Najczęściej kradzione samochody w Polsce 2006

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Domelxyz » 16 kwi 2007, 00:26

cob_ra napisał(a):spokojnie nie ale spokojniej, przecież nie wiadomo czy czasem na naszą madzie nie czai się ktoś smutny

Z takim alarmem nikt Ci Mazdy nie ukradnie :D Orgasm Alarm by Donkey Labs

brii napisał(a):Nie ma ich dlatego, że dresy nie zgłaszają kradzieży kradziony samochodów oczko

Truth truth
:D

radomir napisał(a):blokada skrzyni biegów

Ja niby mam do automatu blokadę, ale to taka lipa, że łamakiem do zamków by to rozłożyli :(

radomir napisał(a):pstryczek ukryty odcinający prądy

Ano właśnie, a co z kombinacjami bez których nie odpalimy samochodu? To chyba najskuteczniejsze jest, nie?

Ja tam parkuję na strzeżonym z pełnym monitoringiem kamer Video – śpię spokojnie, wolę bulić za parking niż ryzykować. Nawet głupia zbita szyba czy zamek rozwalony to mój cenny czas ...
Never let your sense of morals get in the way of doing what's right
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2006, 18:59
Posty: 247 (2/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Jest:Skoda Octavia SCOUT
Była: 626 Cronos

Postprzez Domelxyz » 16 kwi 2007, 00:30

viru napisał(a):W zeszłym roku jak kupowałem AC to też mój model miał "podwyższone ryzyko kradzieży". Wiadomo że nie tak jak Passat czy Sejczento, ale miał podwyższony wskaźnik. AC brałem w Warcie.

A jak ja chciałem wykupić AC to mi powiedzieli, że dla tak starego samochodu musi być indywidualna zgoda dyrektora placówki – zniechęciłem się ...
Do tego pewnie kupę kasy by chcieli ... W ciągu roku czy dwóch zapłacił bym pewnie za ubezpieczenie tyle co samochód jest wart... Nie warto moim zdaniem.
Aha dodam, że nie mam żadnych zniżek i wzwyżkę za wiek :(
Never let your sense of morals get in the way of doing what's right
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2006, 18:59
Posty: 247 (2/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Jest:Skoda Octavia SCOUT
Była: 626 Cronos

Postprzez Sethite » 22 kwi 2007, 00:57

Bimbak napisał(a):
jakos dziwi mnie strasznie brak w tej statystyce marki bmw...

kolesiowi na moim osiedlu kiedyś próbowano ukraść BMW 525 TDS ale się ZEPSUŁ w trakcie porwania i złodzieje musieli go porzucić. :]
Pompa paliwa padła.


A mi kiedyś skradziono maluszka, ale trafili na moment gdy prądnica nie działała.
Zostawili go w Brzozie z wybitą szybą przednią.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2007, 00:09
Posty: 31 (1/0)
Skąd: Toruń
Auto: MAZDA 323F BJ ZL 2000r 1.5 16V + LPG

Postprzez Pempert » 30 lis 2007, 02:47

To ja mam smutną, 28.11.2007 podprowadzili mi Mazdę 6. Na szczęście immobiliser i antynapda zadziałały i złodzieje odjechali ok. 800 m. Cała elektryka rozgrzabana. Fura nie robi, osłony poodkręcane, pocięte, Webasto wywalone (sterownik) . POlicja abezpieczyła mi schowek od pasażera i inne czesci. Teraz będzie remont. UWAGA od policji dowiedziałem się, że tego dnia była to druga taka próba kradziezy M6 w kombiaku w Warszawie. Uważajcie na swoje ukochane magdy.
I coś dla Moderatora – Globy'ego. Skoro w poważnej sprawie proszę Cię, nie chcąc zaśmiecać innych wątków, byś dał hasło na formum, że dzieje się źle, że chcą nas okraść, a ty (nie Ty) tego nie czynisz przez dwa dni, to jesteś ...(same nieparlamentarne się cisną) niepoważny, a istotę Forum i Strony masz w nosie. U mnie masz czerwoną kartkę!
Początkujący
 
Od: 29 lis 2006, 09:31
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 diesel Impression

Postprzez Grzyby » 30 lis 2007, 10:02

Pempert – jak to fajnie kogoś bezpodstawnie oskarżyć i wieszać na nim psy.
Często tak robisz?
Może następnym razem popatrzysz dokładniej czy na pewno jest tak jak napisałeś?
Zajrzyj tutaj http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=44425

I przeproś – tak by wypadało.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Paweł Mo » 30 lis 2007, 13:15

