Automatyczne domykanie szyb – funkcja auto alarmu

Postprzez zio » 20 mar 2005, 14:41

Pytanie do wszystkich osob ktore posiadaja w swojej mazdzie elektryczne szyby – albo mają jakieś większe pojęcie na ten temat.

chcę zakupić alarm bo takowego jeszcze nie mam i w opisie niektórych z nich jest coś takiego jak funkcja automatycznego domykania szyb. Z tego co się zorientowałem polega to na tym ze przez 30 sekund jest podawany sygnał który służy do sterowania siłownikami szyb i w tym czasie mają one się zamknąć.
Ale moje pytani jest takie, z tego co zauważyłem w mojej mazdzie nawet jak szyba zamknie się lub otworzy maksymalnie silniczek nie wyłącza się – tylko stoi w miejscu ale proboje dalej otwierac -zamykac. Czy w związku z tym taka funkcja sprawdziłaby się w mazdzie? nie chciałbym spalić siłowników....
Nowy zoom zoom,stare uczucia :)
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2005, 12:11
Posty: 137
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 sport 2.0

Postprzez Krasnal » 20 mar 2005, 22:55

do automatycznego domykania szyb jest jeszcze osobny sterownik, tak jak w przypadku centralnego zamka ;)
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 20:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez Anade » 30 mar 2005, 14:53

do centralnego zamka mozna się podlączyć alarmem bez dotatkowego sterownika przynajmniej ja tek mam i zastanawiam się czy tak samo nie można by było zrobić z szybami ale tego jeszcze nie probowałem bo trn kabelek o podaje sygnal przez 30s chce wykorzystać do innych celów :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez Piotr Wozniak » 30 mar 2005, 16:45

Anade napisał(a):do centralnego zamka mozna się podlączyć alarmem bez dotatkowego sterownika przynajmniej ja tek mam i zastanawiam się czy tak samo nie można by było zrobić z szybami ale tego jeszcze nie probowałem bo trn kabelek o podaje sygnal przez 30s chce wykorzystać do innych celów


A czy to nie jest tak, ze centralka alarmu nie podaje napiecia przez 30sek. tylko pojedynczy sygnal, a sterownik jest od tego zeby domknac podajac bezposrednio napiecie na silniczek? Wydaje mi sie ze tak jest, i dlatego bez sterownika domykania szyb podlaczonego do centralki alarmu sie szyb nie domknie. Z centralem inna sprawa- bo tam potrzebny jest wlasnie tylko krotki sygnal, bez dluzszego podawania napiecia.

pozdrowienia
WOZI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2005, 17:13
Posty: 300 (0/1)
Skąd: Gdansk
Auto: MX-3 (BP-DOHC) 1993r
Subaru Outback SBD 2010r
Jeep Cherokee KJ 2.5 CRD

Postprzez misiek06 » 30 mar 2005, 17:14

Z tego co ja wiem to potrzebny jest osobny sterownik kosztuje od 150 do 200ł z groszami ;) Moj znajomy zakladal to do passata B5 i nie musiał sterownika zakładać bo tam już było coś w tym stylu tzn przy zamykaniu kluczykiem jak przekrecil w lewo to sie szyby zamykaly a jak w prawo to otwierały :D Ale w mazdeczce to nie wyda :| tak mi typ co alarmy zaklada powiedzial ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2005, 15:39
Posty: 295
Skąd: Głogów
Auto: była 626GE 323BG Eclipse 323F BA a teraz Scion Tc

Postprzez sanders » 30 mar 2005, 18:09

Sprawa wyglada tak...
Kupilem mazde z elektryka i zalozylem sobie alarm. I chcialem miec koniecznie ta funkcje domykania szyb...alarm oczywiscie obsluguje taka funkcje--ale to nic nie daje----bo to nie VW(tam jest domykanie montowane seryjnie) wiec dokupilem na allegro modul domykania 4 szyb i szyberdachu za kolo 80zl--ale powiem wam szczeze ze nie podjalem sie montazu tego--to naprawde jest skomplikowane--i jak jest zle wyregulowane(przekaznikami) to np jak jedna szyba sie domyka cizej to robi sie kibel bo np jej nie domknie--trzeba wtedy wydluzyc czas domykania sie za pomoca przekaznikow(wyzsza szkola jazdy). A oprocz tego pamietjcie ze takie urzadzenie moze max na raz domykac dwie szyby takze jak zostawicie otwrty dach i dwie szyby to rodzi sie kolejny problem--co pierwsze ma byc domkniete---powiem wam szczeze ze poprostu sobie odpuscilem----moze jaki solidny i konkretny fachowiec to zalozy--ale watpie ze ktos na montaz da wam gwarancje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Piotr Wozniak » 30 mar 2005, 18:19

