Czy zegarek i termometr można zastąpić wyświetlaczem komputera pokładowego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez RG » 12 wrz 2006, 18:44

Witam,
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy zegarek z termometrem można zastąpić wyświetlaczem komputera pokładowego bez potrzeby jakichś dodatkowych przeróbek instalacji itp?
Czy wystarczy wypiąć jedno i wpiąć drugie i będzie działać i pokazywać wszystkie parametry?
Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam
Michał
Początkujący
 
Od: 17 paź 2005, 21:25
Posty: 9
Skąd: W-wa
Auto: 626GW 2.0 98

Postprzez zgrzes » 12 wrz 2006, 20:57

Jużgdzieś ten temat już widziałem ... :D
zGrzes
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2005, 14:39
Posty: 119
Skąd: Rzeszów
Auto: CX-30

Postprzez zgrzes » 12 wrz 2006, 20:57

Gdzieś ten temat już widziałem ... :D
Ale nawaliłem <jelen>
zGrzes
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2005, 14:39
Posty: 119
Skąd: Rzeszów
Auto: CX-30

Postprzez RG » 12 wrz 2006, 23:55

Owsze, znalazłem coś ale tylko na temat silnika DiTD. Poza tym bez konkretów.
Może dla ułatwienia dodam żechodzi mi o GW FS 98r.
Dzięki
Początkujący
 
Od: 17 paź 2005, 21:25
Posty: 9
Skąd: W-wa
Auto: 626GW 2.0 98

Postprzez burritos » 13 wrz 2006, 13:24

Za bardzo nie kumam co chcesz na tym komputerze widziec, skoro go nie masz to tak ma byc :)
Ten wyswietlacz przydaje sie jak masz climatronic, tempomat itp.
A jak masz GW bez tych bajerow :) to masz godzinke i temperaturke :) mi sie tam to podoba <glupek2>
GooD Music – gOOd DriVe ;) hybridized.org & Proton Radio
ObrazekObrazekObrazek



Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2005, 17:43
Posty: 90 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2008 r. MZR LF17 147KM

Postprzez RG » 13 wrz 2006, 18:17

A mi się nie podoba.
Chcę widzieć te parametry które ten komputer pokazuje.
Z tego co wiem to klimatronic ma swój oddzielny wyświetlacz.
To że Tobie się coś tam podoba to nie znaczy że mi też musi.
Jak auto wyjedzie z fabryki na stalowych felgach a Ty chcesz sobie założyć aluminiowe to tego nie zrobisz bo co? bo tak ma być? Trochę to bez sensu.
Forum jest po to żeby zadawać pytania i uzyskiwać konkretne odpowiedzi a nie po to żeby pisać posty nie mając w zasadzie nic konkretnego do powiedzenia.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 17 paź 2005, 21:25
Posty: 9
Skąd: W-wa
Auto: 626GW 2.0 98

Postprzez JerzyBw » 13 wrz 2006, 18:18

burritos napisał(a):Za bardzo nie kumam co chcesz na tym komputerze widziec, skoro go nie masz to tak ma byc :)
Ten wyswietlacz przydaje sie jak masz climatronic, tempomat itp.
A jak masz GW bez tych bajerow :) to masz godzinke i temperaturke :) mi sie tam to podoba <glupek2>

Chciał wiedzieć ile mu spala na 100 i oglądać filmiki ;)
Ja mam tylko zegarek :|
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 17:25
Posty: 38
Auto: Mazda 626 `99 GF LPG Kotlec

Postprzez burritos » 13 wrz 2006, 20:00

Z calym szacunkiem Panowie ale chyba to wasze rozmowy sa malo konstruktywne i nic nowego nie wnosza, tzw "bicie piany".

Czy uwazacie ze caly problem polega na wysietlaczu ?? Mysle ze jestescie w bledzie, bo to chyba chodzi o wszelkiego rodzaju czujniki. Jaki sens mialo by (biorac pod uwage, ze firmy tna koszta maxymalnie) ladowanie czujnkow, a nie dawalnie tylko malego, taniego wyswietlacza celem wisualizacji wynikow dzialania czujnikow ??

Moze najpierw powinien sie wypowiedziec ktos , kto ma w swoim aucie (mowa o mazda GF i GW) taki "komputer" i powie jakie informacje on podaje.

@RG

Nie wiem kolego ale chyba masz klopoty z poczuciem humoru, bo jak bys nie zauwazyl cala moja wypowiedz byla okraszona USMIECHEM, a ty chyba probojesz mnie tu krytykowac i cisnac. Ale luz naszczescie biore poprawki na osoby tego typu ;)

PZDR

PS.
Czekam w takim razie na opinie i uzytkownikow ww. "komputera"
GooD Music – gOOd DriVe ;) hybridized.org & Proton Radio
ObrazekObrazekObrazek



Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2005, 17:43
Posty: 90 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2008 r. MZR LF17 147KM

Postprzez xANDy » 13 wrz 2006, 21:01

Komputera nie mam w aucie – ale trzymam go w ręku...
Ma standardową wtyczkę – i jeśli wyciągniesz zaślepkę to znajdziesz taką wtyczkę jaka wchodzi do zegarka. Policz proszę, ile jest kabli wchodzących do tej "zegarkowej" wtyczki a to da odpowiedź co musisz (i jak) zrobić, żeby podłączyć ewentualny komputer pokładowy.
Komputer pokazuje godzinę, spalanie aktualne (chwilowe), spalanie średnie, dystans do przejechania na tym stanie paliwa jaki jest w baku, temperaturę zewnętrzną (jeśli nie ma climatronic'a).
Do komputera pokładowego dochodzi cała masa napięć zasilających (jedne są do zegarka, drugie do komputera, trzecie do czujnika poziomu paliwa), poza tym ważne są 3 sygnały, które są obecne w aucie i nie trzeba ŻADNYCH dodatkowych czujników: prędkość, sygnał dawki paliwa i sygnał poziomu paliwa w baku. Są one dostępne w aucie bez żadnych przeróbek – ale możliwe, że nie są doprowadzone do wtyczki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez RG » 22 wrz 2006, 11:42

