew (ta od środkowego pokretła) wypadła z uchwytu, który znajduje się za schwowkiem (koło mieszacza) i regulacja nie reagowała (nie zamykała obiegu chłodnego powietrza). Teraz jest tak jak ma być: cieple – pokrętło na środkowej kratce w dół; zimne – pokrętło u góry (ludzik z niebieskim).

Xed is't bad, it's cool!!

U mnie to samo też leci zimne bez znaczenia czy na dole czy na górze muszę dziś to rozbebeszyć i sprawdzić co jest grane
Posiadam wszystkie części do XEDOSA 6 jeśli czegoś potrzeba proszę o kontakt. Kontakt do kolegi proszę powołać się na forum mazdy tel 793 163 816.
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 12:53
Posty: 130
Skąd: Bełchatów
Auto: XEDOS 6 2.0 V6

Postprzez Barthek » 25 sty 2009, 17:42

Żeby nie zakładać nowego tematu... :)

Walker napisał(a):U mnie tez lecialo caly czas chlodne


Walker napisał(a):linka regulujące nawiew (ta od środkowego pokrętła) wypadła z uchwytu, który znajduje się za schowkiem


Jak dostać się do tej linki i czy w wersji bez klimy tak samo to wygląda? Czy lepiej od strony pasażera rozebrać dół i środkowy tunel (ewentualnie jak go zdemontować żeby nie połamać 10 zatrzasków) czy wyciągnąć radio i za nim sięgać w stronę schowka?

Chodzi mi o to jak powinien działać środkowy panel nawiewu w wersji bez klimy?
Kiedy zadam ciepłe powietrze na skali, dając nawiew na:
1. szybę to leci zimne ze środka bez względu na suwak góra dół
2. szyba i nogi to leci zimne ze środka bez względu na suwak góra dół
3. nogi i tułów to leci ciepłe ze środka bez względu na suwak góra dół
4. tułów to leci ciepłe ze środka bez względu na suwak góra dół
Dodatkowo w punkcie 3 i 4 to powietrze (patrząc z przodu) ze środkowej lewej kratki leci ciepłe a z prawej zimne... Napiszcie jak powinno to ustrojstwo działać <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 11:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Postprzez maryjo » 27 sty 2009, 16:13

Mam dokładnie to samo i myślę że coś jest nie tak, chociaż może jest mała różnica w punkcie 3 i 4 w zależności od położenia suwaka.Wydaje mi się że ciepłe powietrze miesza się w jakiś sposób z zimnym w tej środkowej konsoli, bo z bocznych nawiewów leci jakby cieplejsze. Dodam że regulacja nawiewu z tego panelu powinna działać bez względu na to w jaki sposób przełączę kierunek nawiewu. myslę tak dlatego że nawet jak dmucham na szybę to przez te kratki i tak zasuwa powietrze, a tym bardziej jest to dokuczliwe jak wóz jest jeszcze zimny a trzeba odparowac szybe z rana...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2008, 22:14
Posty: 187
Skąd: gdynia
Auto: Maluch/Skoda Rapid 130/323 1.7 D/ Civic VI/Mondeo mk1/Xedos CA KF 1995/Octavia 1.9 TDI

Postprzez nor » 30 sty 2009, 12:07

Z tego co pamiętam to przyczyną tego jest wypadnięcie kołnierza linki z zatrzasku. Nie pamiętam dokładnie ale mozna dostać sie do niego po wyciągnięciu radia a jak nie to po zdemontowaniu schowka pasażera. A działanie jego polega na tym że jak masz suwak na niebieskim to leci powietrze zimne bezpośrednio z zewnątrz auta a na czerwonym to temp jest taka jaką nastawisz w danym momencie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2004, 14:49
Posty: 564 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3BM
Mazda 6GH

Postprzez Barthek » 30 sty 2009, 12:19

nor napisał(a):na czerwonym to temp jest taka jaką nastawisz w danym momencie.

Nor, tyczy się to niezależnie od ustawienia na co ma lecieć nawiew?
PS. w Xedzie nie ma czerwonego, ale rozumiem, że masz na myśli przesunięcie go na dół suwaka.

nor napisał(a):po zdemontowaniu schowka pasażera.

Nie wiesz przypadkiem jak go zdemontować? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 11:41
Posty: 1508 (0/1)
Skąd: Praszka
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF '99 Back to Black

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6