Mi w warsztacie alarmowym powiedzieli, ze moga mi to zalozyc, ale 80zl za modul na dwie szyby wlasnie, do el. dachu trzeba kolejny. Gosc powiedzial, ze jest co prawda na rynku "czteroszybowy" ale on go nie poleca chociaz wychodzi taniej, bo czesto sa z nim problemy. Wiec za dwie szyby i dach chcial 160zl (dwa sterowniki po 80)– dalem spokoj bo stwierdzilem ze bajer niewarty tej ceny.

pozdrowienia
WOZI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2005, 17:13
Posty: 300 (0/1)
Skąd: Gdansk
Auto: MX-3 (BP-DOHC) 1993r
Subaru Outback SBD 2010r
Jeep Cherokee KJ 2.5 CRD

Postprzez Marco81 » 30 mar 2005, 18:26

A u mnie gość powiedział, że jest potrzebny sterownik i krzyknął sobie 200 zł wraz z montażem.
Też stwierdziłem że dać dwie setki za taki bajer to lekka przesada.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2004, 20:49
Posty: 637
Skąd: WROCŁAW
Auto: Mazda 6 GY – aktualnie
Mazda 323F BJ – była

Postprzez sanders » 30 mar 2005, 20:13

dokladnie kiedys moze bedzie VW to bedzie domykany dach a placic setkami za domykanie szyb to jest kicha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Anade » 31 mar 2005, 06:53

hej

ale w niektórych alarmach można zaprogramować jedno wyjście na różne działania np. własnie na podawanie określonego sygnału przez 30 s. przynajmniej ja tak mam w swoim alarmie :) i pisze że może to być wykorzystywane właśnie do sterowania szybami :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez sanders » 31 mar 2005, 08:08

ok zgodze sie sie z toba bo ja tez mam takie wyjscie w alarmie--ale nikt nie podepnie sie tym kablem:
1. Szyby sterowane sa pluse--ale to jest do zrobienia za pomoca przekaznika
2. Jak szyba bedzie lekko nie domknieta to alarm i tak bedzie wysylal 30s impul ktory niszczy silowniki od szyb--bo one dalej chca zamykac a tu szyba przeciez juz zamknieta.
3. Nikt rozsadny nie podlaczy ci tego bez sterownika gdyz--JEST TO BARDZO NIEBEZPIECZNE, bo wlaczysz alarm szyba zacznie sie domykac--a np pies wlozy gowe--lub dziecko reke---i co wtedy---odpowiedzialnosc pada wtedy na montera takiego urzadzenia---a jak masz orginalne sterowniki to w momencie wyczucia wiekszego oporu one sie zatrzymuja.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez Anade » 31 mar 2005, 08:16

no tak tu masz racje i zgadzam sie z Tobą o tym nie pomyślałem <glupek2>
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez Krasnal » 31 mar 2005, 20:12

he he he
Sorki że tak późno ale dopiero teraz zauważyłem temat.
Mam taki sterownik do domykania 4 szyb – dostałem na urodzinki :D
Jeszcze nie założony... miałem zdążyć przed weekendem ale raczej nie dam rady z powodu braku czasu :( Schemat już analizowałem i elektryke Madzi też i myślę że sobie poradze – co tam "myślę"? PORADZE SOBIE !!
Mam zamiar tym sterownikiem zamykać 4 szyby + szyberdach :D
AAA no i oczywiście mam zamiar podłączyć to do alarmu , który...... niestety nie ma funkcji domykania szyb :D

Dam rade, w końcu technikum elektroniczne kończyłem <faja>
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 20:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez majes » 31 mar 2005, 20:33

zio napisał(a): z tego co zauważyłem w mojej mazdzie nawet jak szyba zamknie się lub otworzy maksymalnie silniczek nie wyłącza się – tylko stoi w miejscu ale proboje dalej otwierac -zamykac.



czy we wszystkich mazdach tak jest??Ja w swojej nie zwrocilem uwagi a takie domykanie by sie przydalo.
---------------------------------------
MX-3 V6
RX-7 III :P ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 16:17
Posty: 117
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda MX-3 1.8 V6 '92