Sprawdzilem przewody w kostce i jest ich 12.
7 w gornym rzedzie i 5 w dolnym.
co teraz powinienem jeszcze zrobic/sprawdzic/przepiac/zamienic?
Początkujący
 
Od: 17 paź 2005, 21:25
Posty: 9
Skąd: W-wa
Auto: 626GW 2.0 98

Postprzez xANDy » 22 wrz 2006, 15:14

Czyli na 99% wystarczy, że podłączysz takie urządzenie i będzie działać. Możliwe, że trzeba będzie specjalnie przestawić jedno napięcie – z zasilania zegarka na zasilanie komputera. Widać, że w dodatku masz doprowadzony nawet czujnik temperatury zewnętrznej.
W zwykłej wersji starcza 10 przewodów – a te 2 są właśnie od temp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez RG » 22 wrz 2006, 16:49

Dzięki za pomoc xANDy,
Pisałeś że masz taki komputer.
Nie chcesz się go przypadkiem pozbyć?
Jeśli tak daj znać na m.szajko@gazeta.pl
Pozdrawiaqm
i jeszcze raz dzięki
Początkujący
 
Od: 17 paź 2005, 21:25
Posty: 9
Skąd: W-wa
Auto: 626GW 2.0 98

Postprzez burritos » 22 wrz 2006, 20:02

@ RG

BRAVO :) jak zadziala to znow zaczne wierzyc w dlubaczy.

PS. Czapki z glow ;)
GooD Music – gOOd DriVe ;) hybridized.org & Proton Radio
ObrazekObrazekObrazek



Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2005, 17:43
Posty: 90 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2008 r. MZR LF17 147KM

Postprzez medenes » 25 wrz 2006, 11:25

xANDy ... gdzie zdobyłeś zarowno sam komputerek jaki i informacje o nim i o sygnalach do niego dochodzących?
Jakis czas temu usilowalem na tej wlasnie grupie co nieco sie dowiedziec. Chcialem sam zmajstrowac sobie taki komputerek, podlaczajac go jednoczesnie do jednostki LPG. Nie wiele sie dowiedzialem. Chcialbys moze podzielic sie wiedza?
Pozdrawiam serdecznie
medeneś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 21:42
Posty: 31
Skąd: Swarzędz
Auto: 626 GF FS '97 LPG SGI

Postprzez xANDy » 25 wrz 2006, 11:33

Komputer na szrocie.
Sygnały – po kawałku – od newbie, wraz z pobo też sporą część, niektóre poprzez własne testy i doświadczenia. No cóż – pojechałem na szrot, wyjąłem całą deskę z okablowaniem z GFki i bawiłem się kabelek po kabelku i do niektórych rzeczy doszedłem.
Skro masz FS'a to nie powinno być problemów – powinno działaś od razu. Możesz mnie kiedyś odwiedzić to sobie przymierzysz czy działa.
Z LPG będzie trudniej. Widziałem kiedyś ktoś ogłaszał się na allegro z takim komputerem pokładowym domowej roboty, który umie liczyć sporo rzeczy. Ma własną stronkę – http://www.tomektak.republika.pl/ i może to będzie łatwiej dorobić.
PS. jak zajmowaliśmy się tym tematem (od roku) to jakoś się nie odzywałeś..........

PS. sam chciałem sobie ten komputerek dorobić, ale newbie powiedział mi, że ten oryginalny z FS'a do DiTD można też dołożyć i będzie działać. Na razie czekam na Jego pomoc przy ECU. Bo w benzynowcach jest co innego jak w dieslu. Niestety :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez medenes » 25 wrz 2006, 12:57

xANDy napisał(a):PS. jak zajmowaliśmy się tym tematem (od roku) to jakoś się nie odzywałeś..........


Nie zauwazylelm podobnego watku. Musiał gdzieś umknąć.
Ja sie oglaszałem na forum z elektroniką. Widziałem tam jeszcze tylko komputerek robiony do 323.
Mógłbyś naprowadzić do wątku, który Ty masz na mysli? Usiłowałem szukać, ale jesteś tak aktywnym pisarzem, że byłem zmuszony się poddać :)
Pozdrawiam serdecznie
medeneś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 21:42
Posty: 31
Skąd: Swarzędz
Auto: 626 GF FS '97 LPG SGI

Postprzez xANDy » 25 wrz 2006, 15:33

medenes napisał(a):jesteś tak aktywnym pisarzem, że byłem zmuszony się poddać

hahaha
normalnie mnie wgięło... aż z wrażenia sam sprawdziłem ilość własnych postów............
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=21677
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=21956
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=23128
i inne – akurat w szukajkę włożyłem słowa "komputer pokładowy" ale jakbyś użył innego słowa to pewnie odszukałbyś tamte starsze. W każdym razie – te trzy ostatnie sa najbardziej wartościowe.
Generalnie szukałem do diesla i tylko to mnie interesowało. Ten wątek co podałes jest mi również znany, ale w końcu to zarzuciłem. Za dużo musiałbym "dorabiać".

PS. seryjny komputerek do 323 i 626 chyba jest identyczny (do wersji benzynowej oczywiście)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6