Jak to się mówi "najciemniej pod latarnią". Na przykładzie otoczenia w którym żyję obserwuję pewne zjawisko. Przed budynkiem w którym mieszkam zamontowano policyjną kamerę (w ogóle to główne ulice i skrzyżowania mają monitoring). Zwróciłem uwagę, że nie patrząc na to mieszkańcy nie chcą parkować samochodów przy głównej ulicy (tam gdzie min. jest kamera) a zamiast tego wolą na noc zostawiać samochody gdzieś z tyłu po kątach, myśląc pewnie, że im ciemniej tym lepiej. Nie rzadko w lokalnej prasie przeczytać mogę a to, że komuś lampę odkręcili a to, że jakiś chuligan w nocy przeszedł się komuś po samochodzie i wgniótł maskę i dach. Wiadomo, że nie ma 100% zabezpieczeń i jak ktoś będzie chciał wyrządzić szkodę to ją zrobi, ale sami też nie powinniśmy prowokować nieszczęść.
Jeżeli jest taka możliwość to z czystym sumieniem każdemu polecam wykupienie polisy AC.
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 12:37
Posty: 315 (0/2)
Auto: Audi A4 B5 AHL 1.6

Postprzez scichy » 1 gru 2007, 13:14

Pempert napisał(a):Na szczęście immobiliser i antynapda zadziałały i złodzieje odjechali ok. 800 m. Cała elektryka rozgrzabana. Fura nie robi, osłony poodkręcane, pocięte, Webasto wywalone (sterownik) . POlicja abezpieczyła mi schowek od pasażera i inne czesci. Teraz będzie remont. UWAGA od policji dowiedziałem się, że tego dnia była to druga taka próba kradziezy M6 w kombiaku w Warszawie. Uważajcie na swoje ukochane magdy.


Wyrazy współczucia... Złodziejom należy się <killer>

W Warszawie faktycznie pojawiło się trochę M6, więc złodzieje też się zainteresowali samochodem.

Czy mógłbyś podać więcej szczegółów, gdzie złodzieje szukali zabezpieczeń? Podejrzewam, że rozbabrane były plastiki wokół kierownicy/ przy elektryce w nogach kierowcy... Niech będzie to wskazówką gdzie NIE chować zabezpieczeń.

Jeżeli samochód został uruchomiony, to złodzieje musieli sobie poradzić z immobiliserem fabrycznym... Czy był wyciągany/ wymieniany komputer? Czy immobiliser fabryczny był unieszkodliwiony w jakiś inny sposób? (zreplikowany kluczy ?, emulowany sygnał z immo ??)

Napisałeś, że samochód stanął po 800m... czy to było gdzieś na środku ulicy? Trochę sobie nie wyobrażam złodziei rozkręcających wnętrze w samochodzie stojącym w widocznym miejscu...

Myślę, że więcej szczegółów, w jaki sposób złodzieje dobierali się do samochodu, pomogłoby w lepszym zabezpieczaniu naszych M6.

Swego czasu pamiętam na forum Gazety, był gościu, któremu dwukrotnie dobierali się do M3 ( chyba na parkingu w Jankach, w odstępie 3-4 tygodni). Szkody były kosztowne (plastiki, pocięta tapicerka, rozwalone zamki) ale dzięki niestandardowym zabezpieczeniom samochód nie zmienił właściciela...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez radomir » 2 gru 2007, 18:49

Myślę, że informacji dotyczących miejsc, gdzie ukryliśmy zabezpieczenia w naszych autkach nie powinno się omawiać na forum. Nie powinno się nawet wspominać jakiego rodzaju ma się zabezpieczenia. Niech to zostanie słodka tajemnicą właściciela pojazdu i ew. Tadziola. Każdy może wejść na takie forum i poczytać – zasada ograniczonego zaufania i na drodze i w życiu.
Pozdro :]
Co nas nie zabije to wzmocni, najwyżej portfel mocno odchudzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 18:18
Posty: 104
Skąd: Poznań
Auto: 323f 1.5 '96r.

Postprzez qbass » 2 gru 2007, 18:55

radomir, masz rację, ale niektórzy nie wiedzą jak zabezpieczyć swoje autko, więc zapewne chcieliby podpowiedzi :)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez scichy » 2 gru 2007, 22:57

radomir napisał(a):Myślę, że informacji dotyczących miejsc, gdzie ukryliśmy zabezpieczenia w naszych autkach nie powinno się omawiać na forum. Nie powinno się nawet wspominać jakiego rodzaju ma się zabezpieczenia. Niech to zostanie słodka tajemnicą właściciela pojazdu i ew. Tadziola.


Zgadzam się.... Dlatego pytam się nie o zainstalowane zabezpieczenia, tylko o sposób 'pracy' złodzieji.
To może być użyteczna informacja, czy w celu sforsowania firmowego imo, podmieniany jest komp, czy zabezpieczenie omijane jest w jakiś inny sposób... W ten sposób można zastosować jakiś skuteczny przeciw środek. Użyteczna może być informacja gdzie złodzieje szukali zabezpieczeń... To nie są chyba informacje 'wrażliwe' a mogłyby pomóc w lepszym zabezpieczeniu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 18:12
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GY/LF

Postprzez Xavier » 2 sie 2008, 11:13

qbass napisał(a):radomir, masz rację, ale niektórzy nie wiedzą jak zabezpieczyć swoje autko, więc zapewne chcieliby podpowiedzi :)

To niech poczytają:
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3578668.html
:D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2005, 17:03
Posty: 535 (0/1)
Skąd: Lodz

Postprzez Domelxyz » 2 sie 2008, 14:36

Xavier napisał(a):
qbass napisał(a):radomir, masz rację, ale niektórzy nie wiedzą jak zabezpieczyć swoje autko, więc zapewne chcieliby podpowiedzi :)

To niech poczytają:
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3578668.html
:D

Dobry artykuł.
Never let your sense of morals get in the way of doing what's right
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2006, 18:59
Posty: 247 (2/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Jest:Skoda Octavia SCOUT
Była: 626 Cronos

Postprzez radomir » 24 sie 2008, 19:53

Dobry i prawdziwy tekst <faja>
Co nas nie zabije to wzmocni, najwyżej portfel mocno odchudzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 18:18
Posty: 104
Skąd: Poznań
Auto: 323f 1.5 '96r.

Postprzez grabu122 » 21 mar 2009, 15:15

...... odświeżam temat..... znajomej w ciągu ostatniego roku ukradli w Warszawie już drugiego Fiata SC 900 <lol> to się nazywa mieć pecha :| Zastanawia mnie jedno... ktoś się łasi i ryzykuje dla autka którego wartość rynkowa to ok.3-4tys zł, a i części zamienne taniutkie i dostępne prawie na każdym rogu :D
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 20:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez Bakss » 21 mar 2009, 16:28

http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3578668.html

Trzynastka jest pechowa, dlatego nie walimy samochodów, które mają trzynastkę na blachach (czternaście...).


Wystarczy miec 13 na tablicy :)

Nie wiecie czy jak powiedzmy mam zamontowany alarm który nie był na wyposażeniu samochodu, to mogę do niego założyć np. taki pstryczek:

http://moto.allegro.pl/item581718756_se ... olski.html

Czy nie będzie się to gryzło z alarmem? Alarm nie będzie wył ,że coś mu się knoci z obwodem ?
Pamiętam ,że po rozładowaniu aku, naładowaniu i podłączeniu musiałem się bawić pilotem i wciskać kombinację żeby rozbroić alarm
"Szóstka jest beznadziejna. Już na pierwszy rzut oka widać, że tak naprawdę to niewiele ją od poprzednika różni… który z kolei niewiele się różnił od poprzednika. I tym sposobem od kilkudziesięciu lat pół Europy wzdycha do lekko modernizowanego garbusa..."
Święta prawda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 22:23
Posty: 97
Auto: BJ ZM '03

Postprzez Gryzzly » 21 mar 2009, 18:32

http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3578668.html


bardzo dobry artykuł ... polecam jako lekturę !!! :)
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/2190] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/2190/icon1.png[/IMG][/URL]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 17:48
Posty: 260
Skąd: Łódź, Warszawa
Auto: 323F BA

Postprzez mihu82 » 24 mar 2009, 01:34

hmm, dziwne miałem passata 7 letniego i jakoś mi go nie chcieli zwinąć, ale pewnie dlatego że miałem Auto casco...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2008, 00:56
Posty: 32
Skąd: Wlkp/Września
Auto: xedos6 2,0 V6 98 rok
millenia TA 2,3 miller
Mazda6 GG 3,0 V6
Mazda6 GY RF5C
Mazda6 GG L3
Mitsubishi Eclipse 3G 3,0v6
Mitsubishi Eclipse 3g 2,4
Eclipse 4G 3,8 v6
M5 GTA
M6 GTA
M6 gh

Postprzez beata26 » 24 mar 2009, 12:24

Moj chlopak zostawil kiedys swojego starego fiata na chodniku nie daleko osiedla pod wieczor. Po powrocie zastal wybita szybe oraz ukradziony akumulator i srubokret z tylnego siedzenia. Z takiego starego trupa! Ludzie to naprawde nie wiedza co krasc. Pozniej musial podholowac samochod do domu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2009, 13:59
Posty: 127
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f BA 1.5 (1996)

Postprzez Dry » 25 mar 2009, 09:57

http://www.youtube.com/watch?v=1AqgCFXSZow

Wiem, że filmik pokazuje Passata, ale zwróćcie uwagę jak ten Jarosław mówi "ten jest od Mazdy", reszty chyba mówić nie trzeba.... <killer>

Takie małe wyobrażenie co sie dzieje prawdopodobnie z "Szóstką" i innymi:|

jesli sie gdzieś powtarza to sorry :)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 14:10
Posty: 344 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: 626 GW, 2.0 lpg,
2000 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Moto