Postprzez Anade » 1 kwi 2005, 09:21

Krasnal

życze powodzenia i mam nadzije że Ci sie uda do zamontować i podłączyć do alarmu :) jak już zrobisz to daj znać jak poszło i czy napotkałeś na jakieś problemyv :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez zio » 1 kwi 2005, 11:22

heh... widze ze temat sie rozkrecil :) szkoda tylko ze nikt nie ma takiego bajerku juz dzialajacego :/ znalazlem takie moduly domukania na allegro za 60 zl... wiec pewnie daloby sie taniej niz za 200 rozwiazac taki problem – a w sumie to i tak z tylu zadko kto jezdzi i szyby otwiera :P
Nowy zoom zoom,stare uczucia :)
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2005, 12:11
Posty: 137
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 sport 2.0

Postprzez mad_man » 29 maja 2005, 20:17

no dobra a gdyby tak pokombinowac z tym sterownikiem od VW ? przeciez mozna by jakas przerzutke zrobic...
http://planme.pl – jezeli szukasz harmonogramu...:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2005, 15:48
Posty: 428 (1/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: '91 323F BG 16V 1.6 (gaz)
'95 626 GE 1.8 (rip)
'96 323F BA 1.5Z (sold)
'09 Laguna 2.0T F4R

Postprzez gerz50 » 3 cze 2005, 15:49

a jaki to model mazdy 323 ? jakbys mógł to podaj rok i generacje
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 21:00
Posty: 282
Skąd: ŻAGAŃ (lubuskie) /LEGNICA/ WROCŁAW
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2013; Mazda 3 BL 2.0 Disi 2012;
była;Mazda3 1.6 Active 2006 & Mazda3 2.0 Sport 2009
323F BJ 2.0 FS Sportive '01

Postprzez widmo » 2 sie 2005, 18:06

Ja mam dzialajacy taki bajerek i nie widze nic skomplikowanego.
jestem maniakiem elektroniki :)

Wiec zasada jest taka.
Wychodzac z wozu wciskasz guziczek MYK i alaram podaje impuls najakies
tam wyjscie np niech bedzie ze to wyjscie to nr.4
pod 4 podlaczasz sterownik odmykacza szyb. czyli przekaznik ktory zalacza jedna szybe zamyka ja, a kiedy szyba napotka opor czyli pobor pradu na silniku bedzie wiekszy sterownik zalaczA drugi przekaznik MYK i druga szybka 3 4 5 6 7 i szyberdach zalezy co macie ;)
co prawda sterowniki sa w roznych cenach ale warto wiecie jak to fajnie tak jeden rpzycisk i juz po sprawie hihi :)
wiec glupota jest kupowanie czegosc co daje 30 sekund na zamkniecie szyby. Nie wiem kto towymyslil
Początkujący
 
Od: 21 lut 2004, 03:56
Posty: 14

Postprzez adam626 » 5 sie 2005, 12:12

dopiero zauważyłem że powstał nowy dział

mam taki sterownik w samochodzie działający od około 5 lat
kupiony był na wolumenie za 40zł
ma 4 wyjscia które się wpina w obwód sterowania szybami
najłatwiej jest to zrobić w drzwiach kierowcy bo zbiegają się wszystkie przewody sterowania drzwiami jest zasilanie i masa
trzeba dołożyć tylko przewód od centralki alarmu
sam sterownik można ustawiać czy ma domykać szyby parami czy pojedyńczo czy wszystkie naraz
zalezy to od obciążenia jakie daje każdy z siłowników
ja u siebie mam zakładane samodzielnie siłowniki włoskiej produkcji na zwykły mechanizm podnoszenia szyby i najoptymalniej działa to gdy domykane sa szyby pojedyńczo
ponieważ instalacje robiłem od podstaw to zestaw wyłączników umiesciłem na konsoli środkowej bo najmniej było układania kabli więc u mnie sterownik znajduje się pod wykładziną tunela
ale w samochodach fabrycznie wyposażonych w elektryczne szyby instalowałem takie sterowniki w drzwiach kierowcy bo tak było najwygodniej i najmniej rozbierania, trzeba tylko tak go umiescić żeby się nie dostała woda

zasadę działania doskonale opisał widmo
sterownik ma tą zaletę że natychmiast po domknięciu szyby odłącza zasilanie silnika co oszczędza mechanizm